Connect
To Top

Planujesz wyjazd na Podhale? Może zaskoczyć Cię zamknięta Zakopianka

Cały czas trwa przebudowa drogi prowadzącej na południe Polski. W związku z budową wiaduktu kierowcy będą musieli wybrać objazdy. Zamknięta Zakopianka będzie sporym utrudnieniem dla osób planujących podróż do Zakopanego przez Kraków i Myślenice.

Zamknięta Zakopianka – jakie wybrać objazdy?

Zamknięta Zakopianka będzie sporym problemem dla podróżujących do Zakopanego. Jeśli planujecie podróż przez Kraków, Myślenice lepiej zastanowić się nad alternatywną, okrężną drogą, która biegnie przez Wadowice, Jordanów i Suchą Beskidzką.

Od kiedy zostanie zamknięta DK nr7?

Zakopianka zostanie zamknięta 16 kwietnia. Droga krajowa nr 7 ponownie zostanie otworzona w środę, 25 kwietnia. Drogowcy zaplanowali objazdy między innymi przez Mszanę Dolną i Skomielną Białą.

Powodem zamknięcia tej drogi jest modyfikacja istniejącego odcinka trasy S7 z nowo powstającym. Sto trzydzieści metrów nawierzchni musi zostać obniżone o około 80 cm. To wszystko przez wymóg odległości od jezdni do rusztowania wiaduktu. Wynosi ona 4,5 metra.

 

Źródło: http://superauto24.se.pl oraz https://www.gddkia.gov.pl/pl/a/28939/Brak-przejazdu-Zakopianka-w-Lubniu-objazd-przez-Mszane-Dolna

Mapa alternatywnych dla Zakopianki dróg: http://www.gazetakrakowska.pl/motofakty/na-drogach/g/korki-na-zakopiance-jak-ominac-mapa,9404588,17025380/

More in Ciekawostki

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Copyright © 2015-2018 MenWorld.pl | DiGnet Media