Connect
To Top

Wostok-2018 – największe manewry wojskowe w Rosji

Rosja planuje przeprowadzenie największych od czterdziestu lat manewrów wojskowych. Minister Obrony tego kraju poinformował, że w ćwiczeniach Wostok-2018 będzie brało udział trzysta tysięcy żołnierzy, tysiąc samolotów oraz dwie floty! Według podanych informacji manewry mają odbyć się w środkowej oraz wschodniej części Rosji.

Wostok-2018 – największe od 1981 roku manewry wojskowe

Rosjanie planują w terminie 11 – 15 września br. przeprowadzić manewry wojskowe pod kryptonimem Wostok-2018. W tym terminie ćwiczyć będzie około 300 tysięcy żołnierzy oraz ponad tysiąc samolotów i śmigłowców. Siergiej Szojgu poinformował, że będą to w pewnym stopniu ćwiczenia podobne do Zapad-81, aczkolwiek w wielu względach będą to manewry jeszcze większe. Na specjalnie przygotowanym spotkaniu z dziennikarzami, które odbyło się w Abakanie na Syberii Wschodniej poinformowano także, że ćwiczenia mają mieć bardzo duży rozmach. Odbędą się na prawie wszystkich poligonach okręgów wojskowych, zarówno Centralnego jak i wschodniego. Mało tego, w Wostok-2018 mają wziąć udział także siły Floty Pacyfiku, Floty Północnej oraz wojska powietrzno-desantowe. Manewry mają sprawdzić czy sprzęt wojskowy będzie się dobrze spisywał w warunkach bojowych. 

Mało tego, rosyjska agencja TASS poinformowała, że ćwiczenia Wostok-2018 posiadają status ćwiczeń międzynarodowych. Dlatego też w jednym etapie wezmą udział także siły zbrojne z Mongolii i Chin. 

 

Wostok-2018

Manewry mają zacząć się 11 września w Kraju Zabajkalskim, na poligonie Cugoł. Obejmą one między innymi rosyjski Daleki Wschód. Co ciekawe, ich początek zbiegnie się z obradami Wschodniego Forum Gospodarczego, które odbędzie się we Władywostoku, a którego gościem będzie Shinzo Abe, premier Japonii. Warto dodać, że rosyjski Daleki Wschód sąsiaduje z Japonią. 

More in Ciekawostki

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Copyright © 2015-2018 MenWorld.pl | DiGnet Media