Connect
To Top

Stało się! Mercedes ma swojego X6, czyli SUV’a coupe

Nigdy nie lubiłem X6 i wcale się z tym nie kryję. Sam w sumie nie wiem co to auto ma sobą prezentować, ot taki trochę SUV, trochę sportowe auto – nie wiadomo prawdę mówiąc o co konkretnie chodziło projektantom, którzy tworzyli BMW X6, a konkretnie ja tego nie rozumiem. Bawarski SUV w wersji coupe straszy świat od sześciu lat. Dopiero teraz, po takim okresie Mercedes stwierdził, że też zaszaleje i stworzy GLE w wersji coupe. Proszę Was drodzy projektanci, zmieńcie dilera…

2016-mercedes-benz-gle-coupe-4

2016-mercedes-benz-gle-coupe-12

Co ciekawe i co najbardziej zaskakujące, X6-tka pierwszej generacji sprzedała się w ilości sztuk… uwaga: 250 tys. Sam osobiście nie rozumiem fenomenu tego auta. Mały bagażnik, mała praktyczność, sportu w tym zero (bo to przecież wysoki SUV, a nie niska np. M3-ta jak już zostajemy przy BMW). Nowy GLE coupe mi osobiście z przodu przypomina CLA (którym się zachwycam), jednak jest taki trochę “przypakowany”. Według danych producenta nowy Mercedes, który zadebiutuje w 2015 roku będzie mierzył 4900 mm długości, 2003 mm szerokości, 1731 mm wysokości, a rozstaw osi wynosi 2915 mm.. Oczywiście materiały, gadżety, wykończenie – rewelacja jak w każdym Mercedesie. Skóra, karbon, drewno, tablet na desce rozdzielczej – to chyba rzeczy, które Was nie dziwią, prawda? Co ciekawe, w przeciwieństwie do X6, GLE coupe posiada miejsca dla pięciu osób. Myślicie, że pozwoli to na przyciągnięcie większego grona klientów?

2016-mercedes-benz-gle-coupe-15

2016-mercedes-benz-gle-coupe-35

Nie znamy ceny auta, wiemy jednak, że GLE coupe zostanie zaprezentowany w styczniu 2015 na targach w Detroit. Na rynku pojawić się ma w trzecim, bądź czwartym kwartale. Ciekawe, czy odniesie sukces.

2016-mercedes-benz-gle-coupe-36

More in Motoryzacja

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Copyright © 2015-2018 MenWorld.pl | DiGnet Media