Connect
To Top

J Cole i jego trzeci album!

J Cole wydał właśnie swój trzeci studyjny album zwany „2014 Forest Hills Drive”, premiera odbyła się 9. grudnia.


Jestem ciekaw czy najnowszy album Cole`a odniesie taki sam sukces jak poprzednie dwa: „Cole World: The Sideline Story” oraz „Born Sinner”. Obydwa album uzyskały status złotej płyty. Mam nadzieję, że najnowsze dziecko J`a powtórzy ten sam sukces. W utworach dalej słychać tego samego J Cole`a, który nawija na totalnym luzie, o życiu, problemach, ale też o rzeczach ważnych i tych mniej. Nie brakuje tam oczywiście wzmianki o imprezach czy tzw. hoes. Jeśli chodzi o sam styl, nic się nie zmieniło, od pierwszego mixtape „The Come Up”. To właśnie mnie do niego przekonało, że nie jest jak większość raperów w tej grze. Nie zmienił się pod napływem środowiska, tworzy to w swój, oryginalny sposób.

2014 Forest Hills Drive jest już do kupienia na iTunes, za 7,99€.

Tracklista:

01. Intro
02. January 28th
03. Wet Dreamz
04. 03′ Adolescence
05. A Tale Of 2 Citiez
06. Fire Squad
07. St. Tropez
08. G.O.M.D.
09. No Role Modelz
10. Hello
11. Apparently
12. Love Yourz
13. Note To Self

Dla przypomnienia

J Cole, a właściwie Jermaine Lamar Cole urodził się w niemiecki Frankfurcie nad Menem. Jego ojciec służył w Armii Stanów Zjednoczonych. Gdy Cole miał niecały rok, rodzina przeniosła się do Fayetteville, gdzie był wychowywany bez ojcowskiego autorytetu. Po zakończeniu szkoły w 2003 roku przeniósł się do Nowego Jorku, gdzie zaczął nauczanie na prywatnej uczelni St. John’s University, którą ukończył z wyróżnieniem.
W wieku 13 lat zaczął rapować, dzięki kuzynowi, który pokazał mu zasady podstawowego rymowania. Raper przyznaje, że inspirował się Canibusem oraz 2Pac`iem. Wtedy już zaczął sam pisać teksty, jednak wszystkie były chowane do szuflady. W wieku 15 lat, dostał Roland TR-808 Rhythm Composer, dzięki któremu zaczął sam produkować muzykę. Zaistniał w sieci jako „Therapist”, w 2007 roku wydał swój pierwszy mixtape zwany „The Come Up”. Z 21 utworów, jakie znalazły się na mixtape, J sam wyprodukował 14. Wśród producentów znalazł się nawet sam Kanye West.
Kolejnym mixtape nazwany został „The Warm Up”, z którego utwór „Who Dat” znalazł premierę w programie telewizyjnym 106&Park. Trzeci mixtape „Friday Night Lights, który tak jak poprzednie produkcje zyskały bardzo dobre oceny. Na mixtape gościnnie wystąpili m.in. Drake, Wale, Kanye West oraz Big Sean. J Cole również sam zajął się produkcją, wspomagali go Timbaland oraz James Yancey.
W 2009 roku wystąpił gościnnie u boku Jay-Z, w utworze „A Star is Born”. W 2012 roku wydał utwór nazwany “Return of Simba”, który był kontynuacją dwóch poprzednich singli z serii „Simba”: “Simba” i “Grown Simba”. Po kilku miesiącach świat zobaczył teledysk do pierwszego oficjalnego singla „Work Out” z albumu Cole World: The Sideline Story. Kolejnym utworem, który promował nowy album Cole, był „Can`t Get Enough”, na którym gościnnie wystąpił Trey Songz. Dwa tygodnie później odbyła się premiera całego albumu, który odniósł bardzo duży sukces. Do maja 2012 roku, album sprzedał się w nakładzie 600.000 egzemplarzy. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Drake, Jay-Z, Trey Songz. J Cole spośród 16 piosenek wyprodukował 12.

Drugi album „Born Sinner” ukazał się 18 czerwca 2013 roku, za nakładem Dreamville, Roc Nation i Columbia Records. Album znalazł się na drugim miejscu listy Billboard 200, sprzedając się z 297 000 nakładem w przeciągu tygodnia. J Cole wyprodukował, bądź był współproducentem 17 z 21 utworów. Pomagali mu m.in. Ron Gilmore, Jake One, Ken Lewis, Elite, DJ Dummy, Nate Jones, Christian Rich, Irvin Washington. Krążek tak jak poprzedni, zyskiwał bardzo wysokie noty wśród krytyków, co końcem końców przyniosło status złotej płyty. Największy sukces odniósł utwór “Croocked Smile”, który osobiście jest moim #1, wśród utworów rapera. Singiel miał na uwadze skupić wojny gangów na terenie USA oraz sprzedaży narkotyków.

Tak jak wspomniałem J Cole skupia się również na rzeczach ważnych, nawijając przy tym w bardzo przyjazny dla ucha sposób. Warto zwrócić na niego uwagę! Gorąco polecam, jeśli chcecie posłuchać jednego z prawdziwszych raperów w grze!

More in Muzyka

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Copyright © 2015-2018 MenWorld.pl | DiGnet Media