Connect
To Top

Zmiana piłki na Euro 2016

Przed nami decydujące spotkania w fazie grupowej Euro 2016. Rywalizacja pucharowa to inne emocje i jak się okazuje inna piłka dosłownie i w przenośni. Na czas meczy pucharowych spotkania rozgrywane będą piłką dostarczoną przez firmę Adidas. Dotychczasowa Beau Jeu zostanie wymieniona na Fracas. Świeżutkim modelem piłkarze zakończą rozgrywki podczas finału, który już 10 lipca.

Wybranie odpowiedniej nazwy zajęło sporo czasu, konsultowano ją z największymi francuskimi gwiazdami muzyki, kultury i mody . Słowo „Fracas” wyraża emocje i napięcie związane z meczami fazy pucharowej. Ciekawy jest, również design piłki.  Użyte kolory to czerwony oraz czarny, które mają symbolizować  rywalizację.

Pracując nad Fracas, chcieliśmy być odważni w projektowaniu – tłumaczy Sam Handy, Vice President of Design. – Stworzyliśmy piłkę, która wyraża emocje, jakie pojawiają się w trakcie fazy pucharowej turnieju. Beau Jeu była związana z taktycznym futbolem, którego celem było wykonanie zadania i wyjście z grupy. Fracas z kolei ma bardziej chaotyczny design. Wyraża on emocje trybun i napięcie związane z zasadą „przegrywający odpada”.

faracas 2

Już dziś poznamy odpowiedź na pytanie, czy polskiej drużynie uda się zagrać nową „futbolówką” w fazie pucharowej turnieju. Trzeba przyznać, że nowa piłka prezentuje się niezwykle ciekawie.

More in Sport

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Copyright © 2015-2018 MenWorld.pl | DiGnet Media