Connect
To Top

Oczyszczacz powietrza Xiaomi Mi Air Purifier 2 – test

Zdrowe, czyste powietrze jest bardzo ważne. Nie chodzi mi tylko o problem smogu panującego jesienią i zimą. Nawet w lecie powietrze nie jest idealnie czyste z racji dużej ilości fabryk i innych czynników psujących jego jakość. Dlatego wiele firm posiada w swojej ofercie oczyszczacze powietrza. Miałem okazję sprawdzić możliwości Xiaomi Mi Air Purifier 2. Sprawdźmy jego możliwości.

Wygląd zewnętrzny

Pamiętajmy, że oczyszczacz powietrza to urządzenie, które będzie ustawione na widoku. Dlatego powinien posiadać ładny wygląd. Testowany Xiaomi Mi Air Purifier 2 na szczęście właśnie taki jest. Co prawda design urządzenia jest minimalistyczny, jednak nie jest to wada. Na obudowie umieszczono dwa przyciski – jeden do włączania urządzenia i zmiany trybu pracy natomiast drugi do połączenia oczyszczacza z Wi-Fi. Na froncie widnieją także diody, które ukazują w jakim trybie pracuje sprzęt. Jest też jeszcze jedna dioda, w dolnej części urządzenia. Informuje ona o jakości powietrza. Odpowiednio: zielona – dobre, pomarańczowa – umiarkowane, czerwona – zanieczyszczone. Warto jeszcze wspomnieć o rozmiarze i wadze urządzenia. Długość to 240 mm, szerokość także 240 mm, wysokość 520 mm, natomiast waga z filtrem to około 4,8 kg.

Praca urządzenia

Nasuwa się pytanie. Jak to działa? Oczyszczacz powietrza posiada w górnej części wentylator, który wciąga powietrze, a następnie dostarcza czyste, które jest przefiltrowane. Według producenta w godzinę urządzenie może przekazać 310m3 czystego powietrza. Ważne jest także to, że podmuchy powietrza są kierowane w każdą część pokoju. To za sprawą trójwarstwowego filtra cylindrowego. Z filtrem EPA firmy Toray, trójwarstwowa konstrukcja Mi Air Purifier 2 usuwa cząsteczki większe niż 0,3 μm, a aktywowany filtr z węglem kokosowym usuwa formaldehyd, nieprzyjemny zapach i inne szkodliwe substancje. Brzmi ciekawie, prawda? Jedenaście minut trwa usuwanie cząsteczek PM2.5, kurzu, zarazków, pyłków roślinnych i sierści zwierząt domowych. Model ten używa w normalnym trybie 4.8W. Ogólnie pobór, który można zaobserwować oscyluje w granicach 1.5W do 75W. To spora rozbieżność. Na szczęście w większości czasu urządzenie pobiera mniejsze ilości prądu. Poziom hałasu wynosi natomiast 31 dB. Xiaomi Mi Air Purifier 2 możemy także sterować za pomocą aplikacji Mi Home. Cóż, nie jest ona jednak powodem dumy dla tego producenta. Przede wszystkim nie ma naszego ojczystego języka. Całe szczęście konfiguracja jak i samo korzystanie z niej jest intuicyjne i poradzą sobie nawet osoby ze słabą znajomością języka angielskiego.

Podsumowanie

Czas podsumować test Xiaomi Mi Air Purifier 2. Tak naprawdę aby rzeczywiście mieć w pomieszczeniu czyste powietrze musimy cały czas kontrolować ręcznie pracę urządzenia. Bohater testu w dniu publikacji recenzji kosztuje 599 zł, natomiast filtr 129 zł, który wymieniamy co 4-6 miesięcy.

Krótko mówiąc, Xiaomi Mi Air Purifier 2 spełnia swoje zadanie, ale musimy go odpowiednio do tego przygotować i sami ręcznie skonfigurować. Dodatkowym jego atutem jest naprawdę atrakcyjny wygląd.

More in Tech

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Copyright © 2015-2018 MenWorld.pl | DiGnet Media