Connect
To Top

Nike Flyknit Lunar 3 – lekki jak piórko, wytrzymały niczym stal!

Nike wypuszcza nowy but – Nike Flyknit Lunar 3! Połączenie super miękkiej amortyzacji za pomocą pianki Lunarlon oraz wytrzymałą technologię Flyknit tworzy z niego idealne obuwie dla biegaczy!

Co różni tą wersję od poprzednika? Został zastosowany nowy model splotu tkanki cholewki, poziom dopasowania oraz zupełnie nowa podeszwa, która odwzorowuje poziom nacisku stopy na podłoże.
Cholewka Nike Flyknit Lunar 3 posiada gęstą strukturę splotu w miejscach pięty, co zapewnia idealne wsparcie.  W rejonach śródstopia, włókna Flyknit są utkane luźniej więc but jest bardziej przewiewny oraz bardziej elastyczny. W „3” zastosowano technologię, dzięki której cała tkanina Flyknit jest połączona z językiem. Dzięki takiemu zastosowaniu stopa wewnątrz buta jest praktycznie nieruchoma. Podeszwa została wykonana z pianki Lunarlon, którą wspiera bieżnik z wytrzymałej gumy, oferując miękki i sprężysty krok.

Flyknit Lunar 3 łączy cechy najbardziej cenione przez biegaczy z zaawansowanymi technologicznie rozwiązaniami Nike – mówi Rob Williams, Senior Design Director w Running Footwear Bazując na opinii sportowców na temat serii Flyknit, postawiliśmy na projekt charakteryzujący się trwałością, komfortem i wysokim poziomem wsparcia.

Flyknit

Technologia, która pozwala projektowanie struktury buta na poziomie pojedynczego włókna. Dzięki takiemu zastosowaniu, producent nie musi używać kilku materiałów do produkcji obuwia, jak ma to miejsce w przypadkach tradycyjnych metod obuwia sportowego. W całym tym procesie cholewka Flyknit powstaje przy minimalnej ilości odpadów, jest bardzo lekka, a najważniejsze jest to, że cały but jest pozbawiony szwów!

Dla jeszcze większego komfortu i wsparcia, system Flywire zintegrowano wewnątrz cholewki Flyknit. Dzięki temu, technologia obejmuje całą stopę, zapewniając jej stabilizację oraz indywidualne dopasowanie.

Lunarlon

Zmodyfikowana technologia podeszwy Lunarlon zapewnia bardziej sprężystszy krok oraz jeszcze wyższy poziom wsparcia – wszystko czego potrzebują i cenią biegacze na całym świecie! Jak zapewnia producent, jej kształt odzwierciedla nacisk stopy na podłoże, przez co idealnie odzwierciedla jej ruch podczas biegu. Wyniki tej analizy pozwoliły na uzyskanie bardzo płynnego przejścia stopy z pięty aż do pełnego wybicia się z palców.

Nowy Flyknit Lunar 3 to przede wszystkim propozycja dla biegaczy o neutralnym sposobie stawiania stopy podczas biegu. Obuwie zapewnia płynny krok oraz miękką amortyzację.

Nike Flyknit Lunar 3 to przepis na bieg idealny: lekki, świetnie dopasowany, z wysokim poziomem wsparcia i miękką amortyzacją podczas całego treningu – dodaje Williams.

Nike Flyknit Lunar 3 dostępny jest w sprzedaży na Nike.com. Do sklepów stacjonarnych trafi 5 marca. Pełną ofertę stworzy dwanaście wersji kolorystycznych dla kobiet i mężczyzn.

 

 

More in Sport

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Copyright © 2015-2018 MenWorld.pl | DiGnet Media