Connect
To Top

Papier toaletowy dla smartfonów

Ostatnio informowaliśmy was o personalnym asystencie prosto z Japonii. Dziś mamy kolejną nowość z kraju kwitnącej wiśni. Trzeba przyznać, że pomysłowość tamtejszej ludności przekracza wyobrażenie. W dzisiejszych czasach nie potrafimy żyć bez smartfonów, tabletów czy laptopów. W Japonii wymyślono papier toaletowy dla smartfonów, czy to nie przesada?

PAPIER TOALETOWY DLA SMARTFONÓW?

W toaletach na lotnisku Narita Aiport oprócz zwykłego papieru toaletowego znajdziemy drugą rolkę. Nieco mniejszą dedykowaną, dla urządzeń przenośnych. Pierwsze skojarzenia: żart, głupi kawał? Nasuwa się zasadnicze pytanie: po co specjalny papier do smartfonów?

Gdy usuniemy blokady psychiczne okazuje się, że pomysł nie jest tylko żałosną pomyłką. Specjalny papier pozwoli zachować właściwą higienę podczas korzystania z urządzenia. Wielogodzinne korzystanie z urządzeń mobilnych w różnych miejscach wiąże się z dużą ilością bakterii. Jak często dezynfekujemy lub chociaż przecieramy ściereczką nasze urządzenia? Chcąc rozwiązać ten problem Japończycy zaproponowali swoje rozwiązanie. Specjalny papier, który umożliwi nam dezynfekcje urządzenia.

DOBRY POMYSŁ?

Dlatego oprócz zwykłej rolki papieru toaletowego obok znajdziemy tą przeznaczoną dla smartfonów. Na rolce umieszczono również informacje dotyczące sposobów połączenia z Wi-Fi oraz link aplikacji dla turystów. Jak wiadomo aby obetrzeć z kurzu smarfona nie potrzeba specjalnego „papieru”, jednak pomysł zaproponowany przez Japończyków działa na wyobraźnie. Porusza temat o którym nie myślimy na co dzień, a który jest niezmiernie ważny dla utrzymania prawidłowej higieny. Za realizacją projektu stoi operator telekomunikacyjny NTTDoCoMo.

Trzeba przyznać, że pomysły z Japonii potrafią zaskoczyć. Na pierwszy rzut oka prezentowana idea może wydawać się żartem lub po prostu głupim wymysłem bez zastosowania. Jednak po dłuższym zastanowieniu odnajdujemy prawdziwe przesłanki wprowadzenia tego pomysłu. Należy zadać pytanie czy pomysł zaprezentowany w Japonii wkrótce trafi również do innych krajów? Wyobrażacie sobie miejsca publiczne w naszym kraju wyposażone w specjalny papier do urządzeń mobilnych? Odpowiedź musicie wypracować sami.

Zobacz też: asystentka dla samotnych.

More in Ciekawostki

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Copyright © 2015-2018 MenWorld.pl | DiGnet Media