Connect
To Top

Uber wchodzi na rynek wynajmu rowerów elektrycznych i przejmuje startup Jump

Uber łączy siły z JUMP Bikes, czyli firmą, z którą już współpracował w San Francisco, testując wynajem elektrycznych rowerów bez stacji dokujących. Pilotażowy program spotkał się z dużym zainteresowaniem i został ciepło przyjęty przez użytkowników, którzy chętnie korzystali z rowerów, ceniąc sobie wygodę i przyjazną środowisku formę przemieszczania się po ulicach San Francisco. Po pomyślnych testach, Uber rozszerzył swoją ofertę podróżowania po mieście o pojazdy na dwóch kołach.

Wynajmij rower z Uber

Uber to firma skupiona na wyzwaniach związanych z wykorzystaniem technologii smart dla inteligentnych miast. Już teraz pomaga dziesiątkom milionów ludzi w przejazdach za pomocą kilku kliknięć w aplikacji. Jej głównym celem jest jednak to, o czym marzą również mieszkańcy miast na całym świecie: łatwiejsze życie bez posiadania własnego samochodu.

Osiągnięcie tego celu oznacza poprawę jakości życia w miastach, zmniejszenie korków i zanieczyszczeń oraz konieczności przeznaczania dodatkowych miejsc na parkingi.

Firma chce łączyć różne środki transportu w ramach jednej aplikacji – tak, aby każdy użytkownik mógł wybrać najszybszy lub najtańszy sposób dotarcia do miejsca docelowego. Nieważne czy z Uberem czy rowerem, metrem lub jeszcze innym pojazdem.

 

Więcej informacji na ten temat znajdziecie tutaj.

More in Ciekawostki