Connect
To Top

Zwykłe – niezwykłe. Najpiękniejsze baseny świata

Wielu z nas nudzi standardowe spędzanie wakacji. Morze, góry czy jeziora stają się standardem. Jeśli jednak macie ochotę zobaczyć coś nadzwyczajnego, musicie przeczytać ten artykuł. Luksusowe kurorty, a w nich najbardziej niezwykłe baseny świata. Intrygujące? Zastanawiacie się pewnie, co w nich niezwykłego? Otóż mają one w ofercie tzw. Infiniti pools, czyli baseny bez krawędzi.

San Alfonso del Mar, Chile

Kurort położony w północnej części gminy Algarrobo nad Oceanem Spokojnym. To właśnie tutaj znajdziemy ogromny basen, który dzięki swym gigantycznym rozmiarom został wpisany do Księgi Rekordów Guinessa. Aby go zapełnić potrzeba 300 milionów litrów wody, co sprawia, że jest on największym basenem na świecie. Ma ponad kilometr długości, zajmuje 8 ha terenu, a w najgłębszym miejscu ma nawet 35 m głębokości. Kryte baseny i mniejsze zatoczki są częścią basenu. Widok na ocean tuż za nim robi piorunujące wrażenie, dlatego warto jest wybrać się właśnie w to miejsce.

 basen1

Błękitna Laguna, Islandia

Na wzmiankę niewątpliwie zasługuje również Błękitna Laguna, która jest jedną z największych atrakcji turystycznych Islandii. Jest to całoroczne kąpielisko termalne, które nie bez powodu nazywane jest Hawajami Północy – morska woda może osiągnąć tu nawet temperaturę 40 stopni! Dodatkową atrakcją jest położenie kąpieliska, gdyż od stolicy kraju dzieli je jedynie 40 kilometrów. Błękitna woda, w kontraście z rozpościerającymi się dookoła czarnymi, wulkanicznymi piaskami robią niesamowite wrażenie. Błękitna laguna to nie tylko basen, ale też doskonałe SPA.

basen2

Marina Bay Sands, Singapur

Marina Bay Sands jest miejscem na pewno wyjątkowym. Kompleks składa się z trzech połączonych wieżowców połączonych jednym dachem, na którym znajduje się najdłuższy podwyższony basen na świecie. Tafla wody mierzy około 150 m2. Ściana budynku to jednocześnie krawędź basenu. Nikogo chyba nie trzeba przekonywać jak piękny jest to widok. Kolosalne wrażenie robi panorama miasta, którą cieszyć można się przy drinku z palemką.

basen3

Joule Hotel, Dallas, USA

Jeśli ktoś szuka niesamowitych wrażeń, to niewątpliwie powinien udać się właśnie w to miejsce. Oprócz luksusowego wystroju i imponującej architektury hotel wyróżnia jeszcze jedna rzecz – basen. Stanowi on największą atrakcję dla gości. Odkryty basen wystaje na prawie 2,5 metra poza krawędź budynku. Jego zewnętrzna ściana jest właściwie oknem z pleksiglasu, co z kolei zapewnia niesamowite wrażenia i widoki.

basen4

Basen w Hotelu Caruso we Włoszech

Nie trzeba udawać się na drugi koniec świata, aby móc skorzystać z uroków pięknego, niezwykłego basenu. Hotel Caruso położony jest na najwyższym punkcie wzgórza Ravello we Włoszech. Między innymi jego położenie sprawia, że basen staje się tak wyjątkowy. Kształt elipsy sprawia, że wyśmienicie wtapia się w otoczenie. Delikatnie podgrzewana woda i piękny widok na morze zapewniają niezapomniany relaks.

basen5

Mogłoby się wydawać, że basen to jedynie miejsce do pływania i nic poza tym. Powyższe przykłady pokazują jednak, że „zwykły basen” wcale nie musi być nudny. Kąpiel na dachu czy wśród wulkanicznych pozostałości może stać się rzeczywistością, jeśli tylko zdecydujecie się odwiedzić te miejsca. Zwykłe – niezwykłe baseny to niewątpliwie kolejny punkt, który można dodać do listy marzeń „co warto zobaczyć”.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Podróże

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Copyright © 2015-2018 MenWorld.pl | DiGnet Media