Connect
To Top

GOTIE GSJ-840M wyciskarka wolnoobrotowa – test

Bycie „healthy” jest nie tylko modne. Dobrze zbilansowana dieta sprawia, że możemy czuć się lepiej, będziemy czuli się zdrowsi. Oprócz zdrowych dań warto także pić świeżo wyciskane soki. Otrzymałem do testów wyciskarkę wolnoobrotową GOTIE GSJ-840M. Sprawdźmy czy warto zastanowić się nad jej zakupem.

Wyciskarka wolnoobrotowa czy sokowirówka?

Wiele osób zastanawia się jaka jest różnica pomiędzy tymi urządzeniami. Przede wszystkim chodzi o technologię wyciskania. W sokowirówce sok uzyskujemy dzięki ścieraniu przez specjalne noże, które poruszają się z bardzo dużą prędkością. Dzięki temu sok uzyskujemy w bardzo szybkim czasie. Niestety ma to też swoje wady. Wirowanie sprawia, ze podnosi się temperatura, a co za tym idzie ucieka wiele wartości odżywczych. Sok z sokowirówki trzeba też wypić praktycznie od razu, niekoniecznie nadaje się do przechowywania. Wyciskarka wolnoobrotowa taka jak testowana GOTIE GSJ-840M wyposażona jest w ślimak, który dosłownie zgniata owoce i warzywa. Temperatura w której uzyskujemy sok jest dużo niższa od tej z sokowirówki. Dzięki temu zachowane są wszystkie składniki odżywcze. Krótko mówiąc im niższe obroty tym zdrowsze są soki.

GOTIE GSJ-840M czyli wyciskarka wolnoobrotowa

Bohater tego artykułu, czyli GOTIE GSJ-840M jest kompaktowych rozmiarów wyciskarką. Jej rozmiar to 410 x 190 x 170 mm, a waga to 3,6 kg. Interesujący design i korpus wykończony szczotkowanym aluminium sprawiają, że sprzęt ten będzie świetnie wyglądał w każdej kuchni. Model wyposażono w wyświetlacz na którym możemy zobaczyć z jaką aktualnie prędkością obrotową działa sprzęt (50/60/70 obrotów na minutę). Dzięki pokrętłu, który znajduje się pod ekranem możemy wybrać tryb pracy odpowiadający różnemu stopniu twardości owoców lub warzyw. Pracę urządzenia uruchamiamy jednym przyciskiem.

Jak to działa?

Po wybraniu interesującej nas prędkości zaczyna pracę wałek ślimakowy (bardzo solidny), który zgniata owoce lub warzywa. Oczywiście dzięki silnikowi o mocy 400 W. Otwór wlotowy ma wymiar 30 x 45 mm. Te przechodzą przez sito, które jest zbrojone pierścieniem z żywic kompozytowych. W zestawie znajdziemy dwa sita. Dzięki temu możemy wybrać czy chcemy gęsty mus czy klarowny sok. Po obu stronach znajdują się dwa otwory. Z jednej wychodzą wyciśnięte owoce, z drugiej natomiast sok. Polecam wyposażyć się w jakiś wysoki pojemnik, ponieważ wypadające owoce mogą zabrudzić boczną część urządzenia. Dwa pojemniki, które są w zestawie (o pojemności 0,8 l) warto zostawić na soki. Jeśli dany owoc nie chce przejść przez wałek możemy mu pomóc używając popychacza, który także znajduje się w zestawie.

Podsumowanie

Testowana przeze mnie wyciskarka wolnoobrotowa GOTIE GSJ-840M to udany sprzęt. Owoce są naprawdę mocno wyciskane przez co zyskujemy bardzo dużo soku. Muszę przyznać, że odkąd sprzęt do mnie dotarł i sam przygotowuję sok przestały mi smakować napoje, które można kupić w sklepach. Nawet te, które reklamowane są jako 100% sok. Wyciskarka sprawdziła się w stu procentach, ale czy mam same zalety? Mogę przyczepić się do dwóch rzeczy. Pierwsza z nich to sito. Niestety delikatnie pękło w dwóch miejscach. Być może źle pokroiłem marchew, jednak wydaje mi się, że to nie powinno mieć miejsca. Druga rzecz to czystość urządzenia. Trudno utrzymać je tak naprawdę w czystości, ponieważ szczotkowane aluminium łatwo się brudzi.

Krótko mówiąc, GOTIE GSJ-840M to udane urządzenie dzięki któremu będziemy mogli przygotować zdrowy i co najważniejsze świeże soki. Patrząc na kwoty za tego typu urządzenia wydaje mi się, że 649 złotych za testowaną wyciskarkę GOTIE to dobra cena.

Ogólnie stwierdzam, że taki sprzęt powinien znaleźć się w każdym domu, ponieważ zdecydowanie warto zdrowo się odżywiać, a świeże soki są podstawą takiej diety.

Na końcu zostaje najgorsze… czyli mycie. Na szczęście trwa ono zaledwie kilka chwil. 🙂

More in Kulinaria

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Copyright © 2015-2018 MenWorld.pl | DiGnet Media