Connect
To Top

Siedem drinków na sylwestrową noc i nie tylko!

Za kilka godzin się rozpocznie – domówki, imprezy, bale, eventy plenerowe. Wszyscy będziemy bawić się w gronie znajomych, zapewne przy alkoholu. Postanowiłem więc pokazać Wam siedem ciekawych drinków, które będą zapewne dobrą odskocznią od prawdziwego męskiego drina czyli wódki popijanej piwem 🙂

1. Pina Colada

Pierwszy z drinków pochodzi z Puerto Rico. W 1978 roku został on ogłoszony drinkiem narodowym, tak więc warto go poznać. Posiada bardzo dobry, słodki, śmietankowo-ananasowy smak. Mowa oczywiście o Pina Colada. Oto jego składniki:

30 ml białego rumu
30ml mleczka kokosowego
90 ml soku ananasowego
3 cząstki świeżego ananasa
4-5 kostek pokruszonego lodu

Jak go przygotować? Bardzo prosto! Wystarczy wszystko dobrze zmiksować w blenderze i podać w dużym kielichu. Polecam udekorowanie ananasem. 🙂

pina-colada

2. Margarita

Kolejnym drinkiem będzie jeden z ulubionych napojów mieszkańców Meksyku. Margarita to drink przygotowany na bazie soku z limonki i likieru.

40 ml tequili
20 ml likieru typu triple sec
20 ml soku z limonki

Jak przygotować Margaritę? Bardzo prosto! Wystarczy zmieszać wszystkie składniki w shakerze, przelać do kieliszka, brzegi przetrzeć limonką i posypać solą kuchenną.

Margarita-new

3. Cosmopolitan

Kolejnym drinkiem, prosto z Nowego Jorku jest Cosmopolitan. Największą popularność zyskał dzięki serialowi “Seks w wielkim mieście”, gdzie pani Sarah Jessica wręcz uwielbiała go pić. 🙂 Oto jego składniki:

60 ml wódki cytrynowej
30 ml likieru pomarańczowego
30 ml likieru żurawinowego
plasterek limonki/cytryny
kruszony lód

Jego przygotowanie jest banalne. Wystarczy składniki zmieszać w shakerze, wlać do kieliszka i udekorować plastrem cytryny.

2010-12-21-cosmopolitan-skyy

4. Mojito

Ladies and gentelmen – oto chyba najpopularniejszy drink – Mojito. Kubański przysmak pity często w Hawanie przez Ernesta Hemingwaya. Co ciekawe pił go w barze La Bodeguita del Medio, który istnieje do dziś. Co ciekawe Mojito pomaga nie tylko w upojeniu alkoholowym, lecz także jest idealny podczas gorących wieczorów – działa orzeźwiająco.

45 ml białego rumu
2 łyżeczki cukru
2 gałązki mięty
90 ml wody gazowanej
sok z połowy limonki
4 kostki lodu

Całość mieszamy i wlewamy do szklanki. Smacznego!

Mojito

5. Cuba Libre

I znów lądujemy w Kubie. Tym razem z drinkiem Cuba Libre, który to został stworzony około 1900 roku w Hawanie. Podczas wojny Amerykańsko-Hiszpańskiej pomysłodawcy drinka zmieszali składniki bardzo popularne dla obu tych krajów czyli colę z Ameryki i rum z Hiszpanii i takim oto sposobem powstał Cuba Libre. Co ciekawe nazwa drinku została wymyślona przez Amerykan na cześć mieszkańców walczących o niepodległość.

1/3 rumu
2/3 coli
limonka

Całość mieszamy i wlewamy do szklanki.

1210_1_1403270977_lrg

6. Caipirinha

Przenosimy się do Brazylii i będziemy pili tamtejszy drink narodowy. Caipirinha jest produkowana na bazie alkoholu produkowanego z trzciny cukrowej (cachaca). Jego składniki to:

40 ml wódki/cachacy, pół limonki, cukier trzcinowy, lód

Całość mieszamy i dekorujemy według uznania. Trzeba przyznać, że jest bardzo podobny z wyglądu do Mojito.

Caipirinha_coctail

7. Californiacation

Z Brazylii przenosimy się do USA, gdzie w Kalifornii będziemy pili Californiacation. Red Hot Chili Peppers śpiewa o kalifornizacji, czyli mieszaniu się różnych kultur. Obraz ten możemy zaobserwować z drinku, a konkretniej w jego składnikach, które prezentuję poniżej:

20 ml czystej wódki
20 ml ginu
20 ml rumu
20 ml tequilii
15 ml likieru pomarańczowego
15 ml soku z cytryny
70 ml soku pomarańczowego
kostki lodu

Całość mieszamy i podajemy w szklance. Warto przyozdobić ją plasterkiem pomarańczy.

z10861272Q,Californiacation

Smacznego i udanej zabawy sylwestrowej życzę Wam w imieniu redakcji MenWorld.pl!

More in Świat dorosłych

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Copyright © 2015-2018 MenWorld.pl | DiGnet Media