Connect
To Top

Męskie wyprawy, które musisz odbyć choć raz w życiu

Zasadzić drzewo i założyć rodzinę, kupić samochód za gotówkę, czy może skoczyć na bungee? Do listy rzeczy do zrobienia w życiu możesz dodać naprawdę wszystko. Z pewnością jednak powinna tam być niezapomniana podróż – taka, która pozwoli ci przeżyć przygodę życia. Wyszukiwarka ofert turystycznych KAYAK.pl przygotowała propozycje większych i mniejszych wypraw, które warto odbyć chociaż raz.

Samochodem przez USA

Co daje więcej satysfakcji niż wyruszenie w drogę ku przygodzie? Wyznaczenie trasy i zbaczanie z niej, zdobywanie kolejnych odcinków i poznawanie nowych miejsc – road trip to niewątpliwie jeden z najciekawszych sposobów na podróżowanie. Idealnym celem takiej wyprawy będą Stany Zjednoczone, gdzie znajdziesz drogi prowadzące przez niesamowite krajobrazy – od pustynnych równin, po słoneczne wybrzeże. Oprócz najbardziej znanej Route 66, warto wybrać się z północy kraju na południe, trasą prowadzącą wzdłuż zachodniego wybrzeża. Zacznij podróż w Seattle i drogą wzdłuż oceanu dojedź do Los Angeles, gdzie podróż zakończysz w stylu gwiazd. Podczas planowania takiej trasy, pamiętaj o opcji multi-city, czyli rezerwacji lotów z różnych miast.

Poczuj prawdziwe sportowe emocje

Zależnie od personalnych preferencji masz tu wiele opcji do wyboru – od budzącego wielkie emocje w Stanach Zjednoczonych Super Bowl, poprzez Mistrzostwa Świata w piłce nożnej, na których będziesz mieć szansę zobaczyć najlepszych graczy w akcji, po poznanie prawdziwego luksusu podczas Grand Prix Monaco. Widowiskowym wydarzeniem z pewnością będą również najbliższe Igrzyska Olimpijskie, które odbędą się w 2020 roku w Tokio. Przed każdym wydarzeniem takiej rangi, pamiętaj jednak, aby bilety i hotel rezerwować z dużym wyprzedzeniem tak, aby nie przepłacić za wyjazd (i aby znaleźć wolne miejsca).

Oktoberfest – gratka dla fanów piwa

Czy kogoś trzeba zachęcać do udziału w Oktoberfest – chyba najpopularniejszym na świecie festiwalu ludowym? Wydarzenie odbywa się co roku w Monachium, a odwiedza je nawet kilka milionów ludzi. Nic dziwnego – spróbowanie lokalnych rzemieślniczych piw w charakterystycznym litrowym kuflu, wspólna zabawa do rana to doskonały sposób na zakończenie lata. Tegoroczna edycja rozpoczyna się już 9 września – to już najwyższy czas, aby zacząć organizować podróż i poszukać taniego połączenia do Monachium.

Zorza polarna na niebie

Kraje Północy to doskonały kierunek na niezapomnianą podróż – z ich surowym klimatem i dziką naturą są jednym z miejsc, które po prostu muszą znaleźć na liście miejsc do odwiedzenia; najlepiej w sezonie występowania zórz polarnych. Aby je zobaczyć odwiedź norweską wyspę Svalvard, gdzie od połowy listopada do końca stycznia nie dociera dzienne światło, a szansa na doświadczenie zorzy wzrasta. Z kolei Narodowy Park Thingvellir w Islandii można śmiało zwiedzać już od września do połowy kwietnia i wciąż mieć szansę na zobaczenie kolorowego nieba. Planując wyjazd do Islandii, pamiętaj o porównaniu najlepszych ofert lotniczych, dzięki czemu możesz znacznie zaoszczędzić na biletach.

Dzika Patagonia

Poczuj zew natury odkrywając zachwycającą Patagonię – od jej bezkresnych równin, fiordów na wybrzeżu po skaliste góry na granicy Argentyny z Chile. Atrakcji jest mnóstwo: możesz obserwować wieloryby, wspinać się i wędrować po górach, możesz też wiele nauczyć się o lokalnych winach. Patagonia jest popularna na całym świecie jako jeden z najbardziej charakterystycznych regionów winiarskich.

Ceny lotów do Buenos Aires w Argentynie zaczynają się już od 3 573 złotych.

More in Podróże

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Copyright © 2015-2018 MenWorld.pl | DiGnet Media