Connect
To Top

Jeszcze większa kasa do zgarnięcia w kolejnych edycjach Ligi Mistrzów. Nawet do 108 mln €uro!

Nadchodząca edycja Ligi Mistrzów zapowiada się wyjątkowo, bowiem już sam awans do niej będzie wiązał się z ogromnymi zyskami finansowymi, które dodatkowo można powiększyć z każdym wygranym spotkaniem w fazie grupowej i ewentualnym awansem do kolejnych rund.

W wyniku porozumienia gospodarczego pomiędzy UEFA a ECA (Europejskie Stowarzyszenie Klubów) w sprawie podziału przychodów z Ligi Mistrzów w latach 2018-2021 na samym starcie tych rozrywek, czyli w fazie grupowej, każdy klub tu uczestniczący otrzyma 15 mln €.

Do wcześniej wymienionych 15 mln € należy doliczyć 2,7 mln € za każde zwycięstwo oraz 900 tys. za każdy remis uzyskany w rozgrywkach grupowych Ligi Mistrzów. Jeśli jakaś drużyna odniesie komplet sześciu zwycięstw to może dodatkowo zarobić 16,2 mln € na tym etapie zawodów. Jeśli taki team przejdzie fazę grupową i awansuje do 1/8 finału, zainkasuje 9,5 mln €. Ćwierćfinał, półfinał oraz finał wiążą się z otrzymaniem odpowiednio:

  • 10,5 mln €
  • 12 mln €
  • 15 mln €

Podsumowując. Sporo kasy jest do zarobienia.

Ogromna kasa do rozdysponowania

UEFA na mocy nowego kontraktu telewizyjnego zarobi na swoich rozgrywkach 3,4 mld €. Do klubów Ligi Mistrzów powędruje natomiast ponad połowa tej sumy – 1,9 mld €. W porównaniu z poprzednimi latami, kwoty wzrosną odpowiednio o 1,1 mld € i 500 mln €. Owe 1,9 mld € przeznaczone dla uczestników Champions League zostanie podzielone na:

  • 480 mln € – nagrody za uczestnictwo
  • ponad 600 mln € – nagrody uzależnione od uzyskanego wyniku sportowego
  • 300 mln € – stanowiące tzw. Pulę Rynkową uzależnioną od praw telewizyjnych w każdym kraju

Klub, który wygra wszystkie spotkania w fazie grupowej oraz zdobył trofeum, mógłby zarobić ponad 76 mln €. Do tego, najbardziej utytułowane zespoły dostaną bonus związany z historycznym rankingiem (528 mln € do podziału). Jednak maksymalnie na konto jednej ekipy może trafić 32 mln €.

Zatem przyszłoroczny zdobywca Ligi Mistrzów sumarycznie mógłby zarobić zawrotne 108 mln €uro. Nieźle!

More in Sport

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Copyright © 2015-2018 MenWorld.pl | DiGnet Media