Connect
To Top

Leasing bez wpłaty własnej

Leasing samochodowy swoją popularność zawdzięcza m.in. korzyściom podatkowym w przypadku firm oraz ograniczonej liczbie formalności dla prywatnych nabywców. Zachętą do wyboru takiej formy finansowania może być też zerowa opłata wstępna. Brak własnych środków na pokrycie początkowej opłaty nie stoi na przeszkodzie, aby wziąć auto w leasing.

Dla kogo auto w leasing?

Problem ograniczonego budżetu jest szczególnie znany początkującym przedsiębiorstwom. Właściciele nowych firm szukają rozwiązań finansowych umożliwiającym im zdobycie podstawowych narzędzi pracy, do których niezależnie od branży zalicza się samochód.

Przedsiębiorstwa dopiero wkraczające na rynek, ze względu na brak historii kredytowej, a często też brak zabezpieczenia majątkowego, mogą napotkać trudności z uzyskaniem kredytu. Na szczęście leasing samochodowy rządzi się swoimi prawami, co przekłada się na mniejsze wymagania stawiane wnioskodawcom. Oznacza to, że auto w leasing mogą wziąć nawet firmy z kilkumiesięcznym stażem. Nie zawsze jednak mogą one korzystać z tak atrakcyjnych warunków kontraktu, jak dobrze już prosperujące przedsiębiorstwa. Czy mogą zatem korzystać z ofert leasingu bez wpłaty własnej?

Leasing samochodowy bez opłaty wstępnej

Wymagania instytucji leasingowych są bardzo zróżnicowane, nie można więc jednoznacznie powiedzieć, jakie firmy mogą liczyć na leasing bez opłaty wstępnej. Przy zawieraniu umowy leasingu samochodowego można spotkać się z koniecznością spełnienia warunku minimalnego stażu przedsiębiorstwa wynoszącego zazwyczaj 3-6 miesięcy. Nie jest to jednak regułą, ponieważ w niektórych ofertach czas prowadzenia działalności nie ma znaczenia. O leasing mogą starać się firmy już od pierwszego dnia funkcjonowania. W ich przypadku zwolnienie z opłaty wstępnej w leasingu samochodowym może wydawać się idealnym rozwiązaniem. Korzystając z oferty leasingu bez wpłacania własnych środków muszą jednak liczyć się z wyższą miesięczną ratą.

Jak działa leasing bez wpłaty własnej?

Opłata wstępna (nazywana często wpłatą własną, tak jak przy kredycie) to część ceny samochodu wnoszona przez leasingobiorcę przy zawieraniu kontraktu. Jej wysokość jest jednym z głównych czynników warunkujących wysokość miesięcznych zobowiązań, obok okresu finansowania i limitu kilometrów. Wybierając leasing bez wpłaty własnej trzeba spodziewać się co miesiąc wspomnianych już wyższych rat niż z opłatą wstępną.

Gdzie szukać ofert na auto w leasingu?

Znalezienie leasingu bez wpłaty własnej nie powinno sprawiać problemu. Takie rozwiązania proponuje w tej chwili duża część firm leasingowych, w tym Volkswagen Financial Services dostarczający rozwiązania finansowe dla samochodów z Grupy Volkswagen. Opłata wstępna nie jest potrzebna do wzięcia w leasing m.in. wybranych modeli marek Volkswagen czy ŠKODA, a nawet aut z wyższej półki ze znaczkiem Audi. Informacji o taki ofertach warto poszukać w internecie na stronach marek lub instytucji finansowych, albo po prostu umówić się na spotkanie ze sprzedawcą w salonie dealerskim.

More in Biznes

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Copyright © 2015-2018 MenWorld.pl | DiGnet Media