Site icon MenWorld.pl

Lekarz chciał sprzedać zdjęcie rentgenowskie ofiary ataku jako NFT

Osoba, które później staje się lekarzem, składa przysięgę Hipokratesa, która mówi m.in. o tym, że zawsze będzie służył pomocą i nie będzie próbował wzbogacić się na chorym. Najwidoczniej pewien francuski chirurg zapomniał o tym, że składał takie śluby i próbował wzbogacić się na zdjęciu rentgenowskim ofiary ataku terrorystycznego, który miał miejsce w Paryżu w 2015 roku podczas koncertu w Bataclan. Lekarz próbował sprzedać zdjęcie jako NFT.

Zdjęcie rentgenowskie wystawione na aukcję jako NFT

NFT zyskują coraz większą popularność. Inwestują w nią nie tylko osoby prywatne, ale także firmy, producenci gier, ubrań, czy nawet gwiazdy. Opinie na temat wirtualnych awatarów są różne. Według wielu jest to idealny sposób na pranie brudnych pieniędzy. Tak różne opinie nie wpływają jednak na wartości cyfrowych tokenów, które sięgają nawet kilkuset tysięcy dolarów!

Przeczytaj także: Kupił dom w metaverse za 450 tys. USD, by być sąsiadem Snoop Dogga

Okazję na zarobek na NFT zobaczyły francuski chirurg, który postanowił sprzedać zdjęcie rentgenowskie. Zdjęcie to należało do jednej z ofiar ataku terrorystycznego. Miał on miejsce w Paryżu w sali koncertowej Bataclan w 2015 roku. Na zdjęciu widać kulę z karabinu AK-47, która utknęła w przedramieniu ofiary. Emmanuel Masmejean, bo właśnie o nim mowa, wystawił zdjęcie na aukcję bez wiedzy pacjenta.

Chciał wzbogacić się na cudzej tragedii

Emmanuel Masmejean to chirurg ortopeda, który na co dzień pracuje w Europejskim Szpitalu Publicznym im. Georges Pompidou. Lekarz za niewiedzą pacjenta wystawił na aukcję zdjęcie rentgenowskie ofiary ataku terrorystycznego jako NFT. Zanim jednak zdjęcie znalazło swojego właściciela, została usunięta z aukcji. Wystawione zostało za 2446 euro. Lekarzowi postawiono oczywiście zarzuty oraz wszczęto postępowanie dyscyplinarne.

Podczas ataku, który miał miejsce w 2015 roku w Paryżu, napastnik zabił aż 130 osób, z czego aż 90 z nich zostało zabitych właśnie w sali koncertowej Bataclan. Masmejean wyraził skruchę i przyznał, że bardzo żałuje, że wystawił zdjęcie jako NFT bez żadnej zgody poszkodowanej osoby. Miała być to młoda kobieta, która w ataku straciła swojego chłopaka.

Źródło: DW

Exit mobile version