Łączność światłowodowa dzięki kompleksowym rozwiązaniom Planet

Usługa Metro Ethernet

Metro Ethernet jest usługą, która polega na zestawieniu kanałów logicznych w sieci ethernet. Umożliwia to na łączenie i transmisję danych pakietowych pomiędzy urządzeniami. Odbywa się to za pomocą tworzenia wirtualnej sieci prywatnej w technologii Ethernet. Kto powinien zainteresować się usługą Metro Ethernet? Na przykład operatorzy, którzy wymagają stałego dostępu do Internetu lub posiadają wiele rozproszonych sieci lokalnych. Dzięki tej usłudze mogą one zostać połączone w jedną sieć operatorską.

Przełączniki firmy Planet wykorzystują usługę Metro Ethernet. Szybkość wymiany danych w technologii światłowodowej wynosi do 10 Gbps. Odległość transmisji może wynieść nawet do 120 kilometrów. Switche Planet oferują funkcjonalność VLAN, Multicast, QoS, oraz oczywiście zaawansowane funkcje bezpieczeństwa. Planet Metro Ethernet jest więc idealnym rozwiązaniem dzięki któremu połączymy przedsiębiorstwa czy społeczności w obszarze metropolitarnym i przyłączymy je do sieci szkieletowej usługodawców.

Łączność światłowodowa dzięki kompleksowym rozwiązaniom Planet

Pasywna sieć optyczna

PON (passive optical network) należy do grupy sieci FTTx. W tej sieci wykorzystuje się światłowód jednomodowy jako medium do przekazywania danych. Pasywna sieć optyczna jest jedną z najbardziej obiecujących technologii nowej generacji. Ma ona zapewnić potrzeby rozwiązań multimedialnych takich jak HDTV, IPTV czy VoIP, a także aplikacji multimedialnych, które wykorzystują łącze szerokopasmowe.

Dlaczego warto wybrać urządzenia Planet? Przede wszystkim dostarczane są rozwiązania GEPON OLT i ONU, które zapewniają wiele korzyści. Zyskujemy między innymi niższe koszty operacyjne, dużą przepustowość łącza, oraz dużą żywotność infastruktury światłowodowej. Odległość między urządzeniami może wynosić do 20 kilometrów.

Urządzenia Planet pozwalają także na konwersję mediów. Jest to rozwiązanie, które w łatwy i efektywny kosztowo sposób może rozszerzyć sieć światłowodową. Możemy więc zmniejszyć dystans między siecią Ethernet, a siecią LAN. Szesnaście konwerterów Planet jest w stanie rozszerzyć sieć światłowodową Plug&Play.

 

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Portugalia vs Ghana. Gdzie oglądać mecz?

Portugalia vs Ghana to mecz, na który z pewnością...

Tania Forza Horizon? Microsoft anuluje zamówienia!

Kilka dni temu w sklepie Microsoft pojawił się błąd,...

Polska vs Meksyk. Gdzie oglądać nasz mecz otwarcia?

To już dziś! Polska rozegra swój pierwszy mecz na...

Arabia Saudyjska szokuje Argentynę! Co za mecz!

Mamy pierwszy szokujący wynik na tegorocznych Mistrzostwach Świata w...

Remake Red Dead Redemption na Unreal 5. Robi wrażenie!

Minęło dwanaście lat od premiery RDR na konsole PS3...


Daniel Laskowski
Daniel Laskowskihttp://menworld.pl
Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet takich jak PC World. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!