Connect
To Top

Polska firma wyprodukuje broń dla Nigerii!

Fabryka z Radomia – “Łucznik”, która cały czas współpracuje z naszym rządem w kwestii dostarczania broni podpisała kontrakt z nigeryjskim wojskiem na dostawę tysiąca karabinków szturmowych beryl. Kolejne umowy będą wiązały się ze zwiększeniem zatrudnienia w firmie! Tomasz Nita, prezes “Łucznika” poinformował, że w Radomiu przebywa kilkunastu żołnierzy, którzy szkolą się w kwestii obsługi broni. Co ciekawe, prezes poinformował o planowanych kolejnych kontraktach na produkcję pięciu tysięcy sztuk tej broni dla wojska nigeryjskiego. Jeśli do tego dojdzie firma zatrudni kilkadziesiąt osób.

– Mam nadzieję, że sprzedaż do Nigerii pierwszego tysiąca karabinków da sygnał, że produkujemy towar, który jest warty zainteresowania nie tylko Nigerii, ale innych krajów – zaznaczył Nita. Chcemy tego rodzaju broń dostarczać także na rynek afrykański oraz do Azji i Ameryki Południowej – powiedział Tomasz Nita.

Radomska fabryka to główny producent broni dla Sił Zbrojnych RP, a także Ministerstwa Spraw Wewnętrznych – na eksport oraz rynek cywilny. Firma rocznie generuje przychody na poziomie 60 mln złotych.

 

Fot PAP.

More in Biznes

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Copyright © 2015-2018 MenWorld.pl | DiGnet Media