Connect
To Top

Sposoby na kaca

Helikopter w głowie, ćmiący i wibrujący ból, do tego niesmak w ustach i wrażenie, że zaraz zwrócisz cały wczorajszy dzień to w skrócie objawy kaca giganta, który przydarza się po szczególnie udanej imprezie.. Jeżeli zdarzyło Ci się cierpieć w podobny sposób, te kilka poniższych porad, może okazać się nieocenionym ratunkiem na przyszłość! W końcu złe samopoczucie powodowane kacem, to często sprawa życia lub śmierci. Różne kultury mają rozmaite podejście do tematu i leczą się na rożne sposoby ot np. w Niemczech pomaga marynowany śledź, a w Rumuni tradycyjnie przygotowane flaczki…

Wśród popularnych sposobów można jednak znaleźć kilka mniej lub bardziej konwencjonalnych, ale jak twierdzą stosujący je amatorzy suto zakrapianych imprez – działają.

Wielu proponuje zabić klina klinem, czyli po prostu leczyć się tym czym się struło. Jeżeli podczas szalonej imprezy popijałeś mocniejsze alkohole, najlepszym sposobem może okazać się setka wódki, jeżeli wolisz może to być lekki drink np. Krwawa Mery, która wzbogacona sokiem pomidorowym pozwoli dodać zastrzyku likopenu oraz licznych przeciwutleniaczy i mikroelementów, które z pewnością nie zaszkodzą odwodnionemu i wycieńczonemu balowaniem organizmowi. Jedyną kwestią jest chyba fakt, iż po takiej kuracji nie prowadzimy tylko grzecznie oddajemy kluczyki zaufanej osobie! Niestety bywają i uboczne skutki tej metody – po chwili ulgi możesz poczuć się jeszcze gorzej – dlatego nie jest to sposób dla każdego.

Lead-free-2-oz-white-wine-glass-Vodka-shot-glass-from-China

Woda spod ogórków, to kolejna opcja lecznicza na kaca. Ponieważ sok z kiszonych ogórków jest bogaty w liczne elektrolity, skutecznie pomoże on podnieść na nogi organizm wycieńczony nocą pijaństwa. Słono – kwaśny smak pozwoli zwalczyć nudności i poczuć się lepiej, a w końcu o uczucie ulgi nam chodzi. Nie bez powodu kiszone ogórki pomagają np. kobietom w ciąży na nudności, wzdęcia czy inne problemy.

ki-ogor

Tłuste śniadanie jest propozycją, która jednym bardzo pomaga – innych tłamsi.. Po alkoholowej imprezie nasz organizm jest odwodniony i czujemy nieokiełznany głód na przemian z jadłowstrętem. Mamy często ochotę na tłustego fast fooda, kiełbaski, białe pieczywo, frytki i ogromny kubek kawy. Z naukowego punktu widzenia sytuacja wygląda w tym wypadku tak, iż nasz metabolizm usiłując rozłożyć alkohol, korzysta z tych samych „szlaków” co w przypadku trawienia tłustego posiłku. Jeżeli wprowadzamy dużo ociekających tłuszczem produktów, metabolizowanie staje się wyjątkowo utrudnione, gdyż organizm często nie radzi sobie z takim natłokiem rozmaitych i ciężkich jednocześnie substancji. Mając kaca najlepiej postawić na lekki posiłek, bogaty w składniki odżywcze, ale nie za tłusty – np. miska płatków owsianych na mleku kokosowym, tost z masłem orzechowym czy jajecznica. Jeżeli jednak obfity posiłek pozwoli Ci uzyskać efekt placebo, a Ty poczujesz się po nim lepiej – olej naukę i kuruj się po swojemu!

breakfast

Pomocna może okazać się mała czarna. Jej kofeinowa moc może zażegnać przynajmniej częściowo tortury kaca, jednak nie należy z nią przesadzać, gdyż może dodatkowo odwodnić nasz organizm. Doskonale sprawdzi się również rosół i picie dużej ilości wody.

coffee-with-beans

Tradycyjny lek na kaca to woda plus aspiryna – lek przeciwzapalny pomaga bowiem zwalczyć reakcję podobną do stanu zapalnego w naszym układzie nerwowym. Nie należy jednak mieszać leków z alkoholem, dlatego łączenie np. kuracji klin klinem z lekiem może być bardzo niebezpieczne, powoduje bowiem uszkodzenia wątroby i żołądka.

tablets

Najlepszym i najskuteczniejszym ze wszystkich lekiem na zatrucie alkoholowe jest – abstynencja. To 100% sposób na życie bez kaca 🙂

More in Zdrowie

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Copyright © 2015-2018 MenWorld.pl | DiGnet Media