Connect
To Top

Naturalne suplementy dla sportowców – na co zwracać uwagę?

Wybór odżywek i suplementów wspomagających efekty treningowe jest ogromny. Wystarczy przejść się do pierwszego lepszego sklepu dla sportowców albo poszukać w sklepach internetowych, by znaleźć setki, jeśli nie tysiące różnego rodzaju produktów. Wybór tego najlepszego, najbardziej dopasowanego do własnych potrzeb, nie jest prosty. Na co zwracać uwagę podczas zakupów?

Czym tak naprawdę są suplementy?

Warto zacząć od tego, że suplementy nie są lekami, z tego też względu istnieją inne wymagania odnośnie ich produkcji, dystrybucji i dostępności. W zależności od składu suplement to skondensowana dawka witamin, minerałów lub innych składników o odpowiednich właściwościach. To dodatek, który odpowiednio stosowany może przyczynić się do poprawy zdrowia, kondycji fizycznej lub wspomóc organizm pod względem wydolności.

Suplement to w takim razie nic innego jak wspomagacz, dostarczający do organizmu odpowiednich składników. Jak ze wszystkim, również w tym przypadku stosowanie się do zaleceń producent jest niezwykle istotne. Suplementy zawierają często dużą ilość, skoncentrowanych składników, które przyjmowane w zalecanych dawkach przyniosą spodziewane rezultaty.

Suplementy naturalne czy syntetyczne?

Nowoczesna technologia pozwala na uzyskanie syntetycznych zamienników praktycznie do wszystkiego. Jednak to, że coś jest osiągalnie, nie oznacza, że jest zdrowe. Każdy chyba zdaje sobie sprawę z tego, że ilość tzw. chemii w produktach żywnościowych już dawno przekroczyła skalę. Obecnie ciężko znaleźć prawdziwie naturalną żywność. Nie inaczej jest w przypadku suplementów, których składniki w większości można uzyskać w sposób syntetyczny. Wiele badań potwierdza, że np. witamina C jest tak samo skuteczna w formie naturalnej, jak i syntetycznej. A jednak zdecydowanie lepiej i zdrowiej jest dostarczyć ją do organizmu w sposób naturalny poprzez spożywanie owoców. Niby ta sama witamina C, a jednak odmienna.

Podobna zależność zachodzi w różnego rodzaju suplementach dla sportowców, a także tych, które bierzemy na co dzień np. w celu dostarczenia dodatkowej dawki witamin, poprawienia wyglądu skóry czy włosów. Dobrym przykładem może być tutaj suplement dla sportowców Alpha Human, posiadający w składzie colostrum, pyłek pszczeli, schisandra (cytryniec chiński), maca, wyciąg z łusek granatu czy mleczko pszczele. Niektórych z tych składników nie da się uzyskać w sposób syntetyczny, inne podczas obróbki tracą wiele ze swoich właściwości. Tylko wyizolowane, naturalne substancje są w stanie zapewnić pełną skuteczność produktu.

Wybór suplementu musi pokrywać się z celem, jaki chcesz osiągnąć

Jeśli trenujesz jakąś dyscyplinę sportową, zapewne wyznaczasz sobie konkretne cele: poprawa wydolności organizmu, lepsze osiągnięcia, większa masa mięśniowa, zrzucenie zbędnych kilogramów lub zwiększenie siły. Każdy z tych celów wymaga odmiennego podejścia do treningu, innej diety i suplementacji. Jeśli zależy Ci przede wszystkim na zwiększeniu siły i masy mięśniowej, a także poprawie wydolności organizmu warto sięgnąć po Alpha Human, który jest precyzyjnie skomponowanym naturalnym suplementem, z powodzeniem mogącym zastąpić syntetyczne środki anaboliczne.

Pamiętaj, żeby podczas wyboru suplementu kierować się przede wszystkim rozsądkiem. Nic nie przychodzi samo z siebie, a do uzyskania satysfakcjonujących efektów potrzebny jest dobrze ułożony trening, zdrowa dieta i odrobina samodyscypliny. Wszelkie wspomagacze to jedynie dodatek, a nie magiczna pigułka, która sprawi, że w tydzień będziesz wyglądał jak Mariusz Pudzianowski.

More in Zdrowie

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Copyright © 2015-2018 MenWorld.pl | DiGnet Media