Connect
To Top

Nowe problemy z najnowszym iPhone LCD

Zgodnie z najnowszym raportem ze strony Apple, ich najnowszy iPhone z wyświetlaczem LCD posiada pewne techniczne wady, które muszą zostać jak najszybciej rozwiązane.

Poważny problem z ekranami w iPhone LCD

Póki co pod lupą są ekrany 6.1-calowe, ich wadą jest wyciek spod matrycy. Przez to na ekranie pojawiają się nieestetyczne plamy, które znacząco utrudniają korzystanie z telefonu. Na chwilę obecną nie wiadomo co z pozostałymi wersjami urządzenia – 5.8-calową i największą 6.5-calową, ale Apple zdecydowanie zaprzecza jakoby problem został powielony w pozostałych wariantach. Jednocześnie pamiętajmy o tym, iż ekrany LCD nie pozwalają na zamontowanie maksymalnie zredukowanej ramki, tak jak w wypadku iPhona X z ekranem OLED. Prawdopodobnie wielkość ramki będzie wynosiła zaledwie 2 mm.

 

Problem w wypadku wyświetlaczy LCD jest sporym zaskoczeniem

Apple zaskakująco dobrze radzi sobie z wyświetlaczami OLED, które jak wiadomo są domeną m.in. Samsunga. Natomiast polegli na swoim własnym „podwórku” – przecież ogromna ilość urządzeń giganta z Cupertino wciąż działa na wyświetlaczach LCD. Z drugiej strony Apple prawdopodobnie zaczerpnęło nową technologię, która oferuje większą gamę kolorów. Pierwotnie została ona wykorzystana w LG G7 ThinQ, ale zdaje się idealnie pasować do iPhone X. Wygląda na to że inne marki zaczynają wyprzedzać Apple na tej konkretnej płaszczyźnie.

 

Apple zapewnia, że wszystko jest pod kontrolą

Zarząd spółki z Cupertino zapewnia, że wszystkie problemy zostaną rozwiązane. Jednocześnie masowa produkcja najnowszego iPhona zostanie opóźniona o miesiąc. Nie ma jednak powodów do obaw – tego typu sytuacje są przewidziane przez producentów, Apple wciąż ma dwa tygodnie z sześciotygodniowego okresu, jaki na naprawy tego typu problemów przyznają dostawcy. Produkcja wersji 5.8-calowej i 6.5-calowej nie jest na szczęście opóźniona.

 

Źródło: https://www.barrons.com/articles/apple-the-quant-view-shows-a-weak-september-1532463945

More in Tech

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Copyright © 2015-2018 MenWorld.pl | DiGnet Media