Connect
To Top

Trening w najbardziej niezwykłych zakątkach świata

Zapomnij o zasadach typu „nieważne gdzie ćwiczysz, ważne jak” i spraw, że ulubiony sport będzie pasją, której poświęcisz każdą wolną chwilę. Jak? Planując trening w najbardziej niezwykłych zakątkach świata. Dzięki temu codzienne ćwiczenia w domu będą jak czekanie na gwiazdkowy prezent. Wyszukiwarka ofert turystycznych KAYAK.pl przedstawia najpiękniejsze miejsca, które zmienią ulubiony sport w przygodę życia.

Hop na rower: Kuba

Oczywiście można trenować na rowerze stacjonarnym w domu lub na siłowni, można też wybrać się na przejażdżkę po mieście czy jego okolicach. Jednak czy zaplanowanie trasy w tropikach lub poprzez górskie szczyty nie brzmi bardziej ekscytująco? Trasą, która przyciąga rowerzystów z całego świata jest malownicza La Farola na Kubie. Droga łączy Baracoa – najstarsze hiszpańskie miasto na wyspie, które jeszcze w 1492 roku odwiedził sam Kolumb – z resztą prowincji Guantanamo. Blisko 60-kilometrowa trasa prowadzi przez tropikalną scenerię wyspy, wapienne klify i głębokie wąwozy, z rozciągającym się w tle oceanem. Trasa nie należy jednak do najłatwiejszych – górski krajobraz jest bowiem nierozerwalnie związany z licznymi stromiznami, spadkami poziomu i krawędziami trasy wyznaczanymi przez przepaści i skały.

Planując wyprawę na modną w tym sezonie Kubę, sprawdź oferty lotów w styczniu – możesz liczyć na połączenie za jedyne 2102 złote oraz na świetną pogodę bez upałów czy ulew tak często spotykanych w innych okresach.

Szybuj nad Dolomitami: Włochy

Włochy będą najlepszym kierunkiem dla miłośników paralotni. Choć niemal każdy krajobraz widziany z lotu ptaka robi wrażenie, to Dolomity z tej perspektywy wręcz zapierają dech w piersiach. Świetnym miejscem wypadowym będzie znany kurort narciarski – Seiser Alm, w którym znajdziemy przede wszystkim doświadczoną kadrę pilotów. Nie bez znaczenie jest też widok, na który można liczyć: od szybowania nad kamiennymi szczytami rozciągającymi się po horyzont, aż po lot nad największą doliną alpejską w tym regionie. Sezon trwa tu przez cały rok, jednak zimą koniecznie należy wyposażyć się w sprzęt z ociepleniem.

Na nocleg wybierz jeden z lokalnych pensjonatów lub luksusowy 4-gwiazdkowy hotel jak Abinea Romantic Spa and Hotel, który cieszy się świetnymi opiniami odwiedzających.

Wspinaczka nie tylko po ściance: Grecja

Ścianki wspinaczkowe cieszą się dużą popularnością – i to nie bez powodu. Sport ten wymaga dużego skupienia, koordynacji i odwagi, które sprawiają, że każdy sukces cieszy jeszcze bardziej. Warto przenieść rozwijane sumiennie umiejętności na następny poziom i spróbować wspinaczki na skałach. Świetne lokalizacje znajdziemy w Grecji. Stosunkowo młode centrum wspinaczkowe na Kalymnos będzie świetnym wyborem na jesienną wyprawę – od września do listopada bowiem możemy liczyć tutaj na piękną pogodę, która pozwoli na całodzienną wspinaczkę. Wapienne skały są dobrym podłożem, a urozmaicony krajobraz, różne poziomy trudności tras wspinaczkowych i wybór doświadczonych przewodników sprawią, że wyspa miło zapadnie w pamięć każdemu zapalonemu miłośnikowi tej dyscypliny.

Odwiedzając Grecję, zarezerwuj pokój w jednym z polecanych hoteli, takich jak 4-gwiazdkowy Elena Village.

More in Podróże

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Copyright © 2015-2018 MenWorld.pl | DiGnet Media