Connect
To Top

Jadalnia w stylu amerykańskim – przedłużenie dużej kuchni oddzielonej wyspą

Jadalnia jest jednym z ważniejszych miejsc w naszych domach. To tu pod pretekstem jedzenia odbywają się najróżniejsze spotkania rodzinne lub z przyjaciółmi. Jest to pomieszczenie pełne rozmów, śmiechu i rozrywki. Jadalnia powinna spełniać funkcje zarówno miejsca rodzinnego, w którym codziennie spotykamy się z najbliższymi przy stole, jak i przestrzeni, w której można wyprawić eleganckie przyjęcie.

Jadalnia po amerykańsku

Jadalnia w stylu amerykańskim łączy obie te funkcje, jest miejscem bardzo eleganckim, ale też nie brak w nim elementów, które sprawiają, że wydaje się przytulne i pełne ciepła.  Przede wszystkim nie brak w niej przestrzeni.  Jadalnie w stylu amerykańskim często są przedłużeniem dużej kuchni oddzielonej jedynie wyspą.  Dzięki  wysokim sufitom i ogromnym oknom jest pomieszczeniem bardzo przestronnym.  Przejścia oraz obramowania drzwi i okien są przyozdobione sztukaterią, a na suficie zamontowane są dekoracyjne listwy.

Najważniejszym elementem każdej jadalni jest oczywiście stół. Powinien być wykonany z dobrego gatunkowo drewna, na przykład  dębowego.  Jego wielkość powinna być adekwatna to roli, jaką odgrywa. Cena takiego mebla jest zwykle dużo wyższa, ale dobrze wykonany i zaprojektowany stół musi kosztować. Posłuży nam zresztą długie lata i będzie centralnym miejscem domu.

Dopełnieniem stołu są odpowiednio dobrane krzesła lub nawet fotele. Te ostatnie, coraz częściej spotykamy w luksusowych, amerykańskich jadalniach. Zwykle wykonane są z aksamitu, pikowane i bardzo ozdobne. Możemy również wybrać klasykę i prostotę i zdecydować się na tradycyjne, drewniane krzesła np. marki Caracole.

Duże, piękne meble

W jadalniach amerykańskich poza stołem bardzo często widzimy piękne  kredensy mieszczące duże zastawy stołowe. Taki mebel musi być dobrany bezpośrednio do stołu i krzeseł – nie może odbiegać stylem i jakością od reszty wnętrza.

Duży stół jest ważny, ale istotne  jest również to, co znajdzie się na nim. Stół w amerykańskim stylu nigdy nie stoi pusty.  Podstawą jest piękna zastawa, która nie tylko ozdabia i nadaje luksusowego sznytu, ale też jest dużo lepszej jakości niż ta z popularnych sieciówek.  Wypolerowane na błysk srebrne sztućce np. marki Ralph Lauren Home będą kropką nad i w tak urządzonej przestrzeni jadalnianej. Dopełnieniem będą kryształowe kieliszki i szklanki – rzeźbione i masywne. Poza zastawą i sztućcami ważne są dodatki takie jak świeczniki i wazony ze świeżymi kwiatami.

Bardzo duży  wybór  mebli, zastawy i dodatków do jadalni znajdziemy w salonach Open Space Interiors, który to jest przedstawicielem  na polski rynek wielu amerykańskich firm wnętrzarskich.

More in Ciekawostki

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Copyright © 2015-2018 MenWorld.pl | DiGnet Media