Connect
To Top

Poszetka – jak ją ułożyć?

Poszetka to ozdobna chusteczka, która wkładana jest do brustaszy, czyli tej małej, górnej kieszonki w garniturze. Bardzo często jest ona pomijana co jest według mnie błędem, ponieważ… uwaga bo to ciekawostka – panowie, którzy ją noszą uznawani są za bardziej świadomych swojego wizerunku i przywiązujących wagę do własnego stroju. Myślę, że po tej informacji będziecie Panowie często korzystać z tego jakże ładnego dodatku. W dzisiejszym tekście pokażę Wam kilka fajnych rozwiązań jeśli chodzi o poszetki i ich ułożenie w garniturowej brustaszy.

Kilka ważnych zasad jeśli chodzi o ten element stroju: białą, prostokątną wkładamy do garnituru ciemnego, wizytowego. Na co dzień jeśli chcemy korzystać z poszetki zalecam kolorowe, najlepiej w tonacji zbliżonej, ale uwaga – nie identycznej jak krawat. Jeśli mamy ochotę na wzorzystą poszetkę możemy ją dołączyć do garnituru tylko i wyłącznie, jeśli nasz krawat jest gładki. W przypadku, gdy będziemy uczestniczyli w ważnej uroczystości lepiej wybrać biel.

W trójkąt.

Pierwszym sposobem i chyba najbardziej popularnym jest ułożenie chusteczki w tak zwany trójkąt. Jego wykonanie jest wręcz banalne. Układamy poszetkę w rąb. Następnie składamy ją na pół (dolną krawędź łączymy z górną). Następnie lekko zginamy rogi utworzonego trójkąta i wkładamy całość do brustaszy. Finalny efekt możecie zobaczyć poniżej.

Dwa trójkąty.

Poszetkę na dwa trójkąty układamy wręcz identycznie jak na jeden, z jedną małą, ale bardzo istotną zmianą – kiedy na początku z rąbu zrobimy trójkąt, musimy lekko przemieścić chusteczkę tak, aby powstały dwa wierzchołki. boczne krawędzie zwijamy tak, aby dobrze włożyć poszetkę do kieszonki i gotowe – mamy efekt jak na zdjęciu poniżej. Taką opcję można także ułożyć w kilka mniejszych (np. trzy, cztery) trójkątów. Osobiście preferuję wersję z większą ich ilością – według mnie wygląda to o wiele lepiej, aczkolwiek zależy od gustu.

Dyskretny.

Chyba najłatwiejszym w wykonaniu dodatkiem naszego garnituru jest ten pokazany poniżej. Bardzo często wybierany, ponieważ łączy skromność i elegancję. Ja osobiście za nim nie przepadam, ale o gustach się nie dyskutuje. Chusteczkę składamy na bok – od lewej do prawej. następnie od dołu do góry tak, aby otrzymać prostokąt. Najlepiej aby saszetka wystawała około 2 cm nad kieszonkę – wtedy jest najbardziej elegancko według mnie.

Ekspresja, wyrazistość.

Jeden z układów, który najbardziej przypadł mi do gustu. Wygląda naprawdę świetnie i chyba nikt temu nie zaprzeczy. Poszetka ta efektywnie układa się z jednego trójkąta w dwa małe i jeden duży co dodaje rewelacyjnego efektu na garniturze. Szczególnie jeśli mamy do czynienia z chusteczką aksamitną o jakimś efektownym kolorze.

Naszą poszetkę w tym przypadku układamy w rąb. Następnie zginamy na pół: z góry na dół tworząc trójkąt. Następnie dwie górne krawędzie składamy do środka, aby powstały dwa przeciwległe sobie trójkąty. Dolną część delikatnie podwijamy do góry a całość wkładamy do kieszonki. Efekt końcowy możecie zobaczyć poniżej.

Klasyka.

Ostatni, który dziś opiszę jest według mnie najmniej efektownym układem, a zarazem chyba najbardziej klasycznym, co nie znaczy, że nie ładnym. Chusteczkę kładziemy i łapiemy dwoma palcami za jej środek. Unosimy ją do góry i trzymamy tak, aby krawędzie wisiały swobodnie w dół. Lekko ściskamy całość i układamy tzw. „artystyczny nieład”, ale wykonany tak, aby ukazał się nam puszysty trójkąt. Rogi zaginamy do góry w taki sposób, aby oczywiście nie wystawały poza kieszonkę. Poszetka w efekcie końcowym powinna wyglądać jak ta na zdjęciu poniżej.

Oczywiście istnieje wiele innych, o wiele bardziej efektownych układów poszetki, jednak pozwoliłem sobie na opisanie kilku podstawowych, które powinien znać każdy mężczyzna. Zachęcam także do korzystania z tego świetnego dodatku do naszych garniturów. W mojej opinii o wiele lepiej wygląda ten elegancki strój z poszetką w brustaszy, aniżeli bez niej. Zdjęcia oraz pomocne obrazki, które widzicie powyżej zapożyczyłem ze sklepu MR PORTER, natomiast zdjęcie główne znalazłem szarmant.pl.

More in Fashion

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Jesteśmy na YouTube!

Copyright © 2015-2017 MenWorld.pl | DiGnet Media