Connect
To Top

Przegląd męskich okularów przeciwsłonecznych – wiosna / lato 2018

Trudno wyobrazić sobie słoneczne dni bez tego wdzięcznego atrybutu. Dla mężczyzn okulary przez lata stały się nie tylko funkcjonalnym przedmiotem, ale przede wszystkim elementem garderoby, który w znaczący sposób decyduje o ich stylu i klasie. Okulary przeciwsłoneczne to jedna z pierwszych rzeczy, na jakie zwracamy uwagę przy kontakcie z drugą osobą, gdyż znajdują się w samym centrum twarzy. Ich dobór jest więc rzeczą bardzo ważną. Poznajmy wiodące style na nowy, letni sezon!

Męskie okulary przeciwsłoneczne typu awiator

Męskie okulary przeciwsłoneczne kojarzą się nam w większości z plażą oraz lekkim, nadmorskim strojem: bermudami i luźnym t-shirtem. Nie do końca powinno tak być. Dowodem na to są męskie okulary przeciwsłoneczne typu awiator. Lekka oprawa, w której znajdują się wysokie, mocno przyciemniane szkła ma swój rodowód w USA. Dzisiaj przeniesiono je z powodzeniem na grunt mody męskiej – okulary typu awiator idealnie pasują do garnituru lub eleganckiego stylu codziennego.

Męskie okulary awiator, jak sama nazwa wskazuje, były przeznaczone dla pilotów. Wysokie, zaokrąglone szkła sprawiały, że pilot pod każdym kątem widział obraz przyciemniony, a nadmierne promieniowanie nie przeszkadzało mu w pracy. Dzisiaj ten model męskich okularów przeciwsłonecznych jest kojarzony zarówno ze stylem eleganckim, jak i casual. Model uniwersalny.

 

Męskie okulary przeciwsłoneczne typu nerdy

Jest to model o wiele bardziej młodzieżowy i luzacki. Tego typu okulary występują w setkach konfiguracji kolorstycznych. Gruby szkielet z plastiku w tym typie męskich okularów przeciwsłonecznych dedykowany jest dla stylu casual – panów, którzy lubią, gdy jest dużo i krzykliwie. To idealny dodatek do t-shirtu w wakacyjne, ciepłe dni.

Męskie okulary przeciwsłoneczne typu nerdy wzięły swoją nazwę od amerykańskiej grupy młodzieżowej. Określa ona dzieciaki, które lubią spędzać czas przy komputerze, w swoich czterech ścianach – geniuszy informatyki i kolorowych komiksów. Stereotyp takiego młodzieńca zawiera w sobie właśnie okulary korekcyjne z grubymi szkłami i wielkimi oprawkami. Z powodzeniem przeniesiono je na grunt modowy i dzisiaj szalenie popularne są męskie okulary przeciwsłoneczne właśnie w tym fasonie.

Fot. Na zakupów dobrych okularów przeciwsłonecznych, nigdy nie jest za późno. Wpadajcie na Gentle-Man.pl 🙂

 

Męskie okulary przeciwsłoneczne typu sportwear

Wracają do łask razem z europejską modą na uprawianie sportu. Męskie okulary przeciwsłoneczne w sportowym wydaniu mają opływowy kształt, są wykonane z lekkiego tworzywa i mają przyciemnienie dostosowane do uprawianej dyscypliny. Idealnie nadają się dla biegaczy i rowerzystów, gdyż ich sportowy design idealnie współgra ze strojem, charakterystycznym dla amatorów tych dyscyplin.

Męskie okulary przeciwsłoneczne sportwear mogą być noszone także do codziennego stroju – ich świeży styl dobrze dopełnia klasyczne jeansy i koszulę w kratę. To świetny atrybut mężczyzny, który chce przekazać światu, że dbanie o swoją sylwetkę oraz zdrowy tryb życia to dla niego chleb powszedni. Powrót do modowego topu – naszym zdaniem w pełni zasłużony, gdyż ten model męskich okularów przeciwsłonecznych jest funkcjonalny i miły dla oka.

 

Artykuł sponsorowany.

More in Fashion

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Copyright © 2015-2018 MenWorld.pl | DiGnet Media