13 emerytura 2024. Kto ją dostanie?
193
Views

Niestety, Krzysztof Gawkowski, obecny Minister Cyfryzacji został oszukany na bardzo dużą kwotę. Mowa o stu tysiącach złotych. O całej sytuacji opowiedział za pośrednictwem swojego profilu na portalu społecznościowym X (Twitter).

1300 zł na OC? OTOMOTO Pay i partnerzy zapłacą za ubezpieczenie Twojego auta.
Minister Cyfryzacji oszukany. Stracił 100 tysięcy złotych!

Krzysztof Gawkowski – Minister Cyfryzacji stracił 100 tysięcy złotych!

Chodzi o prywatne przykre doświadczenie ministra. Krzysztof Gawkowski dowiedział się o tym, że jego auto, które kupił jakiś czas temu nie do końca jest legalne. Dlaczego? Sprzedawca podrobił VIN, bowiem we Francji jeździ taki sam samochód – Peugeot 5008 z dokładnie takim samym numerem nadwozia. Oczywiście, pojazd zajęła Policja i Prokuratura, a minister został i bez auta i bez pieniędzy.

Jak opisuje na portalu X Krzysztof Gawkowski, w październiku ubiegłego roku kupił wspomnianego SUV-a od osoby prywatnej. Oczywiście, sprawdził wszystkie informacje o aucie. Mało tego, skontrolował VIN i pojechał na kontrolę do autoryzowanego serwisu Peugeota. Rzecz jasna, zapłacił za usługę kontroli pojazdu i otrzymał potwierdzenie, wraz z całą historią. Finalnie Minister Cyfryzacji kupił auto, zarejestrował je w urzędzie komunikacji i korzystał aż do wczoraj, kiedy to po pół roku dowiedział się, że jego auto jest nielegalne.

Minister Cyfryzacji Krzysztof Gawkowski oszukany na 100 tys. zł!
Minister Cyfryzacji Krzysztof Gawkowski oszukany na 100 tys. zł!

Zawinił autoryzowany salon Peugeota?

Krzysztof Gawkowski jest w szoku, jak to możliwe, że autoryzowany serwis nie zauważył, że samochód z takim samym numerem VIN jeździ w innym państwie. Mało tego, mowa przecież o Francji, czyli kraju, z którego wywodzi się Peugeot. Cóż, teraz, gdy policja i prokuratura zajęły się sprawą można łatwo wywnioskować, że sprawa będzie ciągnęła się latami, a Gawkowski nie ujrzy ani pieniędzy, ani swojego samochodu. Chociaż, z drugiej strony, to przecież sprawa ministra. Może będzie analizowana indywidualnie, priorytetowo? Fakt, nie powinno tak być, że są równi i równiejsi. Dlatego zapewne Krzysztof Gawkowski, jak każdy inny obywatel swoje będzie musiał odczekać.

Jest jednak pewna “dobra rzecz”, która wynikła z tej całej przykrej sprawy. Minister cyfryzacji zapowiedział, że będzie starał się o zmiany legislacyjne w prawie, dzięki czemu każdy obywatel przed zakupem pojazdu będzie mógł potwierdzić czy nie jeździ w Unii Europejskiej auto z takim samym numerem VIN. Dzięki temu uniknie takiej sytuacji, jaka spotkała Krzysztofa Gawkowskiego. Słusznie, trzeba się zająć tą sprawą jak najszybciej.

Minister Cyfryzacji Krzysztof Gawkowski oszukany na 100 tys. zł!
Minister Cyfryzacji Krzysztof Gawkowski oszukany na 100 tys. zł!
Kategoria artykułu
Motoryzacja · Internet
Daniel Laskowski

Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.