Site icon MenWorld.pl

Jak wymienić baterię w Apple Macbook Air

Kiedy wymienić baterię w Apple MacBook Air?

Producent jasno określa żywotność akumulatora. Kiedy należy wymienić baterię w MacBooku Air? Kiedy osiągniemy tysiąc cykli. Po tym czasie powinniśmy zmienić akumulator, by znów cieszyć się długim czasem pracy, niekiedy sięgającym nawet dwunastu godzin. Jeśli już nie posiadamy gwarancji na notebooka możemy sami wymienić baterię na nową. Niekoniecznie musi to być oryginał. Często zamienniki oferują równie dobrą jakość. Jak wymienić baterię w Apple Macbook Air? Okazuje się, że nie jest to skomplikowana operacja. Wystarczy odkręcić kilka śrubek, odpiąć akumulator, wymienić go i skręcić. To wszystko. Jakby tego było mało, sprzedawcy tacy jak Green Cell (firma dostarczyła baterię za co dziękuję) dołączają do zestawu śrubokręty, które są niezbędne do rozkręcania obudowy notebooka. Aby nie przedłużać, zachęcam do lektury artykułu, w którym pokazuję jak wymienić baterię w Macbooku Air.

Otwieramy obudowę laptopa Apple MacBook Air

Pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić jest oczywiście otworzenie obudowy, a konkretnie spodniej części. Dzięki temu dostaniemy się do “wnętrza” Macbooka. Aby otworzyć pokrywę musimy odkręcić dziesięć śrubek. Dwie z nich są dłuższe. Chodzi o te najbliżej zawiasów. Abyście nie mieli później problemów z tym, gdzie umieścić daną śrubę najlepiej ustawiać je tak samo, jak są wkręcane w obudowę. Dzięki temu będziemy wiedzieli w którym miejscu powinna znaleźć się dana śrubka.

Jak wymienić baterię w Apple MacBook Air

Kiedy już ściągniemy pokrywę naszym oczom ukazuje się wnętrze notebooka. Czeka nas kolejne odkręcanie śrub. Tym razem musimy “pozbyć się” starej baterii. Możemy zacząć od odpięcia jej od płyty głównej. Trzeba zrobić to delikatnie, aczkolwiek nie bójmy się użyć siły. Końcówka jest dobrze osadzona, dlatego trzeba odpiąć ją z wyczuciem.

Jak wymienić baterię w Apple Macbook Air

Następnie mamy do odkręcenia pięć śrub. Tutaj także polecam poukładać je tak, jak znajdują się po wkręceniu do obudowy, ponieważ nie posiadają takiego samego rozmiaru. Kiedy już wykręcimy wszystkie śruby i odepniemy stary akumulator należy się go pozbyć i w jego miejscu umieścić nową baterię. Podpinamy wtyczkę w tym samym miejscu, w którym znajdowała się końcówka starego akumulatora. Wkręcamy śruby, zamykamy pokrywę i przykręcamy dziesięć pozostałych śrub. To wszystko.

Samodzielna wymiana baterii w MacBooku Air

Warto jeszcze pamiętać o pewnej rzeczy, która sprawi, że nie uszkodzimy baterii. Przede wszystkim po montażu nie podpinajmy zewnętrznego zasilania. Po prostu należy uruchomić MacBooka. Wykorzystajmy naładowaną baterię do poziomu, w którym dołączamy ładowarkę. Zazwyczaj jest to około 5, max 10%. Po naładowaniu akumulatora czynność powtarzamy. Po trzech, może nawet pięciu takich cyklach bateria będzie już w pełni sprawna. Warto również wspomnieć, że nowy akumulator może sprawić początkowe problemy podczas ładowania, aczkolwiek nie musi. W moim przypadku ładowanie przebiegało bezproblemowo.

Jak wymienić baterię w Apple Macbook Air

Akumulator dostarczony przez firmę Green Cell wygląda na solidny produkt. Cieszy fakt, iż otrzymujemy również dwa niezbędne do wymiany baterii śrubokręty. Na sam akumulator uzyskujemy rok gwarancji, dlatego możemy być pewni, że przez ten czas, gdybyśmy zauważyli tylko jakiekolwiek problemy producent powinien wymienić wadliwy produkt na nowy. Ile to kosztuje? Zamiennik firmy Green Cell kosztuje 235 złotych. Dla porównania oryginał, który można spotkać na portalach aukcyjnych wyceniany jest na około 600, a czasami nawet 700 złotych. Czy rzeczywiście jest to oryginalny akumulator? Tego nie wiem. Czy warto jednak przepłacać podczas wymiany baterii w używanym notebooku? Zdecydowanie nie. Przecież i tak otrzymujemy gwarancję, a produkt wydaje się być solidny, więc lepiej te kilkaset złotych zainwestować w inny sposób. Firma Green Cell oferuje również zasilacze do MacBooków, a także innych notebooków. Co mogę powiedzieć o tym produkcie? Jakość wykonania jest naprawdę poprawna. Zasilacz jest solidny, wygląda praktycznie tak samo, jak oryginał. Dotyczy to także końcówki MagSafe. Napięcia także są w normie, dlatego to także ciekawa alternatywa dla drogiego oryginału.

 

Exit mobile version