Death Star Tourbillon to zegarek stworzony dla fanów Gwiezdnych Wojen!

Gwiezdne Wojny mają swoich fanów na całym świecie. Franczyza zapoczątkowana w 1977 roku dorobiła się miliardów, a fani od lat mogą kupować akcesoria sygnowane właśnie logiem Star Wars. Ostatnio na rynku pojawił się zegarek Death Star Tourbillon stworzony przy współpracy szwajcarskiej firmy Kross Studio oraz Lucas Film.

Gwiazda Śmierci z Gwiezdnych Wojen zamknięta w zegarku

Zegarek z motywem Gwiazdy Śmierci z Gwiezdnych Wojen powstał w ramach serii Ultimate Collector Sets Deadth Star. Będzie to bardzo wyjątkowy model, ponieważ powstanie zaledwie 10 sztuk zegarka. Z racji tego, że będzie to aż tak limitowana seria, to cena zegarka nie może być niska. Zegarek Death Star Tourbillon kosztuje 150000 dolarów.

Za taką cenę powinno być luksusowo i zdecydowanie tak jest. Zegarek Kross Death Star Tourbillon zapakowany jest w „kosmicznej” skrzyni, w której oprócz zegarka znajdziemy kryształy kyber, które w uniwersum Gwiezdnych Wojen są źródłem zasilania super lasera Gwiazdy Śmierci. Każdy pojemnik składa się z 700 elementów i ma 60 centumetrów długości. W środku, oprócz wcześniej wspomnianych kryształów i samego zegarka znalazło się miejsce na inne zegarki powstałe we współpracy Lucas Film x Kross Studio.

Na całe szczęście współpraca Gwiezdne Wojny x Kross Studio nie będzie obejmować jedynie tego modelu. Obie firmy przygotują również inne, bardziej dostępne i tańsze modele inspirowane uniwersum Star Wars.

Co więc oferuje zegarek Death Star Tourbillon?

Zegarek inspirowany serią filmów Gwiezdne Wojny, Death Star Tourbillon jest modelem mechanicznym. Model ma 281-elementowy mechanizm zamknięty w 45 mm czarnej kopercie wykonanej z tytanu klasy 5 z pokryciem diamentowym. Najbardziej efektownym elementem jest oczywiście Gwiazda Śmierci, która umieszczona została w centralnej części zegarka. Element ten wykonuje jeden obrót na minutę.

Z funkcji Death Star Tourbillon posiada 5-dniową rezerwę chodu, a tradycyjne koronki zastąpiono systemem wpuszczanych przycisków. Mechanizm nakręcania umieszczono z kolei na dekielku. W zestawie znajdziemy dwa paski – ze skóry cielęcej i gumy.