Connect
To Top

Facebook przekazał Zuckerbergowi 10 milionów dolarów na ochronę rodziny

Facebook przyznał swojemu dyrektorowi generalnemu, Markowi Zuckerbergowi dziesięć milionów dolarów. Jest to wsparcie, które pomoże zwiększyć bezpieczeństwo jego rodziny. Informację tą znaleziono w firmie SEC. Co ciekawe, zasiłek dla jego rodziny wzrósł z 7,3 miliona dolarów – tyle przydzielono mu w 2017 roku. Ujawniono niektóre szczegóły dotyczące tego na co wydawane są tak duże pieniądze.

Mark Zuckerberg otrzymuje aż 10 milionów zasiłku

Według informacji uzyskanych od SEC dodatek dotyczy ogólnego programu finansowania bezpieczeństwa Marka Zuckerberga. Przekazane przez Facebook pieniądze mają pokryć koszty personelu ochrony oraz zakupu, instalacji i konserwacji niektórych wymaganych środków bezpieczeństwa dla jego rezydencji. Pieniądze te mają być także przekazane na wykorzystywanie prywatnych samolotów przez Zuckerberga. 

Wiele osób oburza fakt, że Facebook przekazuje pieniądze dla Marka Zuckerberga na między innymi wykorzystywanie prywatnych samolotów do osobistych podróży. 

 

Facebook uważa, że zasiłek był niezbędny

Komitet ds. wynagrodzeń i zarządzania na Facebooku informuje iż zasiłek ten był niezbędny po uwzględnieniu ogólnego programu ochrony oraz wynagrodzenia Zuckerberga. Przypominamy, że Mark w zeszłym roku zarobił… 1$. Co ciekawe, jest to bardzo popularny wynik dochodu dla bogatych. Co ciekawe, rachunek bezpieczeństwa dla Zuckerberga wzrósł o 5,8 miliona dolarów od 2015 roku. 

Skąd tak duże kwoty? Oświadczenie Facebooka przygotowane przez w/w Komitet zawiera informacje o skrupulatnym sprawdzaniu programu bezpieczeństwa oraz jego kosztów. Tak duże wahania są usprawiedliwiane tym, że zmienia się harmonogram podróży Dyrektora Generalnego Facebooka oraz… wpływają na to inne czynniki.

More in Biznes

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Copyright © 2015-2018 MenWorld.pl | DiGnet Media