Reklama
Strona główna Biznes Jest decyzja ws. zachowań Cristiano Ronaldo i Paula Pogby!

Jest decyzja ws. zachowań Cristiano Ronaldo i Paula Pogby!

0

Zachowania Cristiano Ronaldo i Paula Pogby podczas przedmeczowej konferencji nie umknęły UEFA. Organizacja podjęła kroki, które mają zapobiec tego typu zdarzeniom w przyszłości.

Cristiano Ronaldo i Paul Pogba muszą mieć się na baczności

Gesty mogą mieć wielką moc i UEFA zdaje się o tym wiedzieć. Kilka dni temu, przed swoim pierwszym spotkaniem na Mistrzostwach Europy 2020, Cristiano Ronaldo na konferencji prasowej usunął dwie butelki napoju Coca-Cola stojące przed nim. Jeden z najlepszych piłkarzy w historii futbolu powiedział wtedy, że „lepiej pić wodę”. Jak się okazało, taki ruch dość mocno odbił się na sytuacji rynkowej producenta napojów orzeźwiających.

Jest decyzja ws. zachowań Cristiano Ronaldo i Paula Pogby!

Przeczytaj także: Słowa Cristiano Ronaldo kosztowne dla Coca-Cola

Kolejnym zawodnikiem, który postąpił podobnie, był pomocnik reprezentacji Francji, Paul Pogba. W jego przypadku chodziło o butelkę Heinekena. Gest Pogby mógł mieć związek z wyznaniem, ale też miał zwrócić uwagę społeczności na problemy z alkoholem. Niemniej jednak zarówno Heineken, jak i Coca-Cola to główni sponsorzy trwających Mistrzostw Europy, dlatego też UEFA nie mogła przymknąć na to oko.

Jest decyzja ws. zachowań Cristiano Ronaldo i Paula Pogby!

UEFA wyciągnie wnioski?

Tego typu gest trudno odwrócić, zwłaszcza jeśli robią to idole ludzi na całym świecie. Teraz, przed zakupem napoju Coca-Cola czy piwa Heineken, każdy zastanowi się dwa razy. Obie marki mogą nieco stracić na wizerunku właśnie za sprawą czynów Cristiano Ronaldo i Paula Pogby.

UEFA zdecydowała się zainterweniować. Według organizacji piłkarskiej obaj zawodnicy naruszyli zasady. Podkreśliła również, że każdy z zespołów ma zobowiązania wobec sponsorów Euro 2020. Dyrektor turnieju, Martin Kallen, poinformował czy obaj zawodnicy zostaną ukarani.

Na tę chwilę skończyło się jedynie na reprymendzie, jeśli jednak tego typu występek się powtórzy, obaj zawodnicy zostaną ukarani. Jak oznajmił Kallen, za ukaranie zawodników odpowiedzialna jest federacja narodowa, nie UEFA.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version