85
Views

Dziś kamera samochodowa nie tylko pomaga nam w potwierdzeniu naszej niewinności na drodze, ale również za sprawą wielu technologii wspiera nas pod kątem bezpieczeństwa. Xblitz Dual View to wideorejestrator dla kierowców zawodowych. Dlaczego? Posiada między innymi system ADAS oraz dwa obiektywy – ten drugi monitoruje to, co dzieje się w kabinie pojazdu. Sprawdźmy, czym jeszcze cechuje się ta kamera samochodowa.

Xblitz Dual View - wideorejestrator dla kierowców zawodowych
Xblitz Dual View – wideorejestrator dla kierowców zawodowych

Xblitz Dual View – dane techniczne

  • Ekran: 2 cale
  • Obiektywy: 2 x Full HD
  • Kąt widzenia: 140 stopni (zewnętrzny), 90 stopni (wewnętrzny)
  • Tryb nocny: obiektyw wewnętrzny z czterema diodami IR
  • Funkcje: G-Sensor, detekcja ruchu, tryb parkingowy, system wspomagający kierowcę ADAS, WDR (poprawa jakości obrazu), wbudowany akumulator (maksymalnie 3 minuty działania)
  • Montaż: przyklejana na szybę
  • Źródło zasilania: dołączona ładowarka, gniazdo zapalniczki
  • Wymiary kamery: 88 x 62 x 32 mm
  • Waga: 78 g
Xblitz Dual View - wideorejestrator dla kierowców zawodowych
Xblitz Dual View - wideorejestrator dla kierowców zawodowych

Uwaga! Na wielu stronach internetowych widnieje informacja o tym, że Xblitz Dual View jest wyposażony w GPS. Takiej informacji nie znajdziecie w instrukcji obsługi, ani w samym urządzeniu. Krótko mówiąc, to kamera samochodowa bez GPS.

Xblitz Dual View - wideorejestrator dla kierowców zawodowych
Xblitz Dual View – wideorejestrator dla kierowców zawodowych

Sprawdź nasz test 22 kamer samochodowych.

Wygląd zewnętrzny

Przede wszystkim kamerę cechuje wysoka jakość wykonania. Poszczególne elementy są spasowane wzorowo. Mocowanie do szyby działa prawidłowo. Fakt, jest bardzo proste, ale spełnia swoje zadanie w stu procentach. Warto również dodać, że z racji specjalnego projektu, kamera może być zamocowana pionowo. A to oznacza, że sprawdzi się wśród kierowców zawodowych, którzy w swoich ciężarówkach mają zamontowane pionowe szyby. Instalując ją w kabinie mamy nie tylko podgląd na to, co dzieje się przed naszym autem, ale również nagramy wnętrze naszej kabiny.

Xblitz Dual View - wideorejestrator dla kierowców zawodowych
Xblitz Dual View – wideorejestrator dla kierowców zawodowych

Na froncie kamery widnieje 4-warstwowy obiektyw z matrycą GC2053 nagrywający obraz w rozdzielczości Full HD. Widzimy tam również mikrofon i głośnik. Z drugiej strony, widzimy 2-calowy ekran, a tuż pod nim pięć przycisków odpowiedzialnych za sterowanie ustawieniami. Po lewej drugi obiektyw, skierowany w stronę wnętrza auta. Są tam również cztery diody IR, które sprawiają, że nadal nagrywamy obraz w zupełnej ciemności. Warto zauważyć, że na obudowie wideorejestratora – z prawej strony znajduje się gniazdo mini USB. Na prawej części obudowy znajduje się czytnik kart pamięci typu microSD. Warto wspomnieć również o tym, że producent sugeruje, by zamontować kartę o pojemności od 8 do 128 GB.

Xblitz Dual View podczas codziennych testów

Wideorejestrator Xblitz Dual View nagrywa obraz w przyzwoitej jakości. Fakt, widać dużo szumów podczas nagrań, ale zdecydowanie można bez problemu odczytać rejestrację i dostrzec szczegóły. Z resztą, widać to na próbnych materiałach. Bierzcie pod uwagę to, że YouTube może delikatnie pogorszyć jakość. Tak czy inaczej, wydaje mi się, że jak na kamerkę w tej cenie nie ma na co narzekać.

To zaskakujące, ale wyśmienicie wypadają nagrania z wnętrza. Mam na myśli zarówno te w dzień, jak i w nocy. To duży plus, bowiem będziemy mieli pewność, że w przypadku jakichkolwiek problemów, zdobędziemy bardzo ważny dowód. Z resztą, sami zobaczcie jak to wygląda w praktyce.

Warto również wspomnieć o systemie ADAS. Ma on za zadanie monitorować między innymi to, aby kierowca nie przekraczał pasów ruchu. W przypadku, gdy zaczniemy przejeżdżać jedną z linii, system zacznie nas o tym informować. Przydatna funkcja. Szczególnie dla kierowców zawodowych, którzy pokonują bardzo długie dystanse i po pewnym czasie ich czujność może być nieco mniejsza.

Xblitz Dual View - wideorejestrator dla kierowców zawodowych
Xblitz Dual View – wideorejestrator dla kierowców zawodowych
Podsumowanie
Xblitz Dual View to solidny wideorejestrator, który umożliwia nagrywanie nie tylko tego, co dzieje się przed naszym samochodem. Dzięki niemu zyskamy także nagranie kabiny naszego pojazdu, co w przypadku kierowców zawodowych niezwykle wpływa na bezpieczeństwo. Szczególnie mowa tu o osobach oferujących transport. Nigdy nie wiadomo na kogo trafimy, natomiast Xblitz Dual View będzie naszym zabezpieczeniem w przypadku niejasnych sytuacji.
Zalety
Dobra jakość wykonania
Świetna jakość nagrań z wnętrza - zarówno w dzień, jak i w nocy
Rozsądna cena
Dobry stosunek ceny do jakości
Wady
Nagrania głównym obiektywem mogłyby być nieco lepsze
8.5
Wynik
Kategoria artykułu
Motoryzacja · Peryferia
Daniel Laskowski

Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.