Connect
To Top

Golf z zabawek? Dlaczego nie!

Uczniowie, którzy na co dzień uczęszczają do Zespołu Szkół nr 2 im. Bolesława III Krzywoustego w Kołobrzegu zbudowali nietypowy pojazd. Golf II z plastikowych zabawek ma na celu uświadomienie lokalnej społeczności jak ważna jest ekologia w codziennym życiu. Uczniowie zainspirowani wykonanym na ten sam sposób człowiekiem wystawionym w Narodowym Muzeum Nauki i Techniki im. Leonarda da Vinci w Mediolanie w trzy miesiące zbierali plastik niezbędny do budowy tego pojazdu.Budową auta zajęło się dziesięciu uczniów z klasy mechanicznej, dwie uczennice kształcące się w zawodzie cukiernika oraz jeden piekarz. Młodzież oprócz samego pokazania jak ważna jest ekologia chce uświadomić społeczeństwo, że szkoła zawodowa to oprócz nauki i praktyki kształci osoby, które są ambitne, i posiadające cele. Według osób uczestniczących w budowie ekologicznego Golfa ich pojazd będzie atrakcją turystyczną Kołobrzegu. Będzie go można zobaczyć przed szkołą w centrum Kołobrzegu.

011

Marka Volkswagen wspiera projekt w ramach ekologicznej idei Think Blue. Wykracza ona poza produkcję oszczędnych pojazdów, a co za tym idzie obejmuje działania, które wspierają ochronę środowiska.

„W ramach Think Blue inicjujemy różnorodne projekty angażujące ludzi na całym świecie. Współpracujemy również z organizacjami promującymi odpowiedzialne, ekologiczne zachowania oraz wspieramy inicjatywy innych. Tak było i tym razem, bez wahania zdecydowaliśmy się wspomóc realizację budowy Golfa II, bardzo się cieszę, że uczniowie zdecydowali się właśnie na ten model”. – mówi Tomasz Tonder, Volkswagen PR Manager.

012

013

More in Motoryzacja

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Copyright © 2015-2018 MenWorld.pl | DiGnet Media