Site icon MenWorld.pl

Analizy dotyczące kryptowalut w 2022 roku

Krach na rynku kryptowalut – czy to możliwe? Poznaj przewidywania analityków i sprawdź, co najprawdopodobniej czeka rynek kryptowalut w 2022 roku.

Bitcoin wzrósł o prawie 70% od początku 2021 roku, napędzając cały rynek kryptowalut do łącznej wartości 2 bilionów dolarów. Jednak wzmożona kontrola regulacyjna i intensywne wahania cen osłabiły ostatnio perspektywy tej cyfrowej waluty. Niektórzy eksperci uważają, że bitcoin zaliczy ostry spadek w nadchodzących miesiącach.

2021 rok był świadkiem wkroczenia na giełdę pierwszej dużej firmy kryptowalutowej Coinbase, zwiększonego udziału banków z Wall Street, takich jak Goldman Sachs, oraz zatwierdzenia pierwszego amerykańskiego funduszu typu exchange-traded fund powiązanego z bitcoinem.

Wzmożona kontrola regulacyjna i silne wahania cen osłabiły ostatnio perspektywy bitcoina. Eksperci ostrzegają, że rynek może zmierzać w kierunku pogorszenia koniunktury. Poznaj przewidywania analityków i sprawdź, co najprawdopodobniej czeka rynek kryptowalut w 2022 roku.

Krach na rynku kryptowalut – czy to możliwe?

W listopadzie 2021 roku, bitcoin osiągnął rekordowy poziom prawie 69 000 dolarów. Obecnie znajduje się poniżej 50 000 dolarów, co oznacza spadek o prawie 30% w stosunku do szczytu. Wall Street definiuje rynki niedźwiedzia jako spadek o 20% lub więcej od ostatnich maksimów. Warto zauważyć, że bitcoin jest znany ze swojej zmienności.

Jedna z prognoz zakłada, że bitcoin spadnie do poziomu nawet 10 000 dolarów w 2022 roku, praktycznie wymazując wszystkie zyski z ostatniego półtora roku.

Historia lubi się powtarzać?

W 2018 roku bitcoin spadł do blisko 3000 dolarów po tym jak kilka miesięcy wcześniej wspiął się na poziom prawie 20 000 dolarów. Zwolennicy kryptowaluty często twierdzą, że tym razem sprawy mają się inaczej, ponieważ więcej inwestorów instytucjonalnych wchodzi na rynek.

Powszechnym argumentem inwestycyjnym dla bitcoina jest to, że służy on jako zabezpieczenie przed rosnącą inflacją spowodowaną przez bodźce rządowe.

Regulacje

Organy regulacyjne napięły w tym roku swoje muskuły w kwestii kryptowalut. Przy czym Chiny całkowicie zakazały wszelkich działań związanych z kryptowalutami, włącznie z wydobywaniem bitcoinów (sprawdź programy do kopania kryptowalut). Władze Stanów Zjednoczonych rozprawiły się z niektórymi aspektami rynku. Analitycy powszechnie oczekują, że regulacje będą kluczową kwestią w 2022 roku dla sektora.

Spot bitcoin ETF

Dużym wydarzeniem, na które inwestorzy kryptowalutowi czekają w 2022 roku, jest zatwierdzenie pierwszego funduszu typu spot bitcoin exchange-traded w Stanach Zjednoczonych.

Chociaż Komisja Papierów Wartościowych i Giełd zezwoliła w tym roku na uruchomienie funduszu ProShares’ Bitcoin Strategy ETF, produkt ten śledzi kontrakty terminowe na bitcoina, zamiast dawać inwestorom bezpośrednią ekspozycję na samą kryptowalutę.

Futures to finansowe instrumenty pochodne, które zobowiązują inwestora do kupna lub sprzedaży aktywów w późniejszym terminie i po uzgodnionej cenie. Poprzez śledzenie cen futures zamiast samego bitcoina, eksperci twierdzą, że ETF ProShares może być zbyt ryzykowny dla początkujących traderów, z których wielu inwestuje w kryptowaluty.

Bitcoin Futures ETF, który został uruchomiony w tym roku, był powszechnie uważany za niezbyt przyjazny dla klientów detalicznych. Biorąc pod uwagę wysokie koszty związane z rolowaniem kontraktów, które wynoszą około 5-10%. Wszystko wskazuje jednak na to, że Bitcoin Spot ETF zostanie zatwierdzony w 2022 roku. Głównie dlatego, że rynek jest teraz wystarczająco duży i dojrzały, aby go wspierać.

Inne kryptowaluty

Wraz z rozwojem branży kryptowalutowej udział bitcoina w rynku słabł. Inne waluty cyfrowe, takie jak ethereum, odgrywają znacznie większą rolę. Jest to coś, czego analitycy spodziewają się w przyszłym roku. Inwestorzy coraz częściej spoglądają na mniejsze portfele kryptowalut w nadziei na duże zyski.

Wskazuje się kilka kryptowalut, które należy obserwować w 2022 roku. Są to ethereum, solana, polkadot i cardano. Ponieważ inwestorzy detaliczni zaczynają zdawać sobie sprawę z niebezpieczeństw związanych z handlem bitcoinem. Zwłaszcza w nieuregulowanych miejscach. Przejdą do innych monet należących do blockchainów, które faktycznie służą istotnej i fundamentalnej roli w zdecentralizowanych finansach.

Sprawdź również nasze artykuły z kategorii biznes.

Exit mobile version