W pociągach PKP Intercity pojawią się te maszyny! Czym są?
109
Views

W pociągach PKP Intercity pojawią się nowe maszyny, które umilą i ułatwią podróż pasażerom. Spółka ogłosiła, że do pociągów na tych konkretnych trasach trafią wyczekiwane maszyny vendingowe! Czym są? Do czego służą?

Pociągi PKP Intercity będą bardziej przyjazne podróżującym

Osoby, które często podróżują pociągami PKP Intercity, będą mogły skorzystać z nowego udogodnienia, jakimi są maszyny vendingowe. Urządzenia te mają umilić krótkie i długie podróże wszystkim pasażerom. Do czego służą? Chodzi oczywiście o maszyny, które będą serwować jedzenie i napoje. O jakość produktów i jego obsługę zadba WARS.

Przeczytaj także: Praga samochodem w 2024 roku. Jak zaplanować podróż?

W maszynach vendingowych, które znajdą się na pokładach pociągów, pasażerowie będą mogli kupić zimne i ciepłe napoje, przekąski w postaci wafelków, batonów, czy czipsów, a także świeże kanapki. Zastosowanie tego typu urządzeń nie wiąże się ze zrezygnowaniem ze standardowej usługi wózków barowych.

W pociągach PKP Intercity pojawią się te maszyny! Czym są?
W pociągach PKP Intercity pojawią się te maszyny! Czym są?

Na jakich trasach będzie można skorzystać z maszyn?

Osoby, które będą chciały skorzystać z oferty maszyn vendingowych, będą musieli przygotować się na płatność kartą, bo tylko taka będzie obsługiwana. Pierwsze pociągi z takim wyposażeniem wyjadą w trasę na przełomie kwietnia i maja. Na ten moment trwają prace nad instalacją automatów w pociągach PKP. Na początku automaty pojawią się w wielofunkcyjnych wagonach typu COMBO, których we flocie PKP jest 60. Wraz z modernizacją, liczba ta wzrośnie do 155.

Warto jednak zaznaczyć, że na początku działania usługi, automaty będą dostępne w niewielkiej liczbie pociągów na określonych trasach. Lista składów z urządzeniami vendingowymi może jednak ulec zmianie, ze względu np. na wprowadzenie nowego rozkładu jazdy. Oto one:

• IC Gałczyński relacji Warszawa – Szczecin/Świnoujście – Warszawa;

• IC Strzelecki relacji Warszawa – Gorzów Wielkopolski – Warszawa;

• IC Mewa relacji Warszawa – Szczecin/ Świnoujście – Warszawa;

• IC Podlasiak relacji Suwałki – Szczecin/Świnoujście – Suwałki;

• IC Mamry relacji Wrocław – Olsztyn – Wrocław;

• IC Lednica relacji Poznań – Gdynia – Poznań;

• IC Drwęca relacji Olsztyn – Poznań – Olsztyn;

• IC Bachus relacji Zielona Góra – Gdynia – Zielona Góra.

Źródło: opr. wł./Intercity.pl

Kategoria artykułu
Podróże
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.