Connect
To Top

Nowe Air Max`y już w drodze!

Około trzydzieści lat temu powstał but, który zrewolucjonizował rynek butów sportowych. W 1987 roku, Tinker Hatfield zaprojektował obuwie o nazwie Nike Air Max 1. Tego dnia zaczęła się historia najpopularniejszego buta sportowego w historii koncernu Nike.

Air Max 1 były pierwszymi butami, w których zainstalowano widoczną poduszkę gazową Nike Air. Jak się okazało było to krok długości lat świetlnych w kwestii obuwia biegowego! Od wydania pierwszego modelu, firma Nike wypuściła na rynek ok. 60 modeli Air Max`ów!

Nike_AIR_MAX_2015_Damski_4

Skoro zbliża się rok 2015, Nike postanowiło wypuścić kolejną odsłonę tego klasyka: Air Max 2015! Amerykański producent zastosował w tym modelu system Max Air, który rozciąga się na całej podeszwie oraz bardzo lekką cholewkę, która wykonana została z syntetycznej siatki. But w rozmiarze 44. waży jedyne 366 g, więc jest jeszcze lżejszy od swojego poprzednika. „Waflowy” bieżnik, który wsadzono do tego buta, pozwala na złapanie wyjątkowej przyczepności podczas biegania. Dzięki tym udogodnieniom AM2015 staje się butem idealnym dla biegacza!

NIKE_AIR_MAX_2015_Dasmki_2

Ogólnie but, moim zdaniem, nie przypomina aż tak bardzo poprzednich wersji. Po bokach znajdziemy fly-wire, które największe zastosowanie znalazło w dziedzinie koszykówki. System ten ma za zadanie usztywnić stopę. Podeszwa bardzo przypomina mi Nike Air Max LeBron 10, przez co but bardzo mi się podoba. Cała cholewka, sądząc po materiałach, jest bardzo przewiewna, więc to kolejny plus. Zlokalizowana między poduszką gazową a cholewką pianka Cushlon stanowi idealne dopełnienie platformy amortyzacyjnej, gwarantując płynny i pewny krok. But jest wysoki, a Max Air rozciągnięty pod całą stopą zapewnia wielki komfort.

NIKE_AIR_MAX_2015_Meski_1

But jak najbardziej na plus! No i wygląda bardzo fajnie!

 

Nike Air Max 2015 są dostępne w sześciu kolorach! Buty można nabyć już w salonach Nike w Polsce, a także za pomocą strony internetowej Nike.com oraz platformie NikeiD!

More in Sport

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Copyright © 2015-2018 MenWorld.pl | DiGnet Media