Connect
To Top

Modne męskie buty do garnituru 2018

Łatwo zgubić się wśród nieustannie zmieniających się trendów. Istnieje jednak zasada, która pomoże odnaleźć się w tym chaosie: klasyczna elegancja jest ponadczasowa i zawsze modna. W roku 2018 nic się w tej kwestii nie zmieniło. No co zwrócić uwagę, kupując męskie buty garniturowe? Jak wybrać trwałe i eleganckie obuwie, które posłuży nam latami?

Choć niektórzy uważają buty jedynie za dopełnienie całej stylizacji, nie można jednak lekceważyć ich znaczenia – stanowią swoistą kropkę nad „i”, często przesądzając o charakterze wybranego zestawu. Eleganckie buty, które pasują do pozostałych elementów ubioru obuwie to element, po którym rozpoznać można mężczyznę z klasą. Niefortunnie dobrane obuwie może z kolei zrujnować nawet najstaranniej dopracowaną stylizację. Aby uniknąć takich sytuacji, wystarczy znaleźć odpowiedź na jedno, bardzo ważne pytanie: jakie zasady rządzą w świecie męskiej mody?

 

Czerń i brąz

Jeżeli mowa o sprawdzonych i pewnych kolory męskich butów garniturowych, wymienić należy czerń i brąz. Czarne półbuty są uniwersalne, pasują właściwie do spodni w każdym kolorze (jeden wyjątek – czerni nie łączymy z brązem). Czarne półbuty to obowiązkowy dodatek do czarnego garnituru. Obuwie inne koloru nie wchodzi w grę ze względu na zwykle bardzo oficjalny charakter wydarzeń, które wymagają założenia czarnego garnituru. Czarne buty dobrze komponują się również z codziennymi, biurowymi garniturami w kolorze szarym czy grafitowym. Buty w czarnym kolorze można bez obaw zakładać również do granatowych czy ciemnoniebieskich garniturów.

Buty koloru brązowego mają zdecydowanie mniej formalny charakter niż te w kolorze czarnym. Cechuje je uniwersalność – łącząc granatowy garnitur z brązowymi butami w różnych odcieniach (począwszy od mahoniowego, na czekoladowym kończąc), tworzy się zestaw odpowiedni na mniej formalne okazje. Brązowe buty będą również odpowiednim dodatkiem do szarego garnituru. W tym wypadku jednak warto zachować ostrożność: dobierając do ciemnoszarego czy grafitowego buty koloru brązowego, trzeba wystrzegać się jaśniejszych odcieni brązu. Brązowe półbuty pasują również do brązowego garnituru, tworząc spójną kolorystycznie całość, choć warto zadbać , by brąz butów był nieco ciemniejszy niż brąz spodni i marynarki.

Oxfordy, derby i monki

Poza kolorem męskich butów garniturowych ważny jest również ich krój. Czym różnią się oxfordy, derby i monki? Cechą rozpoznawczą oxfordów, zwanych również wiedenkami, jest zamknięta przyszwa, czyli fragment cholewki, w którym znajdują się dziurki od sznurówek. Buty tego typu uznawane są za szczyt elegancji, doskonale nadają się na uroczyste okazje, takie jak śluby, gale czy bankiety, ale nie sprawdzają się jednak w mniej formalnych sytuacjach. Bardziej uniwersalne i niezmiennie modne jest obuwie typu derby. Charakteryzuje je nakładany nosek i otwarta przyszwa. Buty tego typu są mniej formalne niż oxfordy – pasują zarówno do codziennych garniturów, jak i zupełnie casualowych zestawów. W przeciwieństwie do oxfordów posiadają nieco grubszą, bardziej odporną na przemakanie podeszwę. Warto mieć w szafie przynajmniej jedną parę takich butów.

W obuwiu typu monk, zwanym potocznie monkami, standardowe sznurówki zastąpione zostały metalowymi klamerkami. Elementy te nie pełnią jedynie funkcji ozdobnej. Zastosowanie tego praktycznego zapięcia ułatwia zdejmowanie i zakładanie obuwia. Buty tego typu założyć można zarówno do klasycznego garnituru, jak i do zupełnie casualowej marynarki. Monki występują także w wersji z wysoką cholewą sięgającą za kostkę. Takie modele sprawdzają się zimą i jesienią, podczas niesprzyjających warunków pogodowych – zwłaszcza jeżeli wnętrze butów wyłożone jest ocieplającą wyściółką.

Szeroki wybór butów typu derby i monk (dostępnych choćby tu: https://www.lancerto.com/kolekcje/buty.html) sprawia, że współczesny mężczyzna bez trudu może wybrać model dla siebie, tworząc eleganckie a zarazem swobodne stylizacje, które świetnie sprawdzą się zarówno podczas biznesowego spotkania jak i wieczornego wyjścia z przyjaciółmi.

Wykonanie

Na trwałość obuwia oraz komfort jego użytkowania ogromny wpływ ma materiał, z którego zostało wykonane. Naturalna skóra, w przeciwieństwie do jej tańszych, sztucznych odpowiedników, prezentuje się elegancko, a przy tym jest trwalsza. Wyściółka wykonana z prawdziwej skóry pozwala stopie „oddychać”. Zamiast co sezon kupować tańsze obuwie gorszej jakości, warto zainwestować w skórzane buty, które posłużą latami. Osoby, którym zależy na klasycznej, ponadczasowej elegancji, powinny się zdecydować na zakup butów wykonanych z gładkiej skóry, pozbawionej zdobień czy preformacji. Skórzane półbuty z ozdobnymi akcentami i przeszyciami będą za to odpowiednie do mniej formalnych zestawów.

 

More in Fashion

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Copyright © 2015-2018 MenWorld.pl | DiGnet Media