Connect
To Top

Alko time! Blue lagoon

Często spotykany w klubach, ale także i na domówkach. Mocny, ale i orzeźwiający drink. Mowa oczywiście o błękitnej lagunie, która świetnie wygląda, ale także dobrze smakuje. Jeśli jednak dla Ciebie jedyny drink to seta z piwem sprawdź jak się go przyrządza, aby popisać się przed koleżanką (if you know what I mean).Drink o którym dziś napiszę posiada świetny, błękitny (jak sama nazwa mówi) kolor. Osobiście kojarzy mi się właśnie z laguną, wakacjami, morzem, czy plażą. Jego przygotowanie jest wręcz banalne, a z pewnością będzie on pożądany na imprezach. Trzeba przyznać, że jest całkiem mocny (zależy dla kogo – wiadomo), ale i słodki tak więc nie odczuwa się bardzo zawartego w nim alkoholu. Powiem wprost – Twa niewiasta będzie bardzo zadowolona jeśli jej go przygotujesz. Jeśli Ty masz ochotę na coś słodkiego i mocniejszego – spróbuj go, może Ci będzie smakował.

coctail Blue lagoon with straw and umbrella

Składniki (dla 1 osoby):

  • 40 ml wódki
  • 40 ml likieru blue curacao
  • 40 ml soku z cytryny
  • 120 ml wody mineralnej
  • 3 łyżeczki syropu cukrowego
  • lód

 

I teraz najbardziej skomplikowane, czyli przygotowanie go. Przydałby się szejker, ponieważ wszystkie składniki musimy zmieszać dla uzyskania dobrego efektu. Gdy stwierdzimy, że wstrząsanie sprawiło, że całość zmieszała się a także schłodziła odpowiednio przelewamy gotowego drinka do szklanki (obowiązkowo typu highball) do której wcześniej wsypujemy lód, a następnie dekorujemy plasterkiem cytryny i dodajemy słomkę (bo kobiety tak lubią i już ;-)).

More in Świat dorosłych

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Copyright © 2015-2018 MenWorld.pl | DiGnet Media