Connect
To Top

Bieganie – jak zacząć?

Bieganie to najprostsza i z pewnością najpopularniejsza forma aktywności fizycznej, która jest możliwa dla wszystkich niezależnie od wieku. Jednak pozostaje najważniejsze pytanie. Jak biegać, aby nie „wypluwać” sobie płuc i jak najmniej się męczyć? Myślę, że jest to zagadka każdego początkującego biegacza.

Przede wszystkim potępiam tych, którzy swoją przygodę z bieganiem zaczynają od wydania kilkuset lub nawet kilku tysięcy złoty na najlepsze dresy, buty czy sprzęt pomiarowy. Przede wszystkim na początku trzeba złapać przysłowiowego „bakcyla”, a dopiero później myśleć o bogatszym wyposażeniu. Do biegania naprawdę nie potrzeba wiele. Wystarczy trochę przestrzeni, jakieś buty i przede wszystkim CHĘCI.

Ten ostatni element jest chyba najtrudniejszy do osiągnięcia. Bowiem niejeden z mężczyzn, który planował zacząć biegać swój zapał tracił jeszcze przed przekroczeniem progu mieszkania. Ile to razy z naszych ust padały słowa „Od jutra zacznę”.

Jak zacząć? Na pewno najlepszą opcją dla początkujących jest marszobieg. Stopniowo, kiedy czujemy się coraz mocniejsi możemy usuwać element spaceru. To co jest również ważne to obranie sobie jakiegoś celu do którego chcemy dobiec. Uwierzcie ale to pomaga. Nic tak bardziej nie męczy jak bieganie bez celu w kółko.

Ja jako bardzo aktywny fizycznie człowiek, chciałbym Was zachęcić do tego aby biegać. Jest to łatwy sposób na to aby poprawić sobie humor, spalić nadmiar tłuszczu, poprawić wygląd naszej sylwetki. Jednak to co jest najpiękniejsze w bieganiu to chyba to, że po przebiegnięciu wymierzonej sobie trasy, ma się przeczucie, że jesteśmy w stanie osiągnąć wszystko i chyba to jest najlepsze w tym sporcie. Do zobaczenia na trasie!

More in Zdrowie

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Copyright © 2015-2018 MenWorld.pl | DiGnet Media