Connect
To Top

Shawn Marion, jedyny taki w historii NBA!

Rekordy w NBA są na porządku dzienny. W jeden dzień ktoś przeskakuje Jordana w ilości zdobytych punktów na parkietach, kolejnym razem Detroit Pistons dziurawią siatkę Cleveland Cavaliers 17 razy zza linii 7.24. Jednak jest jeden rekord, który został ustanowiony niedawno. Linijka statystyczna, której nikt nigdy wcześniej nie wykręcił!

Shawn Marion w lidze gra od 1999 roku, gdzie został wybrany z 9. pickiem przez Phoenix Suns. Gracz niedoceniany w ataku, większość zna go bardziej z jego komicznego stylu rzucania, niż z osiągów po atakowanej stronie parkietu. Jest wyśmienitym obrońcą, to głównie dzięki jego obronie na LeBron`ie James`ie, Dallas Mavericks zdobyli tytuł w 2011 roku pokonując Miami Heat. Statystyki kariery na poziomie 16.0 punktów na mecz, 9.1 zbiórek, 2.0 asyst i 1.1 bloków przy skuteczności rzutowej 51% mówią same za siebie!

MarionForm

Teraz jako gracz Cavaliers, Shawn Marion jako pierwszy zawodnik w historii NBA, w przeciągu swojej kariery dorobił się 15.000 punktów, 10.000 zbiórek, 1.000 bloków oraz 500 trafionych trójek! Wyczyn godny podziwu!

Dla mnie popularny Matrix to jeden z najbardziej niedocenionych graczy w lidze! Mimo 36 lat na karku, chłop swoim zaangażowaniem w obronie nie raz przyćmił największe gwiazdy i jeszcze nie raz to zrobi. Ma więcej zapału niż większość młodych zawodników w tej lidze. Kieruje dzielnie defensywą Cavs, jak kapitan łodzią podwodną, która niestety ma wielkie dziury, przez które wlewa się woda. Nie wychodzi to za dobrze, z racji tego, że w Cleveland posiadają bardziej zawodników, którzy grali by tylko w ataku. Drużyna miała być najlepszym zespołem od czasu, kiedy to w Miami w 2010 roku stworzono super drużynę z Big Three z LeBron`em James`em, Chris`em Bosh`em oraz Dwayne`m Wade`m. Teraz, również na czele z LeBron`em, który wspomagany jest Kevinem Love`m , Kyrie Irvingiem czy właśnie Marion`em Cavs zaliczają bilans 18-12 i są bardzo daleko od gry, która powiedzie ich do finałów NBA!

Miejmy nadzieję, że to uda się naprawić a Matrix zdobędzie kolejny pierścień!

More in Sport

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Copyright © 2015-2018 MenWorld.pl | DiGnet Media