Connect
To Top

Najpierw Barcelona teraz Radom? Wielka kariera murowana.

Wielokrotnie słyszymy, że szkółka piłkarska FC Barcelony to jeden z najlepszych ośrodków treningowych na świecie. Niestety nie wszyscy piłkarze trenujący w La Masii odnoszą spektakularne sukcesy. Jednym z takich zawodników jest Simon Colina Dominnguez, który trenował w Barcelonie do 18 roku życia. Wczoraj w wieku 21 lat podpisał kontrakt z drugoligowym Radomiakiem Radom.

BYŁA BARCELONA BĘDZIE RADOM

Nie jest to pierwszy przypadek zawodnika, który tafia na polskie podwórko z La Masia. Do tej pory mogliśmy podziwiać grę Armnad Ella Ken (Sandecja Nowy Sącz) oraz Sito Riera (Śląsk Wrocłąw) Pierwszy ze wspomnianych przedstawiany był jako wielka nadzieja i zawodnik z światowym talentem. Niestety nie poradził sobie zbyt dobrze nawet w pierwszej lidze. Riera nie pokazał jeszcze nic specjalnego w naszej Ekstraklasie, mając w papierach chociażby grę w Espanyolu. Oczywiście przedstawieni zawodnicy stanowią tylko wybrane jednostki z doskonałej hiszpańskiej akademii. Wspomniany przez nas Simon Colina Dominnguez grał w juniorach FC Barcelona z wieloma wyróżniającymi się graczami hiszpańskiej Ligii. Co więcej, Simon był kapitanem wspomnianej juniorskiej drużyny. Co było przyczyną tak drastycznego spadku formy?

DOBRY KOLEGA

Po rozstaniu z „Dumą Katalonii” gracz występował w dwóch klubach: szkockim Patrick Thirstle oraz cypryjskim Nea Salamina Famagusta. Niestety w żadnych z wymienionych nie zrobił wielkiej kariery. Skąd wziął się pod lupą działaczy z Radomia? Pomógł mu dawny kolega z zespołu, Matthieu Bemba. Starszy kolega latem trafił do Radomia i polecił hiszpańskiego pomocnika działaczom klubu. Po testach 21 latek podpisał kontrakt. Możliwe, że II Polska liga pozwoli mu odbudować formę i dać wiele radości kibicom Radomiaka. Jednak jest to z pewnością ciekawy przykład piłkarza, któremu akademia Barcelony nie otworzyła drogi do wielkiej kariery zawodowej. Z pewnością już po pierwszych spotkaniach będziemy w stanie ocenić formę talentu hiszpańskiego zawodnika.

Absolutnie nie podważamy wielkości La Massi. Wybrany przez nas przykład pokazuje tylko, że w obecnych czasach  FC Barcelona w CV nie daje żadnej przewagi. Sam transfer z Barcelony do II ligowego zespołu z Polski to pierwszy taki przypadek na tym szczeblu krajowych rozgrywek. Mamy nadzieję, że piłkarz ujawni swój ukryty talent i pomoże  awansować ambitnej drużynie z Radomia do pierwszej ligi. Życzmy udanego sezonu w nowym klubie. Jesteście ciekawi jak spisze się omawiany zawodnik?

More in Sport

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Copyright © 2015-2018 MenWorld.pl | DiGnet Media