Connect
To Top

Top Gear powraca!

Jeremy Clarkson, Richard Hammond i James May, każdy mężczyzna, który choć trochę interesuje się motoryzacją zna trójkę wymienionych wyżej Panów. Są to prowadzący popularnego na całym świecie programu motoryzacyjnego – Top Gear. Mam dla was dobrą wiadomość – powracają!

Program swój początek miał w latach 80-tych, a dokładnie w 1977 roku kiedy to prowadzony był przez znaną wówczas prezenterkę Angele Rippon. Oglądalność wzrosła kiedy zmienił ją młody, pełny pozytywnej energii i pomysłów na program Jeremy Clarkson, który całkowicie zrewolucjonizował formę programu. Już nie był to zwykły program motoryzacyjny, a niestroniący od kontrowersji magazyn z elementami show dla miłośników samochodów. Akcentował emocje związane z samochodami i ukazywał specyficzną więź między maszyną i jej właścicielem. Obok Jeremy’ego Clarksona, program prowadzili wówczas Quentin Willson, Tiff Needell oraz Vicki Butler-Henderson. Program zyskał wiernych widzów i wielbicieli oraz stał się opiniotwórczy. Jednak młody Clarkson chciał rozwijać własną karierę telewizyjną i odszedł z programu. Spowodowało to znaczny spadek oglądalności (nie ma co się dziwić) i zakończenie programu w 2001 roku. Program powrócił jednak rok później. Obecnymi prezenterami są Jeremy Clarkson, Richard Hammond i James May. Show jest realizowane w studiu w Dunsfold Park w Surrey z udziałem publiczności.

Jak na razie wyemitowanych zostało 166 odcinków w 21 sezonach, w tym 12 z nich było odcinkami specjalnymi. Ostatnimi dwoma odcinkami 21 serii jest „Wielka wyprawa” czyli odcinek świąteczny w Birmie gdzie Jeremy, James i Richard sprawdzą się w roli kierowców ciężarówek na trasach długodystansowych. Muszą przejechać całą Birmę aż do brzegu rzeki Kwai w Tajlandii, a następnie wybudować most by przedostać się na drugą stronę rzeki. Zachęcam do oglądnięcia, ponieważ jak w każdym odcinku specjalnym prowadzący potrafią rozbawić nas do łez.

Pierwszy odcinek 22 serii ma zostać wyemitowany w styczniu 2015. Tak napisał Jeremy Clarkson na swoim Twitter`ze, dodając „prawdopodobnie”. Dokładna data nie jest więc znana jednak możemy być pewni, że czeka nas dawka motoryzacyjnych nowinek i śmiechu. I to spora! Nowa seria ma mieć aż 13 odcinków! Będzie to więc najdłuższa seria w historii programu. Nie wiem jak wy, ale ja czekam z niecierpliwością!

More in Motoryzacja

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Copyright © 2015-2018 MenWorld.pl | DiGnet Media