Connect
To Top

Usługi fryzjerskie i zabiegi kosmetyczne dla mężczyzn

Czasy, w których fryzjer męski kojarzył się z ostrzyżeniem włosów elektryczną maszynką i strzepnięciem ich pędzlem z karku dawno już minęły. Mężczyźni w dzisiejszych czasach znacznie większą uwagę przykładają do swojego wyglądu – nie tylko fryzury, ale również pielęgnacji włosów, skóry twarzy czy nawet dłoni. W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na takie usługi fryzjerskie i zabiegi kosmetyczne, coraz więcej salonów oferuje je swoim klientom. Czy jednak oznacza to, że w każdym z nich proponowany jest pełen zakres usług, z których warto skorzystać? Zdecydowanie nie! Zapraszamy do zapoznania się z listą usług fryzjerskich i zabiegów kosmetycznych dla mężczyzn, które muszą znaleźć się w ofercie dobrych salonów fryzjersko-kosmetycznych.

Dobry fryzjer i usługi fryzjerskie dla mężczyzn

Pozornie wydaje się, że typowy fryzjer męski nie musi posiadać aż takich kompetencji jak damski. W końcu włosów zazwyczaj jest mnie, a dodatkowo panowie są najczęściej bardziej konserwatywni w swoich wyborach dotyczących fryzury. To jednak tylko pozory, bo estetyczne ostrzyżenie na krótko, dostosowanie takiej fryzury do twarzy i zakamuflowanie pewnych niedoskonałości jak zakola czy przerzedzanie włosów to duża sztuka, która wymaga szeregu umiejętności, niejednokrotnie zupełnie innych niż przy strzyżeniu damskim.

Na samym strzyżeniu jednak nie kończy się wachlarz możliwości, którego oczekuje mężczyzna od dobrego fryzjera. Kolejną podstawową usługą, która powinna znaleźć się u każdego męskiego fryzjera jest pielęgnacja brody. Moda na dłuższy zarost wróciła już jakiś czas temu. Jednak, żeby broda była estetyczna trzeba ją regularnie strzyc, nadawać kontur, a także używać właściwych kosmetyków, aby była miękka, przyjemna w dotyku i lśniąca. Warto zwrócić uwagę, aby taka usługa była wyróżniona jako osobna w cenniku, a nie tylko oferowana „w pakiecie” ze strzyżeniem. Wtedy wiadomo, że traktuje się ją z pełnym profesjonalizmem, a nie tylko dodaje niejako przy okazji.

Na koniec warto wspomnieć jeszcze o usługach fryzjerskich, których celem jest poprawa kondycji i wyglądu włosów. Panowie poszukują zarówno typowo męskich zabiegów, jak odsiwianie, ale i takich, z których korzystają również panie, czyli na przykład stymulujących, nadających włosom gęstość i odżywiających. Każdy dobry salon fryzjerski, nie tylko męski, powinien mieć ich w ofercie co najmniej kilka.

Zabiegi kosmetyczne dla mężczyzn – panowie coraz częściej z nich korzystają!

Tak samo jak do męskiego strzyżenia, zmieniło się również podejście do zabiegów kosmetycznych dla mężczyzn. Wizyta u kosmetyczki przestała być już domeną kobiet, bo również panowie coraz częściej szukają tego typu usług. Jednak ich zakres lub charakterystyka jest zupełnie inna niż tych przeznaczonych typowo dla pań. Przykładem może być manicure – zabieg przeznaczony dla panów ma na celu odżywienie paznokci, nadanie im ładnego kształtu, usunięcie skórek i poprawienie kondycji skóry dłoni, ale już niekoniecznie malowanie paznokci, choć coraz częściej panowie mogą liczyć na użycie bezbarwnego lakieru, który traktowany jest jako powłoka ochronna dla paznokci i gwarancja ich estetycznego wyglądu. Podobnie sprawa ma się z pedicure – panowie wolą, aby więcej uwagi poświęcono skórze niż samym paznkciom.

Coraz więcej zabiegów pielęgnacyjnych do twarzy oferowanych jest również z myślą o mężczyznach, którzy chcą, aby ich skóra była gładka, zdrowa, dobrze wyglądająca i w żaden sposób nie traktują tego jako czegoś, co w jakikolwiek sposób podważa ich męskość. Wręcz przeciwnie – dla nowoczesnego mężczyzny dbanie o swój wygląd to coś całkowicie naturalnego, a korzystanie z zabiegów kosmetycznych dla mężczyzn nie stoi w sprzeczności z wizytą na przykład na siłowni – wręcz przeciwnie, obie aktywności mają na celu poprawę wyglądu, a co za tym idzie również pewności siebie i samopoczucia.

Usługi fryzjerskie i zabiegi kosmetyczne dla mężczyzn na wysokim poziomie – gdzie ich szukać?

Pomimo tego, że panowie coraz częściej szukają rozszerzonych usług fryzjerskich i zabiegów kosmetycznych dla mężczyzn, jedno się nie zmieniło – nadal w sposób bardzo praktyczny podchodzą do tej kwestii. Nie lubią dużo czasu spędzać na tych czynnościach, a w związku z tym najwygodniejszą możliwością jest dla nich skorzystanie z nich w jednym miejscu. To znacznie zawęża pole poszukiwań, bo typowy salon fryzjerski nie zawsze oferuje zabiegi kosmetyczne i na odwrót – typowy salon kosmetyczny rzadko daje również możliwość ostrzyżenia włosów i wykonania innych zabiegów pielęgnacyjnych. Na szczęście dla panów to powoli się zmienia. Przykładem miejsca, gdzie można zarówno obciąć włosy, jaki i wykonać szereg zabiegów kosmetycznych dla mężczyzn są salony Jean Louis David, o których więcej można przeczytać pod tym linkiem – http://salony-jeanlouisdavid.pl/.

Bez względu jednak na wybór miejsca, jedno nie ulega obecnie wątpliwości – panowie poszukują usług fryzjerskich i zabiegów kosmetycznych na wysokim poziomie. I jest to trend, który zdecydowanie będzie się utrzymywał.

Artykuł sponsorowany.

More in Fashion

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Copyright © 2015-2018 MenWorld.pl | DiGnet Media