Connect
To Top

PowerRay – dron, którego będziesz mógł używać pod wodą

Dron to nie tylko gadżet, który pozwala nam wcielić się w funkcję pilota. Urządzenia te pomagają instytucjom państwowym, pozwalają na filmowanie różnych miejsc – krótko mówiąc mają także wiele funkcji praktycznych. Nie inaczej jest z PowerRay, czyli dronem z ciekawymy możliwościami.

PowerRay pomoże Ci sprawdzić podwodny świat

Urządzenie mogliśmy zobaczyć na targach CES 2017. Co ciekawe, wchodzi on do produkcji. Dron przyda się np. filmowcom. PowerRay otrafi znajdować i przyciągać ryby, co pozwoli na stworzenie nagrań wideo. Z jego pomocy mogą skorzystać także wędkarze. Wyszukają najciekawsze miejsca do łowienia ryb, a także będą wiedzieli gdzie w głębinach czekają na nich przeszkody. Mowa o zestawie droższym, PowerRay Angler. Może służyć jako przynęta, a przy pomocy świateł i specjalnej linki przyciągnie do siebie ryby. Jest też opcja z goglami VR, które pozwolą na oglądanie z perspektywy pierwszej osoby tego, co widzi nasz dron.

PowerRay w akcji

Dron jest naprawdę ciekawy. Może pracować na głębokości do 30 metrów. Maksymalny czas pracy wynosi cztery godziny. Nie ma znaczenia w jakiej wodzie będziemy go używać. Działa on zarówno w słodkich, słonych, a nawet tych chlorowanych. Dron połączony jest z 50-metrowym przewodem, który łączy go ze stacją dokującą. Dzięki niemu urządzenie będzie bezpieczne – nie porwą go prądy wodne, a także umożliwi transmisję w rozdzielczości 4K.

Cena może odstraszać. Dron kosztować będzie od 1599 do 2099 euro. Model ten na początku będzie dostępny na europejskim rynku.

More in Ciekawostki