Connect
To Top

Elektronika BMW zatrzymała złodzieja

Wiele razy narzekamy na zbyt dużą ilość elektroniki w nowych autach. A co w momencie, kiedy elektronika pozwala zatrzymać złodzieja? O tym fakcie przekonał się mieszkaniec Seattle któremu skradziono BMW. Złodziej chciał dokonać perfekcyjnej kradzieży, jednak finał okazał się zdecydowanie nieoczekiwany.

ELEKTRONIKA BMW ZATRZYMAŁA ZŁODZIEJA?

Kiedyś wystarczyło otworzyć auto, uruchomić bez kluczyka i już można było odjeżdżać w siną dal. Dziś kradzież auta nie jest już tak prosta, wszystko dzięki zastosowanej elektronice. W Seattle właściciel ekskluzywnego BMW 550i dość szybko zareagował na kradzież dzwoniąc na policję. Komisariat przed wysłaniem pościgu (scenariusz rodem z filmów akcji) postanowił zadzwonić do BMW. Producent potrzebował chwili aby zatrzymać samochód i zablokować drzwi. Dzięki GPS znane było miejsce przebywania złodzieja. W kilka chwil pojawił się patrol policji i ujął sprawcę. Czy to oznacza, że dzięki zastosowanej technologii jesteśmy całkowicie bezpieczni i już nikt nie będzie w stanie ukraść naszego auta? Nic bardziej mylnego, przypadek z USA to tylko jeden z pozytywnych przypadków udaremnienia kradzieży. Jednak należy pamiętać, że każdy system komputerowy da się pokonać, przełamać.

Elektronika BMW pomogła w zatrzymaniu złodzieja. Wiemy jednak, że każde oprogramowanie da się niestety obejść.

Elektronika BMW pomogła w zatrzymaniu złodzieja. Wiemy jednak, że każde oprogramowanie da się niestety obejść.

WYSTARCZY DOBRY SYSTEM?

Nowoczesne systemy pozwalają na poczucie bezpieczeństwa oraz komfortu. Przełamanie systemów wymaga odpowiedniej wiedzy oraz umiejętności, co z pewnością jest bardziej bezpieczne od metod znanych z odległych czasów. Jednak całkowicie nie są w stanie zapobiec kradzieży aut. Często sami właściciele popełniają błąd zostawiając auto w mało rozsądnym miejscu. W Seattle samochód złapał złodzieja, oby więcej takich przypadków.

More in Ciekawostki

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Copyright © 2015-2018 MenWorld.pl | DiGnet Media