Site icon MenWorld.pl

Philips PUS8303 recenzja telewizora z Androidem i Ambilight

Wygląd

Do naszej redakcji zawitała najmniejsza, 49-calowa wersja telewizora Philips PUS8303 w. Zaraz po wyjęciu sprzętu z pudełka, możemy zauważyć, że mamy tutaj do czynienia z produktem półki premium. Na pierwszy rzut oka widać, że Philips użył tutaj bardziej prestiżowych materiałów. Ekran otoczony dość grubą jak na dzisiejsze standardy ramką, która wykonana jest z metalu, na którą nałożony został efekt szczotkowania. Całokształt prezentuje się bardzo dobrze i z pewnością przedstawia telewizor w lepszym świetle jeśli chodzi o design. Śmiało można powiedzieć, że model wyróżnia się na tle innych telewizorów dostępnych na rynku.

Bardzo fajnie prezentuje się podstawa telewizora, gdyż wygląda jakby była wykonana ze szkła. Całość prezentuje się bardzo dobrze, wszystko pasuje do siebie na każdej płaszczyźnie i przede wszystkim takie zastosowanie jest bardzo praktyczne, gdyż największym atutem podstawy jest to, że dzięki jej rozmieszczeniu telewizor możemy położyć również na mniejszych meblach. Philips nie użył tutaj dwóch nóżek po obu końcach TV przez które często kupujący muszą się zastanawiać czy dany model zmieści się na półce, która posiadają w swoim mieszkaniu czy też nie.

Na tylnej części Philipsa PUS8303 znajdziemy oczywiście udostępnione do dyspozycji użytkownika wszelkiego rodzaju porty oraz złącza. Bardzo fajnym elementem, który jednocześnie podkreśla podejście producenta do jakości dźwięku wydobywającego się z jego telewizorów jest duży głośnik niskotonowy, który zapewnia nam doznania dźwiękowe na najwyższym poziomie.

Philips PUS8303 recenzja telewizora z Androidem i Ambilight

Pilot oraz złącza

Pilot dołączany do telewizora  jest dość okazały i nie należy do najsmuklejszych, a wszystko to za sprawą klawiatury QWERTY, która znajduje się pod spodem. Pomimo swoich gabarytów jest wygodny i dobrze leży w ręku. Komunikuje się z telewizorem za pomocą sygnału radiowego (RF), co przekłada się na to, ze podczas korzystania z klawiatury nie musimy „celować” w TV.

Ważnym elementem pilota jest to, że posiada wbudowany mikrofon, dzięki czemu w przyszłości będzie on w stanie wykonywać polecenia głosowe. Niestety, funkcja ta nie jest jeszcze w naszym kraju dostępna, a to za sprawą braku na rynku polskim Asystenta Google. Na chwilę obecną za pomocą mikrofonu umieszczonego w pilocie możemy korzystać jedynie z wyszukiwania systemowego.

Philips PUS8303 recenzja telewizora z Androidem i Ambilight

W kwestii złącz mamy tutaj dość bogaty wybór, co nie powinno być zaskoczeniem jeśli chodzi o telewizor. Na pokładzie znajdziemy cztery porty HDMI, moduł CI (Common Interface), port słuchawkowy, złącze na antenę TV oraz satelitę. Dodatkowo znalazło się tutaj również miejsce na złącze do analogowego przysyłania obrazy (YPbPr) oraz wejście audio L/R.

Philips PUS8303 recenzja telewizora z Androidem i Ambilight

System Ambilight

Ambilight to jeden z najważniejszych aspektów telewizora od Philipsa. Testowany przez nas model TV został wyposażony trzy-stronny system oświetlenia LED, co oznacza, że na górze, lewej oraz prawej stronie został umieszczony rząd diod. Warto zaznaczyć, że ich konstrukcja znacznie różni się od tej, którą mogliśmy znaleźć w poprzednich modelach telewizorów tego producenta. W starych modelach diody znajdowały się pod plastikową osłoną, zaś w PUS8303 diody LED są odsłonięte co przenosi się na większą intensywność i lepsze odwzorowanie kolorów wyświetlanych na ścianie.

Oczywiście do dyspozycji mamy bardzo dużo trybów, które z będą nam umilać spędzany czas przed telewizorem. Osobiście najbardziej intrygował mnie tryb flagi. Jedną z najciekawiej wyświetlanych barw były barwy Rumunii, Hiszpanii czy Kamerunu. W menu mamy do wyboru śledzenie obrazu, kolory, aplikacji czy audio. Bardzo fajnie pracuje tutaj tryb dla graczy, dzięki któremu kolory zmieniają się dynamicznie i sprawiają, że podczas grania doświadczamy czegoś zupełnie innego.

Bardzo ważnym aspektem jeśli chodzi o system Ambilight jest kolor ściany, przy której ustawiamy telewizor. Najlepszych wrażeń doświadczymy jeśli ściana będzie biała, gdyż przełoży się to na intensywność wyświetlania kolorów. Jeśli jednak jesteście osobami, które podczas oglądania filmów bardzo łatwo rozproszyć, w opcjach systemu Ambilight jest funkcja statycznej bieli, która z pewnością nie będzie odciągała wzroku od fabuły.

Philips PUS8303 recenzja telewizora z Androidem i Ambilight

Matryca, wyświetlane kolory, kontrast oraz kąty widzenia

Philips PUS8303 został wyposażony w 120 MHz matryce IPS. Została wyprodukowana przez LG Display. Posiada ona rozdzielczość 4k oraz podświetlanie krawędziowe, w którym wykorzystane zostały zaawansowane diody PFS LED, przez co możliwe jest uzyskanie szerszej palety barw.

Kolory wyświetlane przez Philips PUS8303 stoją na bardzo wysokim poziome. W telewizorze mamy możliwość ustawienia nasycenia we własnym zakresie. Jeśli chodzi o fabryczne ustawienia wyświetlane kolory posiadają nadmiernie błękitny odcień. W tym przypadku biel jest bardziej ochłodzona i jaskrawa. PUS8303 posiada wbudowane funkcje, które podnoszą nasycenie barw, ale również opcję, która zwiększa ilość ciemnych i jaskrawych detali. Dzięki takiemu zabiegowi obraz staje się bardziej krzykliwy.

Niestety, kontrast na równi z czernią nie są najlepszą cechą matryc IPS, którą oczywiście znajdziemy właśnie w tym modelu. Matryce wyprodukowane w tej technologii z reguły posiadają natywny kontrast w okolicach 1000:1, co nie przenosi się na jakość wyświetlanego obrazu.  Philips nie został wyposażony w funkcję lokalnego wygaszania, więc w niektórych momentach nie jest w stanie pogłębić czerni.

Kąty widzenia w PUS8303 są bardzo dobre, a oglądanie filmu od znacznym kątem jest możliwe. Nasycenie kolorów oraz kontrastowość obrazu jest stała.

Philips PUS8303 recenzja telewizora z Androidem i Ambilight

Smart TV oraz system

Philips PUS8303 został wyposażony w platformę  Android TV, która jest naprawdę przyjazna użytkownikowi. Oczywiście na telewizorze zostały zainstalowane bardzo przydatne aplikacje, takie jak YouTube oraz Netflix (którego możemy włączyć za pomocą dedykowanego przycisku na pilocie). Dzięki Sklepowi Play jesteśmy w stanie pobrać przydatne dla nas aplikacje, ale również gry. Niestety, jeszcze nie wszystkie aplikacje dostępne są w naszym kraju, takie jak chociażby HBO GO, jednak dzięki funkcji przesyłania obrazu z aplikacji na smartfony oglądanie takich produkcji jak Gra o Tron jest możliwe. Telewizor posiada wszelkie potrzebne wtyczki, dzięki którym jesteśmy w stanie odtwarzać filmy na takich serwisach jak cda.pl. Podczas testów dało się zauważyć, że niekiedy telewizorowi brakuje pamięci operacyjnej. Niekiedy aplikacje otwierały się dość opornie, a sporadycznie po prostu się wyłączały.

Dźwięk

Dźwięk jest jednym z największych atutów Philpisa PUS8303. Wszystko to zawdzięczać można dużemu głośnikowi niskotonowemu, który został umieszczony z tyłu telewizora. Głośnik ten oferuje moc na poziomie 25W. Jakość dźwięku jest bardzo dobra, jest on przestrzenny i z pewnością użytkownik nie będzie narzekał na brak niskich tonów. Zestaw ten sprawdza się idealnie w mniejszych pomieszczeniach i z pewnością wielu widzom w zupełności wystarczy.

Podsumowanie testu Philips PUS8303

Philips PUS8303 to z pewnością telewizor godny polecenia. Jest to urządzenie uniwersalne, które z pewnością sprawdzi się nie tylko podczas seansu filmowego, ale również nocy spędzonej z padem w ręku. Zastosowane w nim komponenty sprawują się bardzo dobrze, matryca IPS pomimo tego, że posiada małe problemy z kontrastem wywiązuje się ze swoich zadań wzorowo. Jednym z największych plusów telewizora jest oczywiście system Ambilight, który zapewni nowe doświadczenia  podczas oglądania. Warto tutaj również wyróżnić system Android TV, który oferuje bardzo przejrzysty interfejs oraz ogromne możliwości konfiguracji. Telewizor wyróżnia się na tle innych tego typu urządzeń niektórymi funkcjami oraz jakością dźwięku.

Philips PUS8303 recenzja telewizora z Androidem i Ambilight

Plusy:

– jakość wykonania

– uniwersalność

–  wysoka jakość dźwięku

– wbudowany głośnik niskotonowy

– obsługa HEVC 4k

– system operacyjny Android TV

– stosunek jakości do ceny

– system Ambilight

Minusy:

– niski kontrast

– za mało mocy obliczeniowej

Exit mobile version