Connect
To Top

Planujemy zakup głośników Bluetooth, ale czy wiemy, na co zwrócić uwagę?

Nikogo już nie dziwi technologia Bluetooth, bo jest dostępna na wielu urządzeniach. Zaskakiwać raczej może jej brak, co w sumie się nie zdarza, ponieważ niezależnie od tego, czy mówimy o głośnikach, słuchawkach czy zestawach stereo, Bluetooth to must have każdego sprzętu. Zresztą tak łatwa dostępność sprawia, że ceny urządzeń, w których zastosowano technologię Bluetooth, nie są wygórowane, a więc każdy może z niej korzystać. Doskonałym przykładem są głośniki!

Artykuł sponsorowany.

Głośniki dla każdego

Oczywiście, wszystko zależy od tego, jakie mamy wymagania. Czy chodzi nam po prostu o standardowy sprzęt bez żadnych zaawansowanych parametrów, czy raczej szukamy czegoś bardziej profesjonalnego. A może jesteśmy pośrodku, a więc interesuje nas sprzęt w atrakcyjnej cenie, który jednak nie odstaje jakością nawet od droższych modeli. Ta grupa klientów jest największa, i trudno się dziwić – skoro można kupić porządne głośniki za niewygórowaną kwotę, to czemu nie skorzystać?

Nie powinno też zaskakiwać, że bardzo popularne są – pojawiające się co jakiś czas – rankingi modeli godnych uwagi, na przykład 10 najlepszych głośników Bluetooth do 200 zł, bo szybko możemy się przekonać, w co warto zainwestować. Niezależnie jednak od tego, co nas naprawdę interesuje, zawsze warto zadać sobie kilka pytań dotyczących wybieranego sprzętu, dzięki czemu łatwiej będziemy nam zadecydować i kupić odpowiedni model.

Po co mi głośniki?

To najważniejsza kwestia, nad którą powinniśmy się zastanowić. Pytanie (po co?) może wydać się banalne, ale bardziej tu chodzi o to, gdzie będą używane, w jakich sytuacjach, najczęściej. Na pewno ich potrzebujemy w jakimś celu, czy do nagłośnienia plenerowej imprezy, do słuchania muzyki w podróży, a może w zaciszu własnego domu? W każdej z tych sytuacji głośniki muszą spełniać określone warunki, żebyśmy mieli z nich pożytek.

 

Jak sprawdzić jakość dźwięku?

Bez wątpienia kupujemy głośniki po to, by słuchać muzyki, a będzie to o tyle przyjemne, o ile jakość dźwięku na to pozwoli. Jak więc przekonać się, czy wybrany model rzeczywiście spełnia ten podstawowy wymóg? Najlepiej zweryfikować to od razu, to znaczy, gdy będziemy w sklepie. Można zresztą nawet to sprawdzić, gdy decydujemy się na zakup przez internet. Dzięki temu, że mamy możliwość zwrotu sprzętu w ciągu 14 dni, nic nie stoi na przeszkodzie, aby go wypróbować, a jeśli się nie sprawdzi, zgodnie z przysługującym nam prawem, oddać.

 

Weryfikacja specyfikacji technicznej

Innym sposobem jest określenie, czy parametry techniczne są obiecujące. Jednym z ważniejszych jest moc, bo świadczy o tym, jakie natężenie dźwięku będzie wydobywać się z głośników. Jeśli chodzi o przenośny model to moc na poziomie 6-10 watów jest już wystarczająca, co oznacza, że będziemy komfortowo słuchać muzyki – zarówno w pomieszczeniu, jak i w terenie.

Równie istotnym, jest pasmo przenoszenia głośnika. Idealnie jak obejmuje częstotliwości z całego zakresu pasma akustycznego, co oznacza wartości od 20 do 20 000 herców, warto jednak pamiętać, że mówimy o głośnikach Bluetooth, nie o zaawansowanym sprzęcie Hi-Fi. Z tego względu obowiązuje trochę węższe pasmo, przykładowo od 60 do 20 000 herców czy od 100 do 15 000 Hz.

Mając na uwadze powyższe czynniki, łatwiej dobierzemy idealne, dopasowane do optymalnego przeznaczenia, głośniki Bluetooth.

More in Tech

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Copyright © 2015-2018 MenWorld.pl | DiGnet Media