Connect
To Top

Izotoniki – szkodliwe czy nie?

Pewnie nie raz każdy z Was widział na sklepowych półkach kolorowe napoje w poręcznych plastikowych butelkach, które jak wynika z etykiety są przeznaczone dla sportowców. Mowa oczywiście o napojach izotonicznych. Czym tak naprawdę one są? Czy pomagają przy wzmożonym wysiłku fizycznym?
Wiele opinii na ten temat, które krążą w Internecie są negatywne i zarzucają tym produktom bardzo dużą zawartość chemii. Jednak chciałbym obalić ten mit i przedstawić liczną gamę zalet napojów izotonicznych.
Przede wszystkim izotoniki wyrównują zarówno poziom wody jak i niezbędnych nam elektrolitów, który stale się obniża podczas uprawiania sportu lub innych aktywności ruchowych. A trzeba uznać, że żaden inny produkt spożywczy nie nawadnia tak szybko organizmu jak m.in. najbardziej popularny w tej kategorii Powerade. Ponadto izotoniki uzupełniają witaminy i minerały o czym nikt nigdy nie wspomina, a uważam, że to kolejny duży plus. Dlatego napoje izotoniczne na pewno nie można uznać za jakiś chemiczny wymysł. Jest to wielka pomoc podczas dużego wysiłku i jeśli chcemy przez wiosnę zrzucić parę zbędnych kilogramów chociażby na siłowni to półlitrowa butelka niebieskiego płynu z pewnością nam się przyda.
Warto jednak pamiętać, że napój nie zawsze jest równy napojowi. Zdecydowanie muszę odradzić liczne tanie podróbki, które nagminnie pojawiają się w hipermarketach. Najczęściej poza kolorem nie mają one nic wspólnego z izotonikiem. Dlatego polecam wydać parę groszy więcej przy zakupie i skusić się na renomowane produkty takie jak Powerade czy chociażby OSHEE.

More in Zdrowie

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Copyright © 2015-2018 MenWorld.pl | DiGnet Media