Connect
To Top

Rondo w Mavericks!

NBA to najlepsza koszykówka na świecie, ale przede wszystkim to wielki biznes, gdzie nikt nie może się czuć bezpieczny jeśli chodzi o stałą pracę. Nawet status gwiazdy wiele tutaj nie pomoże. Przekonał się o tym chociażby Rajon Rondo!

Uprzedzam, poleciałem troszeczkę osobiście. 😉

Rajon Rondo to mój idol. Na boisku i poza nim. Człowiek z charakterem oraz wielkim sercem. Był rozgrywającym i kapitanem mojej ukochanej drużyny – Boston Celtics. „Dorastałem” razem z nim i jego grą, bardzo dużo się od niego nauczyłem, próbowałem naśladować każdy jego krok na boisku. Był członkiem składu, który w 2008 roku zdobył 17 mistrzostwo dla drużyny z Bostonu. Ostatnim zawodnikiem z tamtego składu, który ostał się w tej drużynie. Rondo po ciężkiej kontuzji (zerwanie więzadeł krzyżowych) nigdy nie powrócił do tej gry, którą przyzwyczaił fanów na całym świecie. Mniejszy ciąg na kosz, bardzo częsty brak zaangażowania w obronie. Po dwóch latach od odejścia dwóch legend Celtics – Paul Pierce`a i Kevin`a Garnett`a, wiedziałem, że dni RR w Bostonie są policzone. Z czwartku na piątek (18/19.12) Rondo został wytransferowany do Dallas Mavericks, wraz z Dwight`em Powell`em za Jae Crawder`a, Jameer`a Nelsona, Brandon`a Wright`a oraz 2 wybory w drafcie!

Nie czułem się tak bardzo załamany od czasu odejścia wyżej wymienionych PP i KG, ale też wiem, że NBA to biznes i tak należy na to patrzeć.
Jak był kapitan napisał na swoim Twitter`ze:

 

Mój czas w Bostonie znaczył bardzo dużo. Dorosłem tutaj nie tylko jako zawodnik, ale też jako człowiek. Miłość jaką darzę najbardziej lojalnych i oddanych fanów w lidze jest niezmierzona. Moi koledzy z drużyny oddali wiele serca podczas ostatnich sezonów. Są to jedni z najbardziej pracowitych zawodników z jakimi kiedykolwiek było dane mi grać i życzę im wszystkiego najlepszego. Doświadczyłem najbardziej udanych i zarazem najbardziej wymagających lat z Celtics, z fanami oraz miastem. Szansa by zgrać z takimi zawodnikami jak Dirk (Nowitzki przy. Red), Monta (Ellis), Tyson (Chandler) i młodym talentem w osobie Chandler`a (Parsons) jest ekscytująca. Nie mogę się doczekać, by stworzyć coś wyjątkowego w Dallas!

Dzięki, Rajon!

More in Sport

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Copyright © 2015-2018 MenWorld.pl | DiGnet Media