108
Views

Wygląd zewnętrzny

Pamiętajmy, że oczyszczacz powietrza to urządzenie, które będzie ustawione na widoku. Dlatego powinien posiadać ładny wygląd. Testowany Xiaomi Mi Air Purifier 2 na szczęście właśnie taki jest. Co prawda design urządzenia jest minimalistyczny, jednak nie jest to wada. Na obudowie umieszczono dwa przyciski – jeden do włączania urządzenia i zmiany trybu pracy natomiast drugi do połączenia oczyszczacza z Wi-Fi. Na froncie widnieją także diody, które ukazują w jakim trybie pracuje sprzęt. Jest też jeszcze jedna dioda, w dolnej części urządzenia. Informuje ona o jakości powietrza. Odpowiednio: zielona – dobre, pomarańczowa – umiarkowane, czerwona – zanieczyszczone. Warto jeszcze wspomnieć o rozmiarze i wadze urządzenia. Długość to 240 mm, szerokość także 240 mm, wysokość 520 mm, natomiast waga z filtrem to około 4,8 kg.

Oczyszczacz powietrza Xiaomi Mi Air Purifier 2 - test

Praca urządzenia

Nasuwa się pytanie. Jak to działa? Oczyszczacz powietrza posiada w górnej części wentylator, który wciąga powietrze, a następnie dostarcza czyste, które jest przefiltrowane. Według producenta w godzinę urządzenie może przekazać 310m3 czystego powietrza. Ważne jest także to, że podmuchy powietrza są kierowane w każdą część pokoju. To za sprawą trójwarstwowego filtra cylindrowego. Z filtrem EPA firmy Toray, trójwarstwowa konstrukcja Mi Air Purifier 2 usuwa cząsteczki większe niż 0,3 μm, a aktywowany filtr z węglem kokosowym usuwa formaldehyd, nieprzyjemny zapach i inne szkodliwe substancje. Brzmi ciekawie, prawda? Jedenaście minut trwa usuwanie cząsteczek PM2.5, kurzu, zarazków, pyłków roślinnych i sierści zwierząt domowych. Model ten używa w normalnym trybie 4.8W. Ogólnie pobór, który można zaobserwować oscyluje w granicach 1.5W do 75W. To spora rozbieżność. Na szczęście w większości czasu urządzenie pobiera mniejsze ilości prądu. Poziom hałasu wynosi natomiast 31 dB. Xiaomi Mi Air Purifier 2 możemy także sterować za pomocą aplikacji Mi Home. Cóż, nie jest ona jednak powodem dumy dla tego producenta. Przede wszystkim nie ma naszego ojczystego języka. Całe szczęście konfiguracja jak i samo korzystanie z niej jest intuicyjne i poradzą sobie nawet osoby ze słabą znajomością języka angielskiego.

Podsumowanie

Czas podsumować test Xiaomi Mi Air Purifier 2. Tak naprawdę aby rzeczywiście mieć w pomieszczeniu czyste powietrze musimy cały czas kontrolować ręcznie pracę urządzenia. Bohater testu w dniu publikacji recenzji kosztuje 599 zł, natomiast filtr 129 zł, który wymieniamy co 4-6 miesięcy.

Krótko mówiąc, Xiaomi Mi Air Purifier 2 spełnia swoje zadanie, ale musimy go odpowiednio do tego przygotować i sami ręcznie skonfigurować. Dodatkowym jego atutem jest naprawdę atrakcyjny wygląd.

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Daniel Laskowski

Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.