Site icon MenWorld.pl

Jaki wideorejestrator wybrać? Test 22 kamer samochodowych

Szukasz kamery do auta? Nextbase i InterRisk dają 30% rabatu

Szukasz kamery do auta? Nextbase i InterRisk dają 30% rabatu

Wszyscy dobrze wiemy jak ważne jest posiadanie materiału, który pomoże nam udowodnić niewinność. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że na drogach dzieją się różne rzeczy, dlatego lepiej “dmuchać na zimne”. Nasze zestawienie 22 kamer samochodowych powinno pomóc w odpowiedzi na pytanie: jaki wideorejestrator wybrać. 

W ubiegłym roku przygotowaliśmy podobny artykuł o kamerach samochodowych, który został bardzo dobrze przyjęty. Od tamtego czasu producenci wprowadzili sporo nowych modeli, dlatego zdecydowaliśmy się na aktualizację. Forma artykułu jest taka sama. Prezentujemy każdy wideorejestrator, informujemy o specyfikacji technicznej oraz orientacyjnej cenie. 

Rzecz jasna, każdy opis ma najważniejszą rzecz – materiały wideo nagrane w dzień oraz w nocy, aby móc porównać to, jak sprzęt zachowuje się w codziennych warunkach. Warto również zaznaczyć, że coraz większa liczba producentów dołącza do zestawu drugi obiektyw. W związku z tym prezentujemy w jednym nagraniu materiał z przedniej, jak i tylnej kamery.

Kolejność prezentowanych kamer samochodowych nie jest przypadkowa. Wideorejestratory są prezentowane według przedziałów cenowych – od najtańszego do najdroższego. To, jaki wideorejestrator wybrać zależy tylko od Waszych preferencji. Jeden woli coś tańszego, inny może wydać więcej pieniędzy za dodatkową funkcjonalność. Jedno jest pewne: każda z prezentowanych kamer samochodowych to produkt godny uwagi, gdyż tylko takie wybraliśmy do naszego artykułu.

Jaki wideorejestrator wybrać? Test 22 kamer samochodowych. Spis treści

Jaki wideorejestrator wybrać? Test 22 kamer samochodowych
Jaki wideorejestrator wybrać? Test 22 kamer samochodowych

Jaki wideorejestrator wybrać? Kamery samochodowe do 400 zł

Xblitz Go Ride

Kompaktowa i przede wszystkim tania kamera samochodowa, która powinna zainteresować kogoś, kto potrzebuje budżetowego, ale dobrego urządzenia. WIdeorejestrator marki Xblitz nagrywa obraz w rozdzielczości Full HD. Plusem jest szeroki kąt widzenia na poziomie 170 stopni, co sprawia, żę dostrzeżemy praktycznie całą jezdnię. Kolejnym atutem jest tryb nocny. Jak sama nazwa mówi, uzyskamy materiały również po zachodzie słońca. Ich jakość można ocenić na jednym z naszych materiałów, które znajdują się poniżej. Producent zdecydował się na zastosowanie trybu parkingowego, który po wykryciu uderzenia (pomoże w tym czujnik G-Sensor) automatycznie rozpocznie nagrywanie.

 

W zestawie z Xblitz Go Ride otrzymujemy przewód z końcówką “zapalniczki”, kabel USB do komunikacji z komputerem, czytnik kart pamięci oraz uchwyt. Co ciekawe, ten ostatni element jest tak zwanym “aktywnym”. Co to znaczy? To właśnie do niego podpinamy przewód i jeśli będziemy musieli szybko odpiąć wideorejestrator i zabrać go ze sobą, nie będziemy musieli rozpinać wszystkich przewodów i zabierać ze sobą np. wspomnianego uchwytu. 

Wideorejestrator Xblitz Go Ride – próbne nagrania

YouTube video player
Wideorejestrator Xblitz Go Ride
Xblitz Go Ride to dobry wideorejestrator. Jeśli poszukujemy kamery samochodowej do 300 złotych, wydaje mi się, że będzie to odpowiedni model. Szczególnie, że oferuje naprawdę dobrą jak na tą cenę jakość obrazu. 

Kierowcy, którzy chcą kupić dobry, ale zarazem niedrogi wideorejestrator mogą zainteresować się modelem NAVITEL R450NV. To kamera samochodowa nagrywająca obraz w rozdzielczości Full HD. Jej atutem jest szklana optyka oraz solidny sensor, co przekłada się na dobrą jakość materiałów wideo. Oczywiście mowa również o tych, które będą nagrywane po zmroku. Z resztą, zobaczycie sami na próbnych filmach, które znajdują się poniżej. 

Przed dalszą analizą kamery samochodowej NAVITEL R450NV sprawdźmy, co znajduje się w opakowaniu. Wraz z wideorejestratorem producent umieścił uchwyt, ładowarkę, ściereczkę oraz czytnik kart pamięci. NAVITEL, w związku z tym, że jest również producentem nawigacji, dołącza do zestawu roczną licencję na aplikację Navitel Navigator. Po pobraniu programu możemy korzystać z nawigacji wszystkich krajów Europy oraz Rosji, Kazachstanu, Ukrainy i Białorusi.

Wróćmy jeszcze do rozwiązań, jakie oferuje wideorejestrator NAVITEL R450NV. Przede wszystkim kąt widzenia. Tu obiektyw “widzi” obszar na poziomie 130 stopni, co sprawia, że “uchwycimy” każdy kawałek drogi widoczny przed nami. Oczywiście chodzi także o przeciwległy pas ruchu, a nawet pobocze. Producent zamiast tradycyjnego akumulatora zastosował w tym modelu kondensator. Jest to rozwiązanie zwiększające żywotność kamery samochodowej, gdyż element ten jest bardziej odporny na czynniki zewnętrzne. Co ciekawe, na obudowie umieszczono port, dzięki któremu możemy podpiąć zewnętrzny obiektyw. To z kolei sprawia, że wideorejestrator “zyska” funkcję kamery cofania. 

Wideorejestrator NAVITEL R450 NV – próbne nagrania

YouTube video player
Wideorejestrator NAVITEL R450 NV
Dobry i niedrogi wideorejestrator. Zastosowany obiektyw oferuje nam dobrą jakość nagrań, co widać na próbnych materiałach. Wraz z urządzeniem dostajemy roczną licencję na nawigację, co może być dodatkowym atutem skłaniającym do zakupu. 

Prido i5

Nie jest to pierwsze, ani nawet drugie moje spotkanie z wideorejestratorem Prido i5. Popularny w Polsce model cechuje się szklaną soczewką oraz 150-stopniowym kątem widzenia. W zestawie została umieszczona nie tylko kamera samochodowa, ale również przewód USB, przyssawka do szyby, zestaw montażowy pozwalający na ukrycie przewodów oraz ładowarka z dwoma portami USB.

Dużym atutem Prido i5 jest oczywiście szeroki kąt widzenia na poziomie 150 stopni. Do plusów można zaliczyć również prostą obsługę, aczkolwiek wszyscy doskonale wiemy, że wszystkie opcje ustawia się raz i najlepiej o nich zapomnieć. Z zalet należy wyróżnić również szklany obiektyw oraz sensor Sony. Krótko mówiąc, to tania, a zarazem solidna kamera samochodowa.

Prido i5 – próbne nagrania

YouTube video player YouTube video player
Wideorejestrator prido i5
Jego atutem jest przede wszystkim solidna jakość wykonania oraz bardzo atrakcyjna cena. Prio i5 jest świetnym wyborem dla kogoś, kto sporadycznie podróżuje, ale wyznając zasadę “przezorny zawsze ubezpieczony” woli rejestrować każdy pokonany odcinek trasy.

Xblitz S8

Marka Xblitz udostępniła do naszego zestawienia jeszcze jeden model – Xblitz S8. Największą różnicą (oprócz oczywiście wyglądu) jest oferowanie wyższej rozdzielczości. W tym przypadku mamy do czynienia z 2,5K czyli 2560 x 1440 pikseli. Materiał nagrywany jest w 30 klatkach na sekundę. Chcemy więcej? Nie ma sprawy! Kamera samochodowa Xblitz może nagrywać obraz w 60 fps jeśli wybierzemy rozdzielczość Full HD. Plusem jest zastosowanie sensora Sony Starvis, który cechuje się dobrą jakością nagrań. Nie oceniam – sprawdźcie sami próbne materiały, które wykonałem. Kolejnym atutem jest również wykorzystanie kodeka H.265, który jest przede wszystkim bardzo wydajny. Oczywiście, producent zastosował tryb parkingowy. Jeśli czujnik “wyczuje” uderzenie, kamera niezwłocznie rozpocznie nagrywanie, aby “intruz” nie pozostał bezkarny.

Jak na dość niedrogie urządzenie, producent “dołączył” do zestawu sporą zawartość. Mowa między innymi o ładowarce z końcówką “zapalniczki”, przewodzie USB, który możemy wykorzystać np. w domu, a także o czytniku kart pamięci. Aha, w tym przypadku (tak jak w Xblitz Go Ride) mamy również “aktywny” uchwyt, do którego podłączamy przewód zasilający.       

Wideorejestrator Xblitz S8 – próbne nagrania

YouTube video player
Wideorejestrator Xblitz S8
Bardzo dobry wideorejestrator w swojej cenie. Oferuje wysoką rozdzielczość nagrań, wykorzystuje kodek H.265, a także jest wyposażony w funkcję trybu parkingowego. 

Futurystyczny wygląd to nie wszystko, co może zaoferować wideorejestrator NAVITEL R10. Jest to model oferujący bardzo szeroki kąt widzenia na poziomie 165 stopni. To oznacza, że nagramy nie tylko pasy jezdni, ale również pobocza, a to jest niezwykle ważne w wielu sytuacjach drogowych.

Przejdźmy teraz “szybko” do zawartości opakowania. W zestawie znajdziemy wideorejestrator, magnetyczny uchwyt na taśmę oraz dodatkową taśmę, jeśli takowej byśmy potrzebowali. Producent dołącza również ściereczkę, ładowarkę oraz przewód mini USB. Całkiem standardowy zestaw.

Wróćmy do rozwiązań, jakie oferuje NAVITEL R10. Kamera posiada uchwyt magnetyczny, który przyklejamy do szyby. Został on zaprojektowany tak, aby móc go obracać o 360 stopni. To sprawia, że możemy na przykład w kilka chwil przekręcić obiektyw aby zacząć nagranie kabiny samochodu. Wideorejestrator jest wyposażony w moduł Wi-Fi, co oznacza, że możemy łączyć się z nim za pomocą naszego smartfona. Wystarczy, że zainstalujemy aplikację Navitel DVR Center, aby po chwili móc przeglądać nagrania zapisane na karcie pamięci. Kamera samochodowa posiada również moduł GPS, dzięki czemu będziemy mogli poznać nie tylko prędkość auta, ale również jego lokalizację co jest niezwykle ważne podczas prezentacji dowodów swojej niewinności. 

Wideorejestrator NAVITEL R10 – próbne nagrania

YouTube video player
Wideorejestrator NAVITEL R10
Solidna, efektownie wyglądająca kamera samochodowa oferująca dobrą jakość nagrań. Plusem jest zastosowanie GPS oraz Wi-Fi, co ułatwia korzystanie z wideorejestratora. 
Jaki wideorejestrator wybrać? Test 22 kamer samochodowych
Jaki wideorejestrator wybrać? Test 22 kamer samochodowych

Jaki wideorejestrator wybrać? Kamery samochodowe do 600 zł

ORLLO RX-700 Dual

Kamera samochodowa z bardzo nietypowym ekranem, który po głębszym namyśle staje się bardzo… praktycznym rozwiązaniem. Dlaczego? Przede wszystkim, z ekranów wideorejestratorów nie korzystamy zbyt często. Dzięki zastosowaniu prostokątnego wyświetlacza urządzenie jest smukłe, po prostu – ładniejsze. A przy okazji zachowuje fajną funkcję w postaci szybkiego podglądu nagranych zdarzeń a także nie musimy rezygnować z funkcji kamery cofania. Oczywiście, to tylko moje zdanie, a z nim nie musicie się zgadzać. 

Zawartość zestawu to przede wszystkim wideorejestrator, przewód o długości około 6 metrów do podpięcia kamery cofania, ładowarka samochodowa z portem USB typu C, niezbędne elementy do montażu oraz ściereczka do czyszczenia. Co ciekawe, jest to jedyny wideorejestrator w tym zestawieniu, który korzysta z USB typu C. Jeśli dobrze pamiętam, w rankingu kamer samochodowych, który tworzyłem w ubiegłym roku, ten port posiadały tylko kamery firmy 70mai. 

Kamera ORLLO RX-700 Dual oferuje możliwość nagrania obrazu w rozdzielczości 4K. Ewentualnie, jeśli podłączymy drugi obiektyw, maksymalna rozdzielczość jaką uzyskamy to 2K. Tak czy inaczej, mamy naprawdę wysoką szczegółowość materiałów, co można zaobserwować na próbnych nagraniach. Ilość klatek w przypadku każdej rozdzielczości wynosi 30 fps. 

Urządzenie wyposażono w moduł Wi-Fi, który pozwala na sterowanie kamerą oraz przeglądanie i pobieranie nagranych materiałów. Mało tego, możliwa jest również obsługa głosowa, co nie zdarza się zbyt często – mam na myśli prezentowane w tym artykule kamery. Oczywiście, wideorejestrator posiada tryb parkingowy, aczkolwiek należy pamiętać, że działa on wtedy, gdy kupimy adapter stałego zasilania. Na szczęście, nie jest to drogi wydatek (99 zł), a znacznie zwiększa funkcjonalność urządzenia.

Ciekawym rozwiązaniem jest również drugi obiektyw, który możemy zamontować na zewnątrz auta, gdyż jest odporny na zachlapania i kurz (certyfikat IP 67). To oczywiście oznacza, że możemy go wykorzystać jako kamerę cofania. W ustawieniach urządzenia możemy również wyregulować linie pomocnicze, które znacznie ułatwiają manewrowanie na parkingu. Rzecz jasna, może ona nagrywać podczas jazdy to, co dzieje się za autem. 

Wideorejestrator ORLLO RX-700 Dual – próbne nagrania

YouTube video player
Wideorejestrator ORLLO RX-700 Dual
Bardzo dobra jakość nagrań, nietypowy ekran oraz np. funkcje głosowe sprawiają, że ta kamera samochodowa może być ciekawym rozwiązaniem w naszym aucie. Szczególny plus za możliwość zamontowania kamery na zewnątrz auta i wykorzystania jej jako kamery cofania, co znacznie ułatwia manewrowanie. W pozostałych sytuacjach jest to po prostu drugi obiektyw, który nagrywa wszystko to, co dzieje się za naszym samochodem. 

TrueCam M7 GPS Dual

Wideorejestrator marki TrueCam przypomina z wyglądu kamery sportowe. Jest to jednak oczywiście kamera samochodowa, która sprosta nawet najbardziej wymagającym użytkownikom. Producent nie informuje o użytych podzespołach. Najwidoczniej uznał, że nie jest to potrzebne klientowi do szczęścia, a o wysoką jakość prezentują nagrania wykonane za pomocą TrueCam M7 GPS Dual. Czy faktycznie takie są? Musicie sami ocenić. Nie ukrywam, jak na wideorejestrator za około 500 zł, faktycznie filmy – zarówno w dzień, jak i w nocy, prezentują się bardzo dobrze. Zapewne jest to zasługa technologii, która jest wykorzystywana przez kamerę. 

A co znajdziemy w zestawie? Oj, jest tego sporo. Oczywiście, w pudełku znajduje się kamera samochodowa, a także dodatkowy obiektyw, który umieszczamy na tylnej szybie. Mamy również moduł GPS, przewody, ładowarkę, uchwyty do mocowania kabli, łopatkę do schowania przewodów. W opakowaniu umieszczono również przewód USB, którym przesyłamy dane lub aktualizujemy GPS. Producent dodaje również adapter USB i opcjonalnie w pudełku może znaleźć się filtr CPL. Jeśli planujemy zabierać kamerę ze sobą, przyda się ochronne etui, które również umieszczono w opakowaniu.

Kamera samochodowa TrueCam M7 GPS Dual to sprzęt nagrywający obraz w rozdzielczości Full HD w 30 klatkach na sekundę. Mówimy tu o obiektywie przednim. Ten z tyłu nagrywa materiał w rozdzielczości HD. Jeśli chodzi o kąt widzenia, obiektyw przedni cechuje się 150 stopniami, tylny natomiast 130. Drugi z obiektywów wcale nie musi nagrywać tego, co “dzieje się” za autem. Równie dobrze możemy skierować go na wnętrze kabiny, co jest według mnie niezwykle ważne w przypadku kierowców zawodowych – np. taksówkarzy.

Na ekranie wyświetlacza oprócz podglądu tego, co nagrywa się w danym momencie, możemy wyświetlać aktualną prędkość pojazdu. Co ciekawe, wideorejestrator TrueCam M7 GPS Dual wyposażono w bazę fotoradarów. Dzięki temu kierowca “otrzymuje” komunikat o zbliżającym się radarze, aby ewentualnie dostosować prędkość do aktualnych ograniczeń na drodze. TrueCam w prezentowanym modelu wykorzystał kondensator zamiast baterii. Ma to przede wszystkim przełożyć się na dłuższą żywotność oraz odporność na warunki atmosferyczne. Rzecz jasna, mamy również tryb parkingowy – w przypadku wykrycia uszkodzenia, kamera niezwłocznie rozpoczyna nagrywanie. Funkcja WDR potrafi z kolei automatycznie dostosować kontrast, dzięki czemu nie musimy obawiać się o pogorszenie jakości ujęcia gdy np. wyjedziemy z tunelu. 

Wideorejestrator TrueCam M7 GPS Dual – próbne nagrania

YouTube video player
Wideorejestrator TrueCam M7 GPS Dual
Solidna jakość wykonania oraz materiały wideo wysokiej jakości. Do tego GPS, baza radarów i bogata zawartość opakowania. To główne cechy kamery samochodowej TrueCam M7 GPS Dual. 

TrueCam M11 GPS 4K

Wideorejestrator TrueCam M11 GPS 4K jest bardzo podobny do drugiego modelu prezentowanego w naszym zestawieniu. Różnice? Jak nietrudno się domyślić, chodzi o inną rozdzielczość. W tym przypadku producent daje nam wybór: 30 klatek na sekundę i 4K lub 60 klatek w Full HD. 

Zestaw jest równie bogaty, co w przypadku TrueCam M7 GPS Dual. Różnicą jest głównie brak dodatkowego obiektywu, który oczywiście możemy dokupić jeśli zależy nam na nagraniu tego, co dzieje się za naszym autem. Kamera samochodowa TrueCam M11 GPS 4K posiada specjalne złącze, którym podłączymy dodatkowy obiektyw. I szczerze polecam – nagrywanie przodu i tyłu to dodatkowy materiał dowodowy w przypadku niejasnych sytuacji. 

TrueCam M11 GPS 4K wyposażono w kondensator zamiast baterii. Ma to na celu zwiększenie żywotności samego urządzenia, bowiem to rozwiązuje problem dużych wahań temperatur. Podoba mi się funkcja ostrzegania przed fotoradarami. Na ekranie wideorejestratora uzyskujemy informację o zbliżającym się radarze, a także aktualną prędkość naszego auta za sprawą modułu GPS. Gdybyśmy przypadkiem ją przekroczyli, możemy sprawnie wyhamować, aby uniknąć mandatu. Wideorejestrator TrueCam wyposażono również w moduł Wi-Fi, dzięki któremu możemy szybko przeglądać zapisane nagrania. Rzecz jasna, kamera samochodowa posiada również tryb parkingowy. Pojawiła się, znana z innych modeli TrueCam, funkcja WDR, która ma za zadanie dostosować obraz tak, by oferował dobrą jakość niezależnie od warunków pogodowych. Czy zdaje egzamin? Zobaczcie sami. 

Wideorejestrator TrueCam M11 GPS 4K – próbne nagrania

YouTube video player
Wideorejestrator TrueCam M11 GPS 4K
Prawdziwa rozdzielczość 4K, ostrzeżenia przed radarami, bogata zawartość opakowania i wysoka jakość wykonania. Kamera samochodowa TrueCam M11 GPS 4K to naprawdę solidny sprzęt, który spełni wymogi każdego kierowcy. 

Prido i7 PRO

Prido i7 PRO, tak jak model i5 już trzeci raz pojawia się na łamach naszego portalu. Pierwszy raz w formie indywidualnego testu, drugi natomiast brał udział w rankingu kamer samochodowych 2021. Warto sprawdzić, bowiem niektóre kamery są nadal dostępne, a może spotkają się z Waszym zainteresowaniem.

W zestawie otrzymujemy ładowarkę z dwoma portami USB, zestaw uchwytów pozwalających na zarządzanie przewodem w naszym aucie oraz zawieszkę zapachową. Atutem modelu Prido i7 jest szerokokątny obiektyw. Kąt widzenia na poziomie 150 stopni pozwala nam na uchwycenie praktycznie wszystkiego, co “widzimy” przed nami.

Na tym nie koniec zalet Prido i7 Pro. Producent zdecydował się na wykorzystanie modułu GPS, dzięki któremu możemy analizować naszą prędkość oraz sprawdzać lokalizację. Kolejny z plusów to moduł Wi-Fi, który pozwala nam na szybki podgląd materiałów wideo oraz sprawne “przerzucenie” filmów na nasz smartfon.

Prido i7 Pro – próbne nagrania

YouTube video player YouTube video player
Wideorejestrator Prido i7 Pro
Solidny wideorejestrator, który posiada ważną funkcję – GPS, która pomaga nam w udowodnieniu niewinności. Oprócz tego cechuje się świetną jakością nagrań, łatwą obsługą oraz dobrym stosunkiem ceny do jakości.

LAMAX T10

Wideorejestrator Lamax T10 wyposażony został w GPS, Wi-Fi i bazę fotoradarów. Dużym atutem jest wysoka rozdzielczość 4K, która pozwoli nam na dostrzeżenie każdego szczegółu na nagraniu. Plusem jest również szeroki kąt widzenia na poziomie 170 stopni. Co prawda w zestawie nie znajdziemy drugiego obiektywu, ale zawsze możemy takowy kupić. I uwaga – jeśli podłączymy dodatkową kamerę, maksymalna rozdzielczość zmniejsza się do 2,5K (2560 x 1440 pikseli). Oczywiście, nadal jest wysoka, jednak wolałem poinformować o tym potencjalnych kupujących. 

Wracając do zestawu, w opakowaniu znajduje się kamera samochodowa, ładowarka “zapalniczkowa” oraz uchwyt z modułem GPS. Jest również zestaw montażowy, łopatka do schowania przewodów i czytnik kart microSD. 

Jak już wcześniej wspominałem, Lamax T10 oferuje wysoką rozdzielczość obrazu na poziomie 4K. Mamy również wybór drugiego wariantu, a mianowicie rozdzielczości Full HD, dzięki której zyskujemy na płynności nagrywanego obrazu. Kamera samochodowa rejestruje wtedy obraz przy 60 klatkach na sekundę. Kolejnym plusem jest baza fotoradarów, która ostrzega kierującego o zbliżającym się radarze. Plusem jest również spory wyświetlacz 2,45 cali. Oczywiście, jest także tryb parkingowy, a podgląd nagranych materiałów możliwy jest nie tylko po podłączeniu karty pamięci do komputera, lecz również bezprzewodowo, z wykorzystaniem sieci Wi-Fi.

 

Czas na najważniejszy element, a więc prezentację możliwości kamery. Sprawdźcie sami, jaką jakość materiałów oferuje wideorejestrator Lamax T10.

Wideorejestrator LAMAX T10 – próbne nagrania

YouTube video player
Wideorejestrator LAMAX T10
Wysoka rozdzielczość, płynny obraz, dobra jakość nagrań to podstawowe, a zarazem najważniejsze cechy kamery samochodowej Lamax T10. Kolejnym atutem jest łączność Wi-Fi, GPS oraz baza fotoradarów. 
Jaki wideorejestrator wybrać? Test 22 kamer samochodowych
Jaki wideorejestrator wybrać? Test 22 kamer samochodowych

Jaki wideorejestrator wybrać? Kamery samochodowe do 700 zł

ORLLO 3CAM PRO

Kamera samochodowa ORLLO 3CAM PRO to model, który sprawdzi się wśród taksówkarzy oraz na przykład instruktorów nauki jazdy. To za sprawą trzech obiektywów, które nagrywają obraz w wysokiej rozdzielczości: Full HD i 30 fps w przypadku kamery przedniej oraz HD i 25 fps dla pozostałych. Co ciekawe, trzeci z obiektywów jest typową kamerą zewnętrzną, która montowana jest na przykład przy rejestracji. Jest odporna na kurz i zachlapania z racji certyfikatu IP 67. 

W zestawie wraz z ORLLO 3CAM PRO znajdziemy jak już wcześniej wspomniałem zewnętrzną kamerę cofania z przewodem o długości około 6 metrów. W opakowaniu producent umieścił także niezbędne elementy montażowe, dwie taśmy samoprzylepne 3M oraz ładowarkę samochodową. 

Wróćmy do kamery samochodowej. Oczywiście, jak na modele z obiektywem do nagrywania kabiny, również i ORLLO 3CAM PRO wyposażono w diody IR, które sprawiają, że materiał wygląda bardzo dobrze również w zupełnej ciemności. Z resztą, sami zobaczycie na próbnych nagraniach. Producent nie udostępnia szczegółowych informacji na temat obiektywu oprócz tego, że wideorejestrator wyposażony został w szklany, 6-soczewkowy model. Co ciekawe, oprogramowanie kamery pozwala na obserwację podglądu z trzech kamer jednocześnie. Dużym atutem jest również szeroki kąt widzenia, a informacja ta dotyczy każdego obiektywu. Kamera samochodowa ORLLO 3CAM PRO została wyposażona w GPS, co pozwala na uzyskanie informacji na temat lokalizacji oraz prędkości z jaką porusza się auto. 

Wideorejestrator posiada moduł Wi-Fi, dzięki któremu szybko połączymy się z telefonem, a dedykowana, polska aplikacja dostępna na Androida i iOS pozwala na przeglądanie materiałów oraz ich pobieranie. Jeśli chodzi o kamerę cofania, po włączeniu biegu wstecznego oraz oczywiście wcześniejszym montażu niezbędnych przewodów, na ekranie kamery pojawiają się linie, które ułatwiają manewr parkowania. 

Kamera oferuje również tryb parkingowy, który rozpoczyna nagrywanie po wykryciu wstrząsu. Jest również opcja timelapse, która łączy w jeden film zdjęcia w 5-sekundowych odstępach czasowych. Należy jednak zauważyć, że tryb parkingowy działa tylko z adapterem zasilania, który “wpinamy” w instalację elektryczną auta. Taki dodatek kosztuje 99 zł na stronie producenta. 

Wideorejestrator ORLLO 3CAM PRO – próbne nagrania

YouTube video player
Wideorejestrator ORLLO 3CAM PRO
ORLLO 3CAM PRO zachęca wieloma funkcjami oraz atrakcyjną ceną. Oczywiście, dużym atutem tej kamery samochodowej jest jakość nagrań – zarówno w dzień, jak i w nocy. Model ten docenią przede wszystkim osoby, które zawodowo wykonują transport osób. Mam na myśli np. taksówkarzy, aczkolwiek oczywiście to nie tylko im dedykowany jest ten model. Osobiście uważam, że warto również nagrywać to, co dzieje się w kabinie auta. 

Navitel MR450 GPS, jak widać na zdjęciach jest wideorejestratorem w formie lusterka wstecznego, aczkolwiek w tym przypadku wyświetlacz nie pokrywa całego frontu. Producent zdecydował, że ekran o przekątnej 5,5-cala będzie umieszczony w lewej części urządzenia. Zanim sprawdzimy rozwiązania techniczne, którymi może pochwalić się kamera samochodowa, sprawdźmy, co znajdziemy w opakowaniu.

W zestawie, oprócz Navitel MR450 GPS znajdziemy dodatkowy obiektyw, który będzie służył jako np. kamera cofania. W pudełku umieszczono również zestaw do mocowania wideorejestratora, ładowarkę, przewód USB, ściereczkę z mikrofibry oraz kabel wideo. Navitel zdecydował się również na dołączenie 12-miesięcznej licencji na nawigację, która może być zainstalowana na tablecie lub smartfonie. 

Navitel MR450 GPS został wyposażony w cenioną optykę SONY, która wspiera technologię night vision. W skrócie, ta szklana optyka nagrywa dobrej jakości obraz zarówno w nocy, jak i w dzień. Materiały wideo, które umieszczone są poniżej mogą jedynie potwierdzić te słowa. Uruchamiając wideorejestrator, na 5,5-calowym ekranie będziemy mogli sprawdzić aktualną prędkość naszego auta, ale i nie tylko. Prezentowana kamera samochodowa została wyposażona w bazę fotoradarów, dzięki czemu kierowca jest powiadamiany o tym, że dojeżdża do takiego punktu.

Producent zdecydował się również na dołączenie drugiej kamery, którą można zamontować na tylnej szybie (jest mocowana za pomocą taśmy 3M). Obiektyw może służyć jako kamera cofania, a podczas jazdy będzie nagrywać to, co dzieje się za naszym autem.

Za sprawą modułu Wi-Fi możemy połączyć się z kamerą aby przeglądać i pobrać zgromadzone materiały, a także zmienić ustawienia urządzenia. 

Wideorejestrator NAVITEL MR450 GPS – próbne nagrania

YouTube video player
Wideorejestrator NAVITEL MR450 GPS
Dobry wideorejestrator z funkcją ostrzegania o fotoradarach. Idealny dla kogoś, kto chce posiadać kamerę zamontowaną na lusterku, a dodatkowo chce mieć na wyposażeniu swojego auta kamerę cofania. 

Kolejny wideorejestrator w naszym zestawieniu kamer samochodowych, który posiada dwa obiektywy w jednej obudowie. Oczywiście, takie rozwiązanie będzie stosowane przede wszystkim w taksówkach i transporcie publicznym. To jednak nie oznacza, że użytkownicy prywatni nie mogą stosować takiej kamery w swoim aucie. Wręcz przeciwnie! Wydaje mi się, że to bardzo dobra opcja dla kogoś, kto chce nagrywać to, co dzieje się w samochodzie. Należy również dodać, że wokół wewnętrznego obiektywu producent umieścił diody IR, co sprawia, że kamera poradzi sobie z przygotowaniem materiału nawet w zupełnej ciemności. 

Atutem kamer samochodowych wyposażonych w optykę SONY STARVIS jest oczywiście to, że nagrywają dobrej jakości obraz zarówno w dzień, jak i w nocy. Czy faktycznie tak jest, musicie przekonać się sami oglądając próbne materiały, które zostały przez nas przygotowane. NAVITEL RS2 Duo korzysta również z technologii WDR, która automatycznie dostosowuje wszystkie ustawienia obiektywu, by finalnie użytkownik cieszył się nagraniem wysokiej jakości. Mowa tu również o bardzo ważnych szczegółach, takich jak np. tablica rejestracyjna. 

NAVITEL jest również producentem nawigacji, dlatego przy zakupie kamery użytkownik otrzymuje 12-miesięczny klucz licencyjny, dzięki któremu może korzystać z Navitel Navigator. Znajdują się tam mapy nie tylko Europy, ale również Rosji, Białorusi, Kazachstanu oraz Ukrainy.

A co znajdziemy w zestawie? Oprócz wspomnianej licencji, producent przekazuje nam ładowarkę, przewód USB do podłączenia sprzętu z komputerem i ściereczkę z mikrofibry. 

Wideorejestrator NAVITEL RS2 Duo – próbne nagrania

YouTube video player
Wideorejestrator NAVITEL RS2 Duo
Bardzo dobra kamera samochodowa oferująca wysokiej jakości materiały. To za sprawą wydajnych podzespołów oraz oczywiście obiektywów SONY, które należą do najlepszych obecnie wykorzystywanych w wideorejestratorach. 

PRIDO X6

Prido X6 to nowość w ofercie tego producenta. WIdeorejestrator możemy kupić w dwóch wersjach: z GPS oraz bez GPS. Według mnie oczywistym jest wybór wariantu z GPS, ponieważ różnica w cenie to zaledwie 50 zł, a zyskujemy ważną funkcjonalność – monitoring aktualnej prędkości oraz lokalizacji auta. 

W opakowaniu znajdziemy oczywiście wideorejestrator, a także gumowe uchwyty mocujące, akcesoria do przeprowadzenia oraz ukrycia przewodów. Jest tam także kamera cofania z długim przewodem, ściereczka z mikrofibry, ładowarka z dwoma portami USB oraz przewód USB. Jeśli wybraliśmy wariant z GPS, znajdziemy tam również moduł, który należy zamontować np. na szybie. 

Prido X6 to kolejna kamera samochodowa montowana na lusterku. Dużym atutem tego rozwiązania jest przede wszystkim ogromny, 9,66-calowy ekran wbudowany w lustro. Krótko mówiąc, kiedy wyświetlacz nie jest potrzebny, możemy z Prido X6 korzystać jak z normalnego lusterka wstecznego. To niby oczywiste, ale wolałem o tym wspomnieć. Tak czy inaczej, sprzęt nagrywa obraz z dwóch kamer: frontowej oraz tylnej. Z racji tego, że mamy właśnie ten drugi obiektyw i duży ekran, możemy wykorzystać wideorejestrator jako kamerę cofania. Wystarczy za pomocą dołączonych przewodów “wpiąć” się w bieg wsteczny, aby po jego aktywacji, sprzęt aktywował automatycznie obiektyw tylny. Dodatkowo, na ekranie pojawią się linie, które ułatwią manewrowanie.

Należy również dodać, że wspomniany wyświetlacz “ulokowany jest” na całej powierzchni lusterka. I to właśnie za pomocą ekranu sterujemy wszystkimi ustawieniami kamery, a konkretnie za sprawą dotyku. To powinno ułatwić zmianę poszczególnych opcji. Co jeszcze ciekawego oferuje wideorejestrator Prido X6? Kamera posiada asystenta pasa ruchu, który monitoruje to, czy przypadkiem nie wyjeżdżamy za linię naszego pasa. To ważne, szczególnie podczas długich podróży autostradami. Oczywiście, nie można zapomnieć również o trybie parkingowym, który po wykryciu uderzenia niezwłocznie rozpoczyna nagranie. 

Wideorejestrator PRIDO X6 – próbne nagrania

YouTube video player
Wideorejestrator PRIDO X6
Elegancka kamera montowana na lusterku samochodowym. Oferuje dobrą jakość nagrań oraz wygodne sterowanie za pomocą dużego ekranu. Dużym atutem jest wykorzystanie tylnego obiektywu jako kamery cofania. 

ORLLO LX-60 Dual

Bardzo dobra kamera samochodowa w formie lusterka. Model ORLLO LX-60 Dual cechuje się prostą, intuicyjną obsługą oraz naprawdę dużym, 11-calowym ekranem. Model ten został wyposażony w moduł GPS, dzięki któremu uzyskamy zapis przebytych tras. Wartym uwagi rozwiązaniem jest wysuwany obiektyw. Dlaczego to ważne? W niektórych autach lusterka są naprawdę duże, przez co nie do końca kamera samochodowa zakryje jego całą powierzchnię. Na szczęście ORLLO LX-60 za sprawą wysuwanego obiektywu pozwala nam na idealne umieszczenie wideorejestratora na lusterku.

Prezentowana kamera została wyposażona w tryb parkingowy działający w dwóch różnych opcjach. Pierwsza z nich to aktywacja nagrywania po wykryciu wstrząsu. Druga z kolei to tak zwany “time lapse”. Krótko mówiąc, jest to seria zdjęć w 5-sekundowych odstępach, czego “efektem” jest film np. z całej nocy. Warto zauważyć, że aby tryb parkingowy działał poprawnie i nie rozładował akumulatora w naszym aucie, należy wykorzystać adapter zasilania, który można kupić na stronie producenta.

ORLLO LX-60 Dual, jak sama nazwa mówi, wyposażony jest w dwa obiektywy. Co ciekawe, drugi z nich jest odporny na warunki atmosferyczne, dlatego śmiało możemy zainstalować go na przykład w okolicach tablicy rejestracyjnej. Należy dodać, że producent dołącza zestaw montażowy w postaci m.in. śrub. Oczywiście, drugi obiektyw służy nie tylko do nagrywania tego, co dzieje się za samochodem, ale również możemy wykorzystać go jako kamerę cofania. Tym bardziej, że mamy do dyspozycji tak duży, 11-calowy ekran.

ORLLO LX-60 DUAL – próbne nagrania

YouTube video player
Wideorejestrator ORLLO LX-60 DUAL
ORLLO LX-60 DUAL to solidna kamera samochodowa montowana na lusterku. Oferuje dobrą jakość nagrań, solidne wykonanie oraz szereg podstawowych (a zarazem bardzo ważnych) funkcji.
Jaki wideorejestrator wybrać? Test 22 kamer samochodowych
Jaki wideorejestrator wybrać? Test 22 kamer samochodowych

Jaki wideorejestrator wybrać? Kamery samochodowe do 1000 zł

LAMAX S9 Dual

LAMAX również posiada w swojej ofercie kamerę samochodową montowaną na lusterku. Atutem takiego rozwiązania jest oczywiście duży ekran oraz integracja drugiego obiektywu z funkcją kamery cofania. Wyróżnikiem na tle konkurencji będzie również możliwość sterowania głosowego. Tak, LAMAX S9 Dual umożliwia wydawanie dwunastu różnych komend, co sprawia, że nie musimy sięgać do kamery aby np. zablokować przypadkowy zapis konkretnego nagrania. 

Przyjrzyjmy się również zawartości opakowania, bowiem oprócz kamery, producent zdecydował się na dołączenie zewnętrznego modułu GPS, drugiego obiektywu na tył, który nagrywa obraz w rozdzielczości FUll HD. W pudełku jest również zestaw montażowy, przewody, adapter USB oraz ściereczka z mikrofibry. 

LAMAX S9 Dual wyposażono w systemy wspomagania kierowcy ADAS. Mowa między innymi chodzi o utrzymywanie pasa ruchu oraz ostrzeżenie dotyczące utrzymywania bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu. Producent zastosował również ostrzeżenie przed fotoradarami z bazą 37 krajów. Model ten posiada również wbudowany moduł Wi-Fi, co pozwala na przeglądanie materiałów wideo bezprzewodowo, wykorzystując sieć. Dodatkowy obiektyw łączy się z kamerą za pomocą długiego, 8-metrowego przewodu. Jak już wspominałem, druga kamerka może przydać się podczas parkowania, bowiem po aktywacji biegu wstecznego na ekranie LAMAX S9 Dual pojawi się obraz ułatwiający nam manewrowanie. Rzecz jasna, mamy również tryb parkingowy, który monitoruje to, co dzieje się wokół naszego samochodu, a w przypadku stłuczki, nagra sprawdzę zajścia. 

Wideorejestrator LAMAX S9 Dual – próbne nagrania

YouTube video player
Wideorejestrator LAMAX S9 Dual
Fani kamer samochodowych montowanych na lusterku powinni być zadowoleni. Jakość nagrań musicie ocenić sami, aczkolwiek wydaje mi się, że Lamax S9 Dual oferuje naprawdę dobry materiał dowodowy w przypadku potencjalnych stłuczek. Plusem jest również drugi obiektyw w opakowaniu, możliwość sterowania głosowego oraz baza fotoradarów. 

MIKAVI PQ5 Dual

Kolejny model, który już gościł w naszym zestawieniu. Ale czy to znaczy, że należy go pominąć? Oczywiście, że nie, skoro to nadal bardzo dobry wideorejestrator. Jest to oczywiście propozycja dla osób chcących zintegrować kamerę samochodową z lusterkiem. Sam osobiście nie jestem zwolennikiem takiego rozwiązania, ale kto co lubi, prawda?

W zestawie oprócz kamery znajdziemy również drugi obiektyw czyli kamerę tylną, przewód z modułem GPS, kabel o długości około 5,5 metra, zestaw mocujący, a także łopatkę, która ma pomóc nam w ukryciu przewodów. Producent dołącza również zasilacz do zapalniczki, a także moduł zasilania, który “wpinamy” do instalacji elektrycznej samochodu. 

MIKAVI PQ5 Dual to model, który nagrywa obraz w rozdzielczości 2,5K, aczkolwiek osobiście wolałbym jednak więcej FPS, a nieco mniejszą rozdzielczość. Dla takich osób jak ja producent przewidział 1080p i 60 klatek na sekundę. Duży plus za zastosowanie przewodów, dzięki którym na tym ogromnym, 9,66-calowym wyświetlaczu, wybierając bieg wsteczny, pojawi się nam obraz z tylnego obiektywu oraz specjalne linie, które ułatwiają parkowanie. 

Kamera, tak jak pozostałe modele marki MIKAVI wyposażona jest w moduł GPS oraz Wi-Fi. Sprzęt posiada również bardzo dobry tryb parkingowy, aczkolwiek należy zainstalować adapter, który znajduje się w zestawie. Jak już to zrobimy, wspomniany tryb będzie aktywowany automatycznie po wyłączeniu zapłonu, co sprawi, że nie musimy pamiętać o tym wysiadając z auta. Jak i reszta kamer samochodowych MIKAVI, tak i PQ5 Dual nie korzysta z baterii li-ion, a z kondensatora, który według producenta jest znacznie lepszym rozwiązaniem. A już na pewno bardziej odpornym na warunki atmosferyczne. 

Wideorejestrator MIKAVI PQ5 Dual – próbne nagrania

YouTube video player
Wideorejestrator MIKAVI PQ5 Dual
Solidna kamera samochodowa mocowana na lusterku. Dobra jakość obrazu, łatwa obsługa i zintegrowana kamera cofania. Dodajmy do tego tryb parkingowy i dołączony do zestawu adapter zasilania. Mamy naprawdę dobry sprzęt, który powinien posłużyć nam przez długi czas.

MIKAVI PQ4 Dual

Wideorejestrator MIKAVI PQ4 Dual gościł już w naszym poprzednim zestawieniu kamer samochodowych, aczkolwiek to nadal świetny produkt, dlatego pojawił się i tym razem. Jak nietrudno się domyślić, mamy do czynienia z modelem z dwoma obiektywami. To sprawia, że możemy nagrywać obraz zarówno za sobą, jak i przed sobą. 

Zawartość zestawu jest raczej tradycyjna. Mamy przede wszystkim dwie kamery, uchwyt montażowy, przewód łączący obiektyw tylny i kamerę przednią (o długości około sześciu metrów), kabel USB, ładowarkę oraz zasilacz ACC

Warto również dodać, że model ten wyposażony jest w odbiornik GPS, przez co wiemy między innymi z jaką prędkością podróżujemy w danym momencie. MIKAVI PQ4 Dual posiada również moduł Wi-Fi, a to oznacza, że możemy oglądać materiały nagrane przez kamerę prosto na naszym smartfonie. Oczywiście, należy wcześniej zainstalować odpowiednią aplikację. 

Kamera wykorzystuje do zasilania kondensator. W praktyce takie rozwiązanie jest przede wszystkim bardziej odporne na złe warunki atmosferyczne i trwalsze niż jakbyśmy korzystali z akumulatora Li-Ion.

 

O czym jeszcze warto wspomnieć? Oczywiście, o jakości nagrań wideo. Nie ukrywam, sensor Sony STARVIS potrafi nagrać bardzo dobrą jakość materiałów. To oczywiście przekłada się na dużą szczegółowość, która jest niezwykle ważna. Co jeszcze? Przede wszystkim tryb parkingowy, a konkretnie trzy warianty. Pierwszy, raczej klasyczny czyli detekcja ruchu. Jeśli kamera wykryje ruch, rozpocznie nagrywanie 1-minutowego materiału. Drugi natomiast Low-Bitrate, który zapisuje obraz o mniejszym rozmiarze. Co prawda jakość będzie nieco słabsza, jednak dzięki temu tak naprawdę zapiszemy o wiele więcej materiału przez całą noc. Kolejny to timelapse, czyli przyspieszone nagranie z całego okresu, w którym auto stało na parkingu.

Wideorejestrator MIKAVI PQ4 Dual – próbne nagrania

YouTube video player
Wideorejestrator MIKAVI PQ4 Dual
MIKAVI P4Q Dual pomimo dłuższej obecności na rynku nadal jest świetną propozycją dla kogoś, kto chce posiadać kamerę oferującą wysoką jakość nagrań. Plusem jest również dołączony do zestawu zasilacz ACC, który zdecydowanie polecam zamontować w aucie. 

MIKAVI PQ6 3CH

Jest to już druga kamera samochodowa marki MIKAVI z obiektywem skierowanym w stronę kabiny. Wydaje mi się, że jest to naprawdę dobre rozwiązanie, bowiem w razie niebezpieczeństwa nagrywamy materiał, który może przydać się w późniejszym czasie. I mam tu na myśli nie tylko kierowców zawodowych. Krótko mówiąc, skoro wideorejestrator ma opcję trybu parkingowego, będziemy mieli nagrania z zewnątrz i ewentualnie z wnętrza, jeśli jakiś intruz niestety dostanie się do naszego samochodu. 

Zestaw jest dość standardowy. Mamy kamerę, dodatkowy obiektyw z przewodem o długości około 6,5 metra. Mamy również adapter zasilania o długości 3,5 mm, ładowarkę z końcówką “zapalniczki”, dodatkowy przewód USB oraz zestaw montażowy. 

Warto również wspomnieć o wysokiej rozdzielczości oraz dobrej optyce, co z resztą zobaczycie na nagraniach. Należy również dodać, że jeden z obiektywów – ten skierowany w stronę kabiny, został wyposażony w diody IR. To oznacza, że nawet zupełna ciemność nie przeszkodzi w nagraniu dobrej jakości materiału wideo. 

Standardowo już dla kamer samochodowych MIKAVI nie mamy akumulatora a kondensator, który ma być trwalszy na czynniki zewnętrzne. W zestawie znajdziemy również adapter stałego zasilania. Ten element przyda się, jeśli chcemy korzystać z trybu parkingowego i tu warto zatrzymać się na chwilę, bowiem MIKAVI PQ6 3CH oferuje aż trzy opcje. Pierwsza to timelapse, czyli przyspieszone nagranie np. z całej nocy. Kolejny to low bitrate, który zapisuje pliki w nieco obniżonej jakości, ale dzięki temu zyskamy materiał z dłuższego okresu czasu, gdyż – co oczywiste – więcej plików zmieści się na karcie pamięci. Ostatni z trybów opiera się o detekcję ruchu oraz ewentualnych przeciążeń. Jeśli kamera zauważy ruch, aktywuje nagranie materiału oraz zabezpiecza plik aby nie został przypadkowo nadpisany.

 

Dzięki funkcji Wi-Fi mamy możliwość podglądu nagranych materiałów za pomocą naszego smartfona. W aplikacji możemy również sprawdzić np. ustawienia systemowe. Oczywiście, wideorejestrator wyposażony jest w moduł GPS, który na bieżąco wskazuje aktualną prędkość oraz pozycję pojazdu. 

Wideorejestrator MIKAVI PQ6 3CH – próbne nagrania

YouTube video player
Wideorejestrator MIKAVI PQ6 3CH
Bardzo dobra kamera samochodowa, która spodoba się przede wszystkim kierowcom zawodowym. Oczywiście, to nie znaczy, że tylko oni mogą z niej korzystać. Wręcz przeciwnie! Dodatkowy obiektyw nagrywający to, co dzieje się w kabinie jest według mnie bardzo dobrym rozwiązaniem. A przede wszystkim przydatnym. MIKAVI PQ6 3CH oferuje bardzo dobrą jakość nagrań, co widać na próbnych materiałach wideo oraz solidną jakość wykonania. 
Jaki wideorejestrator wybrać? Test 22 kamer samochodowych
Jaki wideorejestrator wybrać? Test 22 kamer samochodowych

Jaki wideorejestrator wybrać? Kamery samochodowe od 1500 zł

MIKAVI PQ7 4CH

Pierwsza myśl jeśli chodzi o model MIKAVI PQ4 4CH to oczywiście model idealny dla przewoźników. Dlaczego? Kto inny korzysta z aż czterech obiektywów? Rozumiem nagranie z przodu i tyłu. Ba, zrozumiem także kamerę we wnętrzu auta, ale aż dwie? Tak czy inaczej, mamy w tym przypadku naprawdę zaawansowany wideorejestrator, który w urządzeniu głównym (pozwólcie, że tak je nazwę) posiada dwa obiektywy. Możemy je prawie dowolnie obracać. Jeden z nich wyposażony jest w diody IR. Dzięki temu nagramy obraz nawet wtedy, gdy w kabinie auta będzie panowała ciemność. 

Zawartość zestawu jest jak na MIKAVI dość… tradycyjna. Mamy więc kamerę główną, dwa dodatkowe obiektywy, zasilacz z gniazdem zapalniczki oraz przewody do obiektywów (około 6,3 metra). Jest też zestaw montażowy oraz adapter, który może być podpięty do instalacji pojazdu. 

MIKAVI PQ7 4CH oferuje 150 stopni jeśli chodzi o kąt widzenia. Oczywiście, należy pamiętać, że mamy do dyspozycji aż cztery obiektywy. Liczyłem na większą liczbę klatek, bowiem 25 fps na dzisiejsze standardy to troszkę mało. Pamiętajcie, że im jest ich więcej, tym pojemniejsza karta pamięci będzie potrzebna. Na szczęście, wideorejestrator ten pozwala na zainstalowanie nośnika o pojemności do 512 GB. 

Co jeszcze ciekawego oprócz czterech obiektywów? Oczywiście, moduł Wi-Fi, moduł GPS, bardzo wydajny chipset NOVATEK z 2 GB pamięci RAM. To mnie akurat nie dziwi – przecież by zapisać tyle materiałów wideo potrzebujemy naprawdę mocnego sprzętu. MIKAVI PQ7 4CH oferuje również trzy tryby parkingowe, które cechują się detekcją z każdej z kamer! I tu duży plus na MIKAVI – wymagany jest adapter “pobierający” moc z akumulatora. Takowy znajdziemy w zestawie. Co ciekawe, tylko MIKAVI dołącza ten element do zestawu.

Wideorejestrator MIKAVI PQ7 4CH – próbne nagrania

YouTube video player
Wideorejestrator MIKAVI PQ7 4CH
Nie ukrywam, liczba obiektywów robi wrażenie. Jest to więc idealny sprzęt dla taksówkarzy, którzy narażeni są na potencjalnie niebezpieczne osoby. Co ciekawe, to jedyna kamera samochodowa z aż czterema obiektywami. Plusem jest również szeroki kąt widzenia oraz zastosowany GPS i Wi-Fi.

BlackVue DR750X-2CH LTE Plus

Jedna z najdroższych kamer w naszym zestawieniu. Czy to oznacza, że otrzymamy topową jakość nagrań? Jedno jest pewne – marka celuje w najbardziej wymagających klientów i postaram się w takiego wcielić. Przede wszystkim duży plus za 60 klatek na sekundę przy nagraniu Full HD. Oczywiście, w tej cenie można wymagać rozdzielczości 4K, ale dla takich klientów producent przygotował model DR900X. Tu jednak skupmy się na DR750X-2CH, ponieważ jest równie ciekawą kamerą samochodową. 

Interesująco wygląda zawartość opakowania. Aczkolwiek chyba nikogo nie dziwi to, że w zestawie znajdziemy uchwyty montażowe, zasilacz do gniazda zapalniczki z przewodem 4,5 metra i przewód o długości 6 metrów do podpięcia kamery tylnej. W opakowaniu umieszczono również czytnik kart pamięci, łopatkę, która ułatwia ukrycie przewodów oraz kluczyk do wyjmowania karty SIM (po co, o tym za chwilę). Jakby tego było mało, producent dołącza również kartę pamięci microSD o pojemności 32 GB. Mamy więc komplet, który zaraz po rozpakowaniu będzie w pełni funkcjonalny. 

Wróćmy do karty SIM. Po co ją umieszczono w zestawie? Jest ona niezbędna do połączenia kamery z serwerem. Dzięki temu, z każdego miejsca na ziemi, oczywiście mając dostęp do Internetu, możemy przeglądać nagrania, które wykonała kamera BlackVue DR850X-2CH LTE Plus. Odpowiada za to usługa BlackVue Cloud. Nie chcę bardzo przedłużać tego artykułu, dlatego odsyłam do filmiku wykonanego przez portal wideorejestratory24.pl. Znajdziecie tam bardzo dokładnie opisany sposób działania wspomnianej usługi. W skrócie, gdy coś wydarzy się w naszym aucie, dostaniemy niezwłocznie powiadomienie na nasz telefon. 

Jakość materiałów wideo generowanych przez wideorejestrator możecie zobaczyć poniżej. Jedno jest pewne – za sprawą funkcji Night Vision poziom jest bardzo wysoki – również w nocy. Aby przeglądać materiały wideo należy połączyć się z telefonem za pomocą Wi-Fi. O ile nie będziemy korzystali z LTE (nie jest to konieczne). Rzecz jasna, kamera samochodowa oferuje GPS, dzięki któremu sprawdzimy aktualną prędkość auta oraz jego lokalizację. 

Należy również wspomnieć o trybie parkingowym, który automatycznie uruchamia się po zgaszeniu zapłonu. Nie trzeba stosować żadnych dodatkowych akcesoriów aczkolwiek aby uniknąć rozładowania akumulatora można dokupić zewnętrzną, dedykowaną baterię, która może podtrzymywać pracę wideorejestratora nawet przez całą dobę. Tak, jest to w pewnym stopniu dodatkowy powerbank. 

Wideorejestrator BlackVue DR750X-2CH LTE Plus – próbne nagrania

YouTube video player
Wideorejestrator BlackVue DR750X-2CH LTE plus
BlackVue DR750X-2CH Plus LTE to zaawansowany technologicznie sprzęt, który faktycznie przeznaczony jest dla najbardziej wymagających użytkowników. Dobra jakość nagrań oraz możliwość przesyłania materiałów wideo do chmury jest tym, czego oczekujemy od tzw. “high-endowej” kamery samochodowej. 

BlackVue DR900X-2CH Plus 4K

Główną różnicą pomiędzy modelami DR900X-2CH, a DR750X-2CH Plus LTE jest oczywiście rozdzielczość z jaką nagrywane są materiały wideo. Oczywiście, co można wywnioskować z nazwy, nie posiada wbudowanego modemu LTE. To nie oznacza jednak, że nie będzie możliwości skorzystania z usługi BlackVue Cloud. W takim przypadku rozwiązania są dwa – zewnętrzny router Wi-Fi lub dedykowany moduł BlackVue CM100LTE. 

BlackVue można pochwalić za zawartość opakowania, bowiem oprócz kamery oraz obiektywu na tył otrzymujemy zestaw montażowy, ładowarkę z gniazdem zapalniczkowym, przewód o długości około 6 metrów łączący tylną i przednią kamerę. Znalazł się tam również przewód do zasilania bezpośrednio z instalacji elektrycznej naszego samochodu oraz specjalna łopatka, którą można wykorzystać do ukrycia przewodów. Najbardziej zaskakuje mnie jednak fakt dołączenia karty pamięci. Fakt, mamy przecież do czynienia z bardzo drogą kamerą samochodową, ale nie ukrywam, nośnik danych w zestawie to bardzo miły akcent. 

Nie ma co ukrywać, największą zaletą BlackVue DR900X-2CH Plus 4K jest wysoka rozdzielczość na poziomie 4K. Dzięki temu w nagraniu dostrzeżemy każdy szczegół. Ideałem byłoby osiągnięcie 60 klatek na sekundę w tej rozdzielczości, aczkolwiek zawsze możemy zmienić na Full HD aby nagranie cechowało się większą ilością fps. Tak czy inaczej, przy 4K zyskujecie zdecydowanie lepszą jakość obrazu i większą czytelność, np. tablic rejestracyjnych innych pojazdów.

Wideorejestrator został rzecz jasna wyposażony w GPS aby monitorować prędkość i lokalizację. Mamy również WI-Fi aby obserwować nagrane materiały na ekranie naszego smartfona. Możemy też stworzyć za pomocą zewnętrznego urządzenia sieć bezprzewodową, co z kolei umożliwi nam wykorzystanie technologii BlackVue Cloud, o której pisałem przy okazji prezentacji BlackVue DR750X-2CH Plus LTE.

Kamera samochodowa posiada również tryb parkingowy, który nie wymaga wykorzystania zewnętrznych rozwiązań (chociaż można dołączyć tzw. “powerbank”). Dlaczego? Sama zarządza poziomem naładowania akumulatora, przy którym ma dojść do odcięcia zasilania. 

Wideorejestrator BlackVue DR900X-2CH Plus 4K – próbne nagrania

YouTube video player
Wideorejestrator BlackVue DR900X-2CH Plus 4K
Wideorejestrator marki BlackVue to bardzo zaawansowane urządzenie, które oferuje świetną jakość obrazu. Dodajmy do tego możliwość wykorzystania “chmury”, co przekłada się również na monitoring pojazdu w czasie rzeczywistym. Jest to więc kamera samochodowa, która posłuży nam przez długi czas. 
Jaki wideorejestrator wybrać? Test 22 kamer samochodowych
Jaki wideorejestrator wybrać? Test 22 kamer samochodowych

Jaki wideorejestrator wybrać? Test 22 kamer samochodowych

Dobrnęliśmy do końca. Dwadzieścia dwie sztuki kamer, wiele pokonanych kilometrów i czasu poświęconego na analizę każdego modelu. Mam nadzieję, że docenicie moją pracę, gdyż naprawdę było to zadanie pochłaniające ogrom czasu. Jeśli macie jakieś pytania dotyczące kamer, możecie śmiało pytać w komentarzach. Pragnę również zauważyć, że w ubiegłym roku pojawił się ranking kamer samochodowych 2021, w którym jest kilka modeli nadal obecnych w sprzedaży, a których nie uwzględniłem w tym artykule. Jeśli więc nie wiecie jaki wideorejestrator wybrać, zachęcam do sprawdzenia obu publikacji.

Jaki wideorejestrator wybrać? Test 22 kamer samochodowych
Odkryj-Auto

Przy okazji słowo uznania należy się wypożyczalni samochodów Odkryj-Auto, która udostępniła nam jeden ze swoich pojazdów. Bez nich finalna realizacja materiału by się nie udała, wielkie dzięki! W ofercie wypożyczalni znajdziemy wiele świetnych kompaktów w atrakcyjnych cenach, ale to nie wszystko! Wybierając się do Hiszpanii, możecie wypożyczyć jeden z kabrioletów, który również jest dostępny. Mam na myśli BMW Z4 oraz Mercedesa Klasy E w wersji coupe. Dobre samochody, świetna obsługa i, co najważniejsze, atrakcyjne ceny – to główne atuty wypożyczalni Odkryj-Auto.

Jaki wideorejestrator wybrać? Test 22 kamer samochodowych
Sporo kamer, prawda? A to nie wszystkie wideorejestratory, które były testowane.

Exit mobile version