PILNE: Kylian Mbappe podpisał kontrakt z Realem Madryt!_2
165
Views

Czyżby w końcu saga dobiegła końca? Jak podaje hiszpański dziennik Marca, Kylian Mbappe podpisał kontrakt z Realem Madryt i od przyszłego sezonu będzie on reprezentował barwy klubu ze stolicy Hiszpanii!

Saga dobiega końca! Mbappe podpisał kontrakt z Realem!

O przenosinach Mbappe do Realu Madryt słyszymy już od kilku sezonów i jak do tej pory, były to tylko plotki. Konkrety w tej sprawie pojawiły się w tamtym roku, kiedy to francuski napastnik otwarcie przyznał, że chciałby odejść z klubu z Paryża. Na taki obrót spraw czekał Florentino Perez, dyrektor generalny Realu Madryt.

PILNE: Kylian Mbappe podpisał kontrakt z Realem Madryt! Fot. BRYXNDESIGN
Francuz podpisał kontrakt z Realem Madryt! Fot. SportsDigitale

Przeczytaj także: Piłkarz skazany na 6 lat. Przemycał narkotyki warte 75 mln€!

Napastnik reprezentacji Francji od dłuższego czasu był na szczycie listy zawodników, jakich Perez chciałby widzieć w klubie z Madrytu. Do tej pory jednak było to tylko gdybanie, ponieważ Mbappe związany był z PSG, który z nic nie chciał sprzedać swojej gwiazdy. Teraz przenosiny Francuza do Hiszpanii wydają się nieuniknione. Jak podaje Marca, Mbappe podpisał kontrakt z Realem Madryt na pięć lat!

Kontrakt do 2029 roku. Gigant podpisuje Francuza

Hiszpański dziennik Marca podaje, że Kylian Mbappe podpisał kontrakt z Realem Madryt na pięć lat, co oznacza, że będzie on zawodnikiem klubu ze stolicy Hiszpanii do co najmniej 2029 roku. Szczegóły kontraktu nie są znane. Dziennik podaje, że umowa z zawodnikiem nie będzie czymś wyjątkowym – zachowane zostaną struktury, które obowiązują w klubie, dlatego też piłkarz zarobi od 15 do 20 milionów euro rocznie.

Kontrakt ten będzie rosnący, a Francuz zostanie najlepiej opłacalnym zawodnikiem w klubie, jednak różnica kwot pomiędzy dotychczas najlepiej zarabiającymi zawodnikami w drużynie (Kross, Alaba, Modrić) nie będzie ogromna.

Jak można przeczytać ze źródła, pierwsze ustalenia pomiędzy Mbappe a Realem Madryt pojawiły się w 2022 roku, jednak po zakontraktowaniu Viniciusa Juniora i Jude Bellinghama Królewscy nie czuli presji, aby ściągać Francuza do Madrytu. Woleli przeczekać i sprowadzić go za darmo. To się udało i wszystko wskazuje na to, że napastnik dołączy do Realu Madryt w przyszłym sezonie.

Źródło: Marca/ Fot. MadridXtra, BRYXNDESIGN, SportsDigitale

Kategoria artykułu
Sport
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.